۵ مکان الهام بخش در پاریس

دنیس گرور سوانک نویسنده و روزنامه نگار آمریکایی نیویورک تایمز که کتاب مشهور (یک تابستان پاریس) از جمله آثارشه؛ ۵ مکان الهام بخش در پاریس رو برای ایجاد خلاقیت معرفی کرده که شاید تاحالا کمتر ازشون شنیده باشین؛ تو این مطلب با عالی‌گشت همراه بشید تا باهم این مقاله کوتاه از دنیس گرور سوانک رو بخونیم:

 

به عنوان یک نویسنده خلاق، من از هر جا و هر چیزی الهام می‌گیرم، اما وقتی خیابان‌های پاریس رو می‌بینم، با ایده‌های زیادی روبرو میشم. شهر، از بسیاری از هنرمندان، نویسندگان و نقاشان در طول قرن‌ها الهام گرفته و البته هنوزم به الهام گرفتن ادامه می‌ده. این که آیا شما یک نویسنده تمام وقت هستین یا برای اولین بار استعدادای هنری خودتون رو آزمایش می کنین، در اینجا پنج مکان در پاریس وجود داره که الهام بخش خلاقیت شما می تونن باشن.

منظره بالای کلیسای نتردام

به جز مواقعی که زود می‌رسین، شما باید یک ساعت منتظر بمونید، بعد از پله‌های خیلی باریک یا همان پله سنگ مارپیچ بالا برین. بعدش به بالای کلیسای جامع می رسین، اما مسیر رسیدن به بالای کلیسا خیلی با ارزشه. میشه گفت منظره‌ای که مشاهده خواهید کرد الهام بخش حقایق زیادیه. اولین باری که من به این مکان رفتم بیشتر از نیم ساعت اونجا ایستادم و منظره شهر رو نگاه کردم. از سنگ کیمرای حفاظت شده در بالای کلیسای جامع تا رودخانه سین که شهر رو به دو قسمت چپ و راست تقسیم کرده و برج ایفل در فاصله‌ای از کلیسا و صدها نفر در زیر اون. منظره بالای کلیسای جامع نتردام به عنوان یکی از برترین مناظر جهان برای من رتبه بندی می‌شه.

بازار مونمارتر

اگه به دنبال مناظر دیگه‌ای از پاریس هستین، کلیسای ساکر کور بهتر از کلیسای نوتردامه. اما اگه شما هم شبیه من هستید، منبع الهام بخش خودتونو با غرق شدن در آثار دیگران هم پیدا می‌کنین؛ پس به سمت غرب کلیسا و به سمت بازار مونمارتر حرکت کنین. در روزهای خاص شما هنرمندایی رو می‌بینید که در حال فروش آثارشون در میدان هستنن، بعضیاشونم در برابر مشتری‌ها در حال خلق آثار خودشونن.

کانال سنت مارتین

آگه به دنبال یک مکان غیر توریستی در یک شهر دو میلیون نفری برای آرامش هستین، کانال دست ساز سنت مارتین با وجود فروشگاه‌ها و رستوران‌ها و… برای شما گزینه مناسبیه. اگه به ناحیه شرقی Gare du Nord برین، مکان جالبی برای الهام گرفتن پیدا می‌کنید.

فواره سن میشل

من این چشمه رو در دو سفر اول از دست دادم؛ اما در سفر سوم که اونا رو پیدا کردم دو بار از اون دیدن کردم. اگرچه این قسمت که در بخش لاتین قرار داره، همهیشه پر از توریسته ولی یک توقف کوتاه هم در اون‌جا  ارزشمنده. ظاهراً، شکل مرکزی چندین بار تغییر کرده.

کلیسای سنت اتیان دو مون

در حالی که اکثر گردشگرا به مدت یک ساعت یا بیشتر منتظر ورود به کلیسای جامع ناتردام هستن، شما کلیسایی زیبا و تنها چند بلوک دورتر در منطقه جنوبی پیدا می‌کنید. این کلیسا زیاد قدیمی نیست اما ساختار اصلیش در حدود سال ۱۴۹۲ساخته شد یعنی درست زمانی که کریستوف کلمب جهان جدیدی رو کشف کرد. کلیسا یک نمونه زیبا از معماری گوتیک فرانسویه.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.