ویزای مولتی ۵ ساله کانادا

ویزای مولتی 5 ساله کانادا (year multiple entry visa Canada 5) به این معنی است که می‌توانید چندین بار در طی یک دوره پنج ساله به کانادا سفر کنید. با این ویزا می‌توانید حداکثر شش ماه در این کشور اقامت کنید و با یک خروج دوباره به خاک کانادا بازگردید. این‌ها تنها توضیحاتی کوتاه از ویزای مولتی یا چند بار ورود کانادا هستند، برای کسب اطلاعات بیشتر با عالی گشت همراه باشید.

ویزای مولتی ۵ ساله کانادا چیست؟

این ویزا یک گزینه مهاجرتی موقت به کانادا است که به متقاضی اجازه می‌‌دهد به منظور اهداف گردشگری، تفریحی، حضور در رویداد‌‌ها و همایش‌‌ها و یا دیدار با خویشاوندان وارد خاک این کشور شود. همان‌طور که ویزای مولتی 5 ساله را در دست دارید، می‌توانید برای مدت 6 ماه در کانادا بمانید و سپس به کشور بازگردید، پس از چند روز دوباره می‌توانید به کانادا بروید.

شرایط لازم برای دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا

– باید افسر مهاجرت را متقاعد کنید که در پایان سفر، کانادا را ترک خواهید کرد.

– هدف شما باید تنها به غیر از تحصیل و کار باشد.

– داشتن توان مالی لازم برای اداره زندگی خود و اعضای خانواده‌تان مهم است.

– باید فردی قانونمند و بدون سوابق جنایی باشید.

– تمامی مدارک و اسناد مورد نیاز را ارائه کنید.

– باید از سلامت جسمی لازم برخوردار باشید.

– هر یک از اعضای خانواده و یا نفراتی که قصد سفر دارند، باید به‌صورت جداگانه برای اخذ ویزا اقدام کنند.

نکات مهم درباره ویزای مولتی 5 ساله کانادا

– با ویزای مولتی 5 ساله اجازه کار و تحصیل در کانادا وجود ندارد. برای این منظور باید ویزای مخصوص دریافت کرد.

– اگر با خانواده قصد سفر دارید، باید درخواست ویزای خانوادگی کانادا دهید.

– این ویزا در اصل 10 ساله است، ولی به دلیل آنکه پاسپورت ایرانی اعتباری 5 ساله دارد، به این نام در کشور شناخته می‌شود.

– اعتبار ویزای مولتی کانادا تا یک ماه قبل از تاریخ اعتبار پاسپورت، محاسبه می‌شود.

– با ویزای تک یا سینگل (Single entry visa) برخلاف ویزای مولتی، به شما اجازه تنها یک بار سفر داده می‌شود.

– اگر ویزای شما کمتر از 6 ماه اعتبار دارد، جهت عدم ابطال ویزا اقدام به تمدید آن کنید.

نحوه اخذ ویزای مولتی 5 ساله کانادا

برای دریافت ویزای مولتی کانادا باید یکی از شرایط زیر را دارا باشید:

 • افرادی که بر حسب دلایل پذیرفته شده، نیاز به سفر مدام به کانادا دارند.
 • والدین بازنشسته‌ای که توسط اقامت فرزندان و یا نوه‌هایشان (دارنده PR یا مقیم کانادا) اقدام به مهاجرت کرده‌‌اند.

با‌این‌حال، همه افراد می‌توانند این ویزا را دریافت کنند، ولی تنها کافی است افسر مهاجرت کانادا را جهت سفرهای مداوم قانع سازند. همچنین اگر به هر شکلی از سمت شرکت‌‌های مختلف در داخل کانادا و یا از طریق خویشاوندان (در صورت داشتن اقامت دائم و شهروندی) برایتان دعوت‌نامه ارسال شود، ویزای شما از اعتبار بالایی برخوردار است.

مدارک لازم برای اخذ ویزای 5 ساله مولتی کانادا

– اصل و کپی رنگی صفحه اول و صفحات دارای ویزا و مهر پاسپورت فعلی با حداقل 6 ماه اعتبار، همچنین ارائه اصل گذرنامه قبلی

– اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمه رسمی

– 2 عدد عکس پرسنلی رنگی با زمینه سفید از روبرو

– اصل و کپی اسناد ملکی به همراه ترجمه (مانند ملک، زمین و موارد دیگر)

– گواهی تمکین مالی و ممهور به مهر امور بین‌الملل بانک مربوط، شامل پرینت گردش حساب 6 ماه اخیر (حداقل 70 میلیون تومان) و گواهی سپرده بلند به زبان انگلیسی

– گواهی اشتغال به کار متقاضی به همراه ترجمه رسمی

 • پزشک: حکم کارگزینی، گواهی اشتغال به کار از بیمارستان یا کلینیک به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت (با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر با ذکر سفر به کانادا، دارای مهر و نامه و امضای مدیر عامل)، پروانه پزشکی، کارت نظام پزشکی، سر فیش آخر حقوق از محل کار و سابقه بیمه. در صورت داشتن مطب، کلینیک یا داروخانه، پروانه پزشکی، کارت نظام پزشکی، لیست بیمه 3 ماه آخر کارکنان، لیست مالیات پرداخت شده دو سال آخر لازم است.
 • وکلا: پروانه وکالت، سوابق بیمه، گواهی اشتغال به کار، سه فیش آخر حقوق (در صورت داشتن دفتر وکالت لیست بیمه سه ماه آخر کارکنان و مالیات دو سال آخر)
 • مهندسین: کارت و پروانه نظام مهندسی یا جواز ساخت، گواهی اشتغال به کار، سه فیش آخر حقوق، سابقه بیمه (در صورت داشتن شرکت طبق لیست کارفرمایان).
 • کارمندان دولتی و غیردولتی: حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا بر تاریخ سفر دارای مهر و امضاء مدیرعامل، سابقه بیمه تأمین اجتماعی با مهر سازمان و سه فیش آخر حقوقی.
 • بازنشستگان: حکم بازنشستگی، سه فیش آخر حقوق، در صورت افزایش حقوق ارائه حکم افزایش حقوق.
 • کارفرمایان: جواز کسب، پروانه بهره‌برداری یا آگهی تأسیس و روزنامه رسمی شرکت، آخرین آگهی تغییرات، لیست بیمه سه ماه آخر کارمندان، لیست مالیات پرداخت شده دو سال آخر.
 • معلمان، اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه: حکم کارگزینی، گواهی اشتغال به کار، سه فیش آخر حقوق، سابقه بیمه تأمین اجتماعی با مهر سازمان.
 • دانش‌آموزان و دانشجویان: اصل نامه اشتغال به تحصیل، اصل بیمه متقاضی به همراه ترجمه رسمی

– دعوت‌نامه رسمی و معتبر

 • دعوت‌نامه، شامل مشخصات کامل دعوت کننده و متقاضی، نسبت، دلیل سفر متقاضی، آدرس و تلفن، مدت زمان اقامت و هر گونه موارد مرتبط دیگر (دعوت نامه پس از تنظیم باید به مهر و امضای دفتر ثبت Notary Public برسد).
 • مدارک فرد دعوت کننده باید شامل ارائه کارت شهروندی، پاسپورت کانادایی، شناسنامه کانادایی، یا کارت اقامت (PR Card) از سوی فرد دعوت کننده، شامل گواهی اشتغال به کار، نامه بانک، برگه‌های مالیاتی و فرم‌های T4 یا T1 تأثیر بسیار زیادی روی نتیجه‌ در خواست ویزا فرد دعوت شونده دارند.

– گواهی پزشکی معتبر

– تکمیل فرم ویزا

نکته: فرآیند اخذ ویزا از 2 هفته تا 3 ماه زمان می‌برد. برای سرعت بخشیدن به این پروسه، ضروری است تمامی مدارک لازم تهیه شوند.

نکته: در صورت تأهل ارائه اصل و کپی سند ازدواج، گواهی اشتغال به کار همسر و اصل بیمه همسر متقاضی ضروری است. همچنین تمام مدارک باید به همراه ترجمه رسمی تحویل داده شود.

دریافت مدارک PDF

خدمات اخذ ویزا توسط عالی گشت

نحوه اخذ ویزای مولتی از طریق عالی گشت به شرح زیر است:

ویزای توریستی با دعوت‌نامه

ویزا با دعوت‌نامه به این صورت است که عالی گشت از طریق یک شرکت توریستی معتبر در کانادا، اقدام به ارسال دعوت‌نامه برای شما می‌کند. مهم‌ترین مزیت این روش، کسب اعتبار بالاتر و اطمینان بیشتر از این موضوع است که سفر شما بر حسب تأییدیه و برنامه‌ریزی یک شرکت معتبر انجام شده است. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا با دعوت‌نامه شامل مدارک شخصی، خانوادگی، بلیت، رزرو هتل و برنامه سفر است.

ویزای توریستی بدون دعوت‌نامه

ویزا بدون دعوت‌نامه به این صورت است تمام فرآیند اخذ ویزا یعنی تعیین وقت سفارت کانادا، تکمیل پرونده و بررسی مدارک، حضور نماینده و ترانسفر به محل انگشت نگاری از طریق خودِ متقاضی انجام می‌‌گیرد. در پایان، پیکاپ پاسپورت توسط عالی گشت انجام می‌پذیرد.

همچنین مراحل اخذ ویزا از طریق عالی گشت به شرح زیر است:

مشاوره اولیه: یقیناً داشتن مشاوره خوب، می‌تواند به افزایش آگاهی‌های لازم از زمان شروع تا زمان دریافت ویزا کمک شایانی کند. از بررسی اهداف مشتری برای سفر گرفته تا اخذ ویزا، در مرحله متقاضی از سوی شرکت پشتیبانی شده و مشاوره‌های لازم در اختیار او قرار می‌گیرد.

تکمیل مدارک: فرآیند تکمیل مدارک و فرم‌ها بسیار مهم است، در این مرحله هرگونه مشاوره برای مدارک مورد نیاز، پر کردن مدارک و در صورت صلاحدید متقاضی دعوت‌نامه تکمیل و به‌طور کامل انجام می‌شود.

گرفتن وقت سفارت: بر حسب شرایط متقاضی، تعیین وقت، هماهنگی و زمان مراجعه به سفارت به فرد اطلاع رسانی می‌شود. گرفتن وقت سفارت از آنکارا به دلیل دریافت ترجمه اصلی از مسافر نسبت به شهرهای استانبول، دبی و موارد دیگر از اعتبار بالاتری برخوردار است، زیرا ممکن است افراد سودجو اقدام به ارسال آنلاین مدارک جعلی کنند. با‌این‌حال، از همه این شهرها به درخواست مشتری امکان پذیر است.

انگشت نگاری: تحویل مدارک و پرداخت هزینه ویزا توسط نماینده شرکت و در نهایت انگشت نگاری از متقاضی صورت می‌گیرد. انگشت نگاری از مسافران 14 تا 79 انجام می‌گیرد. همچنین اگر فرد موفق به دریافت و یا عدم دریافت ویزا شود، انگشت نگاری 10 سال اعتبار خواهد داشت.

پیگیری: بعد از 2 هفته نخست تأییدیه انگشت نگاری از طریق ایمیل ارسال می‌شود، سپس بعد از 1 هفته ایمیل اصلی که حاوی تأییدیه ویزا است را دریافت خواهید کرد. همچنین بعد از این زمان به مدت 30 فرصت جهت فرستادن پاسپورت به شرکت برای دریافت ویزا و یا تحقیق درباره علل عدم دریافت ویزا (ریجکتی) وجود دارد.

پیکاپ پاسپورت: بعد از ایمیل حاوی تأییدیه ویزا، حال زمان ارسال پاسپورت جهت پیکاپ یا چسباندن لِیبِل مخصوص است. اگر تمام مراحل اخذ ویزای مولتی 5 ساله کانادا را از طریق عالی گشت انجام داده باشید، مرحله پیکاپ رایگان خواهد بود، وگرنه هزینه طبق تعرفه (138 لیر + 200 تومان) محاسبه می‌شود.

تعرفه خدمات

 

ویزای شنگن اروپا

ویزای مولتی فرانسه

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
 1. رضایی می گوید

  آیا شما اخذ ویزای توریستی شنگن را تضمین میکنید ؟درخواست ویزای اروپا فقط از طریق شرکت vfs اقدام میشود وهر فرد جداگانه و خودش مدارک را ارائه میدهد لطفا بفرمائید چگونه شما تًضمین میکنید که ویزا اخذ میکنید ؟