۱۰نماد شهرهای مشهور دنیا

جاذبه‌های گردشگری زیادی در دنیا وجود دارند که شانس بهشون روی آورده و در دنیا مشهور شده‌اند. این شهرت می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد، یا بخاطر معماری بی‌نظیرشان، یا بخاطر مناظر زیبایی که ایجاد کرده‌اند و یا بخاطر قدمت تاریخیشان در دنیا شهرتی به دست آورده‌اند. ما برای شما لیستی از مشهورترین جاذبه‌های گردشگری دنیا رو آماده کرده‌ایم که عکس‌های آن‌ها را کم و بیش در مجلات یا صفحات اینترنتی زیاد دیده‌اید. با عالی‌گشت همراه بشید تا باهم آن‌ها را مرور کنیم:

  • مجسمه عیسی منجی

این مجسمه مشهور در شهر ریودوژانیرو که در لیست مشهورترین مجسمه‌های دنیا هم اسم آن را دیدیم؛ یکی از مشهورترین نمادهای شهری دنیاست که همه ساله میلیون‌ها گردشگر برای بازدید از آن به این شهر سفر می‌کنند.

مجسمه عیسی منجی در ریودوژانیرو برزیل

  • برج ایفل

این سازه آهنی در شهر رمانتیک پاریس دیگر نیازی به معرفی ندارد. بدون شک یکی از دلایل جذابیت پاریس همین برج زیباست.

برج ایفل نماد کشور فرانسه و شهر پاریس

  • کوه فوجی

این کوه آتشفشانی زیبا، بلندترین نقطه ژاپن محسوب می‌شود که در جزیره هانشو قرار دارد. بدون شک این کوه بهترین نماد برای ژاپن و مردمان این کشور است.

کوه فوجی نماد کشور ژاپن

  • صخره شنی اولورو (Uluru)

این صخره شنی یک سایت مقدس برای مردم بومی استرالیا به حساب می‌آید. آن‌ها اعتقاد دارند که ارواح مردگان در آنجا زندگی می‌کنند. صخره نوردی در یولورو هیجان‌انگیزترین کاریه که می‌تونیید انجام بدید.

صخره شنی اولورو (Uluru) نماد کشور استرالیا

  • کلوسیوم

آمفی تئاتر باستانی کلوسیوم در شهر رم، یاد آور نبردهای خونین گلادیاتور و ریخت و پاش‌های سزارهای رومیست. این جاذبه تاریخی زیبا یکی از ۱۰ جاذبه برتر ایتالیا محسوب می‌شود.

کلوسیوم در شهر باستانی رم

  • استون‌هنج

یادبودی از عصر نوسنگی در انگلستان که باستان شناسان هنوز نتوانسته‌اند تمام رمز و راز آن را کشف کنند.

استون‌هنج در انگلستان

  • پل طلایی

این سازه مهندسی زیبا که در سانفرانسیسکو قرار دارد، بیشتر از هر پلی در دنیا از آن عکس گرفته شده است. پل طلایی یا گلدن گیت نماد خط ساحلی غربی است.

Golden gate یا پل طلایی در سانفرانسیسکو

  • اهرام ثلاثه مصر

کیست در دنیا که عکسی از این عجایب بزرگ جهان ندیده باشد و مطلبی راجع به سازه‌های پر رمز و راز آن نخوانده باشد.

اهرام ثلاثه مصر

  • تاج محل

این بنای سفید و زیبا نه تنها به‌خاطر معماری خاصش بلکه به‌خاطر داستان عاشقانه‌اش هم مشهور است.

تاج محل در هندوستان

  • دیوار بزرگ چین

قطعا شایعه‌‌ دیدن این دیوار از فضا رو شنیده‌اید. تاریخ ساخت این دیوار بزرگ به قرن ۷ پیش از میلاد باز می‌گردد. باستان شناسان هنوز نتوانسته‌اند تعداد دقیق کارگرانی را که در ساخت این بنا مشارکت داشته‌اند را پیدا کنند.

دیوار بزرگ چین

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.