چطور در سریلانکا گشت و گذار کنیم؟

با نزدیک شده به فصل سفرهای نوروزی، خیلی از ایرانی‌ها به کشورهای شرق و جنوب شرقی آسیا سفر می‌کنن. کشور سریلانکا یکی از بهترین جاها برای علاقمندان به سفرهای لوکس و در عین حال عاشقان طبیعت و هیجانه.
در این مطلب بعضی از جاهایی رو که در سفر به سریلانکا باید حتما به اونها سر زد رو براتون معرفی می‌کنیم.

شیگیریا(Sigiriya)

شیگیریا یکی از محل‌هاییه که توریست‌ها و تورهای سریلانکا از قبل برای دیدنش برنامه‌ریزی می‌کنن و از اول صبح جلوش صف می‌کشن. بهتره یه روز کامل رو برای دیدن شیگیریا اختصاص بدید وگرنه بعدها حسرت می‌خورید که چرا نتونستید اونجا رو کامل و با خیال راحت ببیند

چطور در سریلانکا گشت و گذار کنیم؟

اگر در عکس بالا فقط یه تخته سنگ دید، بهتره دقیق‌تر نگاه کنید تا شگفت‌زده شید!

آنورادهاپورا (Anuradhapura)

چطور در سریلانکا گشت و گذار کنیم؟

اینجا هم یکی از جاهاییه که دیدنش توصیه می‌شه. برای دیدن موزه آنورادهاپورا باید ۲۵ دلار هزینه بدید، اما اگر فقط بخواهید محوطه رو ببینید، نیازی به خرید بلیط ندارید.

گاله (Galle)

چطور در سریلانکا گشت و گذار کنیم؟
این شهر فقط برای طبیعت‌گردی خوبه و چندان اثر تاریخی و فرهنگی نداره. اگر در مسیرتون بود یه سر بهش بزنید وگرنه خیلی برای دیدنش به خودتون زحمت ندید.

آداب دیدن مکان‌های مذهبی سریلانکا

شرقی‌ها برای مکان‌های مذهبی‌شون خیلی ارزش قایل هستند و سعی می‌کنن همیشه اونجا رو آروم و تمیز نگه دارن. بنابراین برای رفتن به اونجا باید آداب و مراسم اونها رو رعایت کنید.
در اکثر جاهای مذهبی سریلانکا، باید کفش‌ها رو درآورد بنابراین بد نیست که دمپایی همراه داشته باشید. همچنین پوشیدن لباس‌های خیلی غیررسمی و زننده! در این مکان‌ها ممنوعه.

هتل بریم یا مهمون‌خونه؟

خوب پیشنهاد ما اینه که بلیط تور سریلانکا رو بخرید و به فکر رزرو هتل و مهمون‌خونه نباشید. اما اگه یه توریست حرفه‌ای هستید می‌تونی خودتون بلیط سریلانکا رو بخرید و تو هر شهری که می‌رید یه اقامتگاه پیدا کنید. اکثر این اقامتگاه اتاق اختصاصی و حموم دارن و قیمتهاشون از ۱۰ دلار به بالاست.

سفر به سریلانکا‌، می‌تونه یکی از جذاب‌ترین سفرهای زندگی شما باشه. در تور سریلانکا، شما با یه فرهنگ جدید آشنا می‌شید و مناظری رو می‌بینید که شاید در هیچ سفر دیگه‌ای نبینید.

پس اگر هنوز نمی‌دونید کجا می‌خواهید سفر کنید، بد نیست به فکر خرید بلیط سریلانکا باشید!

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.