گیاهخواری در اروپا

اروپا را می‌توان بهشت گیاهخواران به حساب آورد. از هفته‌ی قبل که فارغ‌التحصیل شده و در پی یافتن مسیری جدید برای سفر به اروپا بودم به این فکر کردم که چگونه می‌توانم در بلژیک، اتریش و آلمان سفر کنم درحالی‌که رستوران‌های گیاهی کمی را می‌شناسم که در طول سفرم به آن‌ها سر بزنم.

  • گیاهخواری در بلژیک

بلژیک بهشت شکلات دوستان است. بیشتر اوقات شکلات مورد نیاز خود، خانواده و دوستانم را از بلژیک می‌خرم و به خانه بازمی‌گردم. کافیست در بروکسل، بروژ و شهرهای دیگر قدم بزنید تا در گوشه و کنار آن مغازه‌های فروش شکلات را ببینید. گودیوا، مارکولینی، گویلیان و ماری از جمله جاهایی هستند که در آن‌ها تور شکلات هم برگزار می‌شود. امکان ندارد بتوانید به بلژیک سفر کنید و وافل بلژیکی را نچشید. وافل‌ها آنقدر خوشمزه هستند که شما حتی فرصت نمی‌کنید از آن عکس بگیرید و یا حتی مقداری از آن را در ظرف خود باقی بگذارید. در تورهای وافل بلژیک شرکت کنید.

بگذارید برایتان خاطره‌ای تعریف کنم: تازه به بروسل رسیده بودم و دنبال اقامتگاهی می‌گشتم که به قصر بزرگ بروسل نزدیک باشد. محلی به نام اپرای دراگ را برای صرف غذا انتخاب کردم. زن و مردمیانسالی در کنارم نشسته بودند و زمانی که از سفارشم عکس انداختم غرولند کنان چیزی را به زبان فرانسوی به من گفت. خوشبختانه آنقدر فرانسه می‌فهمیدم که بدانم منظورش اینست که من با عکس انداختن از غذا به آن بی‌احترامی می‌کنم. اما متأسفانه آنقدر زبانم خوب نبود که به آن‌ها بگویم این، بخشی از شغل من است و به همین خاطر دوربینم را پایین آوردم و شروع به خوردن آن کردم.

یکی از بدترین غذاهایی که در بروژ خوردم هم پن‌کیک سبزیجات بود که خشک و نپخته به نظر می‌رسید و من را مجبور کرد که غذایم را ناتمام به انتها برسانم.

  • گیاهخواری در اتریش

اگر در اروپا هوس قهوه کردید باید عاشق رفتن به وین شوید. غذاهای خیابانی چون فلافل را تقریباً در همه‌جای شهر می‌توانید بیابید و طعم لذیذ اشترودل سیب را در آن بچشید. اگر شب را در وین اقامت کردید یادتان نرود از بستنی‌ها و خامه‌های خوشمزه‌ی آن هم لذت ببرید و در تورهای گردشگری غذایی وین هم شرکت کنید.

  • گیاهخواری در آلمان

من زمان زیادی را در آلمان نگذراندم. از زمانی که در فرانکفورت و نورمبرگ بودم و اتوبوس شبانه‌ای از اشتراسبرگ به وین گرفتم متوجه شدم اتوبوس‌ها تقریباً هر دوساعت یکبار برای دستشویی و سیگار توقف می‌کنند. در یکی از توقف‌ها تصمیم گرفتم چیزی برای خوردن بخرم. شانس زیادی برای انتخاب نداشتم پس یک بسته چیپس سیب‌زمینی خریدم و شروع به خوردن کردم. در کمال ناباوری متوجه مزه‌ی عجیب آن شدم و پس از آنکه پاکتش را دیدم فهمیدم که با طعم گوشت مزه‌دار شده! طعم آن را دوست داشتم اما اگر شما یک گیاهخوار وفادار باشید از این فرآیند خوشتان نمی‌آید. پس تمام حواستان را به چیزی که می‌خواهید برای خوردن انتخاب کنید جمع کنید. حتی اگر یک چیپس سیب‌زمینی ساده باشد و پاسی از نیمه شب گذشته باشد.

آلمان یکی از کشورهای متعهد به رژیم گیاه‌خواری است و در آن می‌توانید تجربیات خوبی از غذاهایی متنوع با سیب‌زمینی باشید.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.