ویزا ژاپن

 

ژاپن یا سرزمین خورشید کشوری در شرق آسیا و در کنار اقیانوس آرام است. این کشور که از 6852 جزیره کوچک و بزرگ تشکیل شده و تنها 340 جزیره از تمام این جزایر بیش از یک کیلومتر مربع وسعت دارند. این کشور در منطقه ای زلزله خیز واقع شده و در سال بیش از 1500 زلزله با قدرت های متفاوت را تجربه می کند که البته نوع ساختمآن‌ها و شهر سازی ژاپن و استفاده از جدید ترین و پیشرفته ترین تکنولوژی ها به آن‌ها اجازه می دهد که این زلزله ها را بدون تلفات جانی و مالی پشت سر بگذارند. ژاپن ترکیبی از نوآوری و تکنولوژی به همراه سنت و آداب رسوم قدیمی است. از لحاظ تکنولوژی بسیار پیشرفته تر از بسیاری کشور های جهان است و حتی به نوعی می توان گفت پیشرفته ترین کشور جهان است. آداب و رسوم در ژاپن جایگاه والایی دارند و از کودکی به فرزندانشان قانون مداری، نظافت شخصی و عمومی و همچنین سخت کوشی را یاد می دهند.

ژاپن دیدنی های بسیاری دارد. شما در سرزمین این غول تکنولوژی می توانید علاوه بازدید از آخرین پیشرفت های دنیا در زمینۀ تکنولوژی، به تماشای جاذبه های گردشگری، تاریخی و تفریحی آن نیز بپردازید. ساختمان‌ها و بناهای قدیمی، کوهستان‌های آتش‌فشانی و زیبا، باغ های معروف ژاپنی و همچنین سواحل اقیانوسی را می توان از دیگر جاذبه های گردشگری ژاپن دانست. این کشور جشنواره ها و فستیوال های متعدد و متنوعی را در طول سال میزبانی می کند که از مهم‌ترین آن‌ها می توان به جشنواره های زیر اشاره کرد

1- جشنوارۀ برف که در فوریه و در شهر ساپورو برگزار می شود و طی آن هنرمندان مجسمه هایی از افراد معروف می‌سازند و به نمایش می گذارند

2- جشنوارۀ تننو که در ماه ژوئیه و در شهر تسوشیما برگزار می شود. در این جشنواره قایق ها را با فانوس ها تزئین می کنند و این قایق ها طول رودخانه تننو را می پیمایند.

3- جشن عروسک ها یا جشن دختران هر ساله در روز سوم ماه مارس برگزار می شود و مردم به شکر گذاری برای رشد و سلامتی دخترانشان می پردازند.

همچنین ژاپن در هر سال میزبان نمایشگاه های بسیاری در زمینۀ تکنولوژی و فناوری نیز است. نمایشگاه هایی مانند نمایشگاه تکنولوژی، ابزار آلات و سخت افزار توکیو، تکنولوژی خط آهن توکیو، نمایشگاه انرژی ژاپن از معروف ترین نمایشگاه های بین المللی ای است که در این کشور برگزار می شود.

برای سفر به این کشور که در میان آب های آبی محصور است باید حتماً ویزای مخصوص به این کشور را تهیه نمایید. در این مطلب قصد داریم تا اطلاعاتی در مورد ویزای ژاپن و مدارک مورد نیاز برای دریافت آن به شما ارائه دهیم.

ویزای ژاپن

ویزا توریستی ژاپن

اسکرول
نوع ویزا دعوتنامه انگشت‌نگاری زمان لازم برای اخذ ویزا مدت زمان اقامت نرخ بزرگسال نرخ کودک
توریستینداردندارد10 الی 25 روز

15 روز

250 دلار200 دلار

اطلاعات ویزا

مدارک لازم

کلیه مدارک نیاز به ترجمه انگلیسی و تاییدیه دادگستری دارند و تاریخ ترجمه ها نمی بایست بیشتر از سه ماه از تاریخ ارائه مدارک به سفارت باشد.

-تکمیل فرم مشخصات فردی به صورت کامل و دقیق

-اصل گذرنامه با امضا به همراه گذرنامه های قبلی(مدت اعتبار 6 ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبروی هم)

-2 قطعه عکس 4/5 در 4/5 رنگی،تمام رخ با زمینه روشن،کاملا از روبرو،بدون لبخند،بدون عینک،گردی صورت کاملا مشخص باشد و حداکثر برای 3 ماه اخیر باشد(با عکس گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد).

-ترجمه شناسنامه

-اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضاء بانک فقط به زبان انگلیسی(ارائه گردش حساب و تمکن الزامیست و زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر 5 روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکی A4 باشد).

الف)حساب های جاری:کارکرد سه ماه اخیر به زبان انگلیسی به همراه گواهی تمکن با مانده یکسان(سایزA4)

ب)حساب های سپرده:گواهی تمکن به زبان انگلیسی برای سپرده های بانکی به همراه گواهی تمکن و پرینت گردش سه ماهه سود به زبان انگلیسی

ج)حداقل موجودی حساب برای هر نفر 500000000 ریال باشد.

-ترجمه مدارک شغلی

الف)پزشکان:پروانه مطب یا حکم کارگزینی و فیش حقوقی سه ماه آخر،پروانه دائم پزشکی،کارت نظام پزشکی،نامه تائیدیه از سازمان نظام پزشکی و دانشنامه تحصیلی ممهور به مهر تائید وزارت بهداشت

ب)وکلا:پروانه وکالت

ج)مشاغل دولتی:حکم کارگزینی،فیش حقوقی سه ماه آخر،گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال،سمت،میزان حقوق دریافتی و سابقه بیمه با مهر سازمان تامین اجتماعی

د)بازنشسته ها:ارائه آخرین حکم بازنشستگی،ارائه فیش حقوقی سه ماه آخر

ه)مشاغل غیردولتی:گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه فیش حقوقی سه ماه آخر و سابقه بیمه با مهر سازمان تامین اجتماعی،آخرین آگهی تغییرات و آگهی ثبت شرکت و آگهی تاسیس شرکت مربوطه

و)درصورت خویش فرما بودن:جواز کسب/آخرین آگهی تغییرات

ز)معلمان،اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه:حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار به همراه سه فیش حقوقی آخر و سابقه بیمه با مهر سازمان تامین اجتماعی

ح)دانش آموزان ودانشجویان:ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل و لطفا موارد ذیل در نظر گرفته شود:

+دانشجویان دانشگاه آزاد علاوه بر مهر دانشگاه برای تایید گواهی تحصیلی و مدارک دانشنامه به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد مراجعه نمایند.

+دانشجویان دانشگاه های دولتی علاوه بر مهر دانشگاه برای تایید گواهی تحصیلی و مدارک دانشنامه به وزارت علوم مراجعه نمایند.

-برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آنها سفر می کنند رضایتنامه محضری الزامیست و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی دارد.

-ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم های خانه دار

-حضور مسافرین در سفارت الزامی نمی باشد ولی در صورت درخواست سفارت،حضور فرد در سفارت به منظور مصاحبه الزامی است.

(لازم به ذکر است با توجه به مدارک ارائه داده شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر درخواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می باشد.)

 

خدمات آژانس

-تکمیل فرم و مدارک موردنیاز سفارت که باید به زبان انگلیسی همراه با تائیدیه دادگستری ترجمه شود.

-پرداخت هزینه ورود به سفارت

-حضور نماینده در سفارت (حضور مسافر در سفارت الزامی نمی باشد)

قیمت ویزای ژاپن

خدمات ارائه شده توسط عالی گشت

شرکت عالی گشت به متقاضیان دریافت ویزای ژاپن خدمات کامل و جامعی ارائه می کند. این خدمات شامل اخذ بلیت، واچر بیمه نامه، تکمیل مدارک و فرم ها، واریزی وجه سفارت، ارسال مدارک به سفارت و پیکاپ پاسپورت می باشد.

مدت زمان اخذ ویزای ژاپن ده روز کاری پس از ورود به سفارت است.

این ویزا به صورت لیبل بوده و به مدت 3 ماه اعتبار دارد. با استفاده از این ویزای یک بار ورود می توانید به ژاپن وارد شده و برای مدت 15 روز در این کشور اقامت داشته باشید.

لیست مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ژاپن

1- اصل گذرنامه با امضا به همراه گذرنامه های قبلی

حتماً توجه داشته باشد که باید پاسپورت شما باید از روز ورود به ژاپن حداقل 7 ماه اعتبار داشته باشد. همچنین داشتن دو صفحه سفید روبروی هم و ارائه گذرنامه یا پاسپورت جداگانه برای هر فرد نیز الزامی است.

2- سابقه سفر خوب با ویزاهای مفید مانند شینگن یا ویزای کانادا

3- اصل و ترجمۀ شناسنامه

کلیۀ صفحات نیاز به مهر دادگستری دارد و فرزندان زیر 18 سال که به همراه یکی از والدین و یا به تنهایی سفر می کنند نیاز به رضایت نامۀ محضری که به تائید دادگستری نیز رسیده باشد دارند.

4- اصل گواهی تمکن مالی ترجمه شده به زبان انگلیسی با مهر لاتین بانک به همراه ریز پرینت گردش 6 ماهۀ همان حساب

توجه داشته باشید که باید موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر حداقل پانصد میلیون ریال باشد.

5- اصل و ترجمۀ سند مالکیت

6- اصل و ترجمه مدارک شغلی

ترجمه مدارک شغلی به همراه آخرین مدرک تحصیلی و دفترچه بیمه (جهت تأییدیه مدارک شغلی برای همه الزامی است)

برای پزشکان پروانه مطب یا حکم کارگزینی و آخرین فیش حقوقی  از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی، نامه تأییدیه از سازمان نظام پزشکی و دانشنامه تحصیلی ممهور به مهر تائید  وزارت بهداشت نیاز است.

وکلا نیاز به ارائه پروانه وکالت  دارند.

افرادی که در مشاغل دولتی مشغول به کار هستند باید حکم کارگزینی، آخرین فیش حقوقی و یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و سابقه بیمه تأمین اجتماعی با مهر سازمان را به سفارت ارائه کنند.

بازنشستگان با داشتن حکم بازنشستگی و ارائه آخرین فیش حقوقی می توانند جهت دریافت ویزا اقدام نمایند.

افرادی که در مشاغل غیر دولتی مشغول به کار هستند برای دریافت ویزا نیازمند گواهی اشتغال  به کار از شرکت  مربوطه به همراه  فیش حقوقی و سابقه بیمه تأمین اجتماعی با مهر سازمان آخرین آگهی تغییرات شرکت (جهت گرفتن تأییدیه دادگستری)

معلمان، اساتید و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه برای دریافت ویزا باید حکم کارگزینی، گواهی اشتغال به کار، به همراه فیش حقوقی، سابقه بیمه تأمین اجتماعی با مهر سازمان را تهیه و ترجمه نمایند.

در صورت خویش فرما بودن باید مدارک مربوط به شغل از قبیل جواز کسب، آخرین آگهی تغییرات، روزنامه رسمی، لیست بیمه پرسنل، مالیات را به سفارت ارائه کنند.

دانش آموزان و دانشجویانی که قصد مسافرت به ژاپن را دارند برای دریافت ویزا باید اصل نامه اشتغال به تحصیل را به سفارت ارائه کنند.

لطفاً این موارد ذیل در نظر گرفته شود

*دانشجویان دانشگاه آزاد علاوه بر مهر دانشگاه برای تأییدیه گواهی تحصیلی و مدارک دانشنامه به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد مراجعه نمایند.

*دانشجویان دانشگاه های دولتی علاوه بر مهر دانشگاه باید تأییدیه گواهی تحصیلی و مدارک دانشنامه به وزارت علوم مراجعه نمایند.

* فرم سفارت متقاضیان  زیر 18 سال بایستی توسط پدر و مادر امضاء شود

7- اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم های خانه دار

* حضور مسافرین در سفارت الزامی نمی باشد ولی در صورت درخواست سفارت، حضور فرد در سفارت به منظور مصاحبه الزامی است

8- تکمیل فرم مشخصات فردی به صورت کامل و دقیق

در آخر لازم به ذکر است که اگر قبلاً توسط دعوت‌نامه اقوام و یا دوستانتان به ژاپن سفر کرده اید هیچ مانعی برای درخواست ویزای توریستی نخواهید داشت و می توانید با تهیه مدارک لازم برای درخواست ویزا اقدام نمایید.

همچنین ممکن است مدارک فوق از نظر سفارت کافی نباشد و درخواست مدارک دیگری را نیز داشته باشند که برای تهیه ویزا تهیه و ارائه آن‌ها الزامی است.

حتماً به این نکته توجه داشته باشید که کلیه مدارک نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی و تأییدیه دادگستری دارند و تاریخ ترجمه و تائید این مدارک نباید بیشتر از سه ماه از تاریخ ارائه مدارک به سفارت باشد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی اخذ ویزای ژاپن حتماً با ما تماس حاصل فرمایید

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.