ویزا اسپانیا

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شنگن، یک نوع ویزای کوتاه مدت است که به دارنده آن اجازه می دهد که در هر یک از ۲۶ عضو منطقه شینگن تا ۹۰ روز برای اهداف گردشگری و تفریح اقامت داشته باشند. ویزای شینگن، رایج ترین ویزای اروپائی است. بسته به هدف شما از سفر به منطقۀ شینگن ویزاهای متفاوتی ارائه می شود. ویزای توریستی شینگن، ویزای تجاری یا ویزای کاری شینگن، ویزای فعالیت های ورزشی یا فرهنگی، ویزای رسمی، ویزای علمی، ویزای تحصیلی شینگن و ویزای ملاقات با خانواده یا دوستان.

انواع ویزای شینگن

ویزای یک بار ورود (سینگل) تنها برای یک بار ورود به منطقه شینگن اعتبار دارد. به این معنی که اعتبار ویزای مسافر به محض ترک کردن کشوری که به آن وارد شده است، جدا از این که مدت آن به پایان رسیده است یا خیر، منقضی خواهد شد.

ویزای دو بار ورود شرایطی مشابه با ویزای یک بار ورود دارد، با این تفاوت که مسافر مجوز دو بار وارد شدن به کشورهای شینگن در محدوده زمانی مشخص را دارد.

ویزای چند بار ورود (مولتی) مجوز هر چند بار ورود و سفر بین کشورهای عضو شینگن را صادر می کند. تنها محدودیت این ویزا محدودیت زمانی است و محدودیت زمانی آن بین 30 تا 90 روز بین 3 الی 6
ماه می باشد. همچنین، این روزها به محض ورود به هر یک از کشورهای ناحیه شینگن محاسبه می شود.

مراحـل اخذ ویزای شینگن

برای دریافت ویزای شینگن به مدارک جهت دریافت ویزا نیاز دارید. پس از هماهنگی با سفارت کشور مقصد در زمان تعیین شده همراه با مدارک به آنجا مراجعه می کنید و مدارک لازم را ارائه می دهید. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن در اکثر کشورهای عضو این پیمان شبیه به یکدیگر است و تنها در برخی از جزئیات و موارد، تفاوت کمی دارند مدارک اصلی که باید همراه داشته باشید، شامل موارد زیر است:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا در دو نسخه، تمام قسمت های فرم را به طور کامل و صادقانه پرکنید.
 • اصل گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار و دو صفحه خالی و کپی گذرنامه های قبلی
 • دو قطعه عکس پرسنلی جدید رنگی تمام رخ با زمینۀ سفید
 • مدارک شغلی رسمی مانند جواز کسب، فیش حقوقی و گواهی اشتغال به کار که لازم است این مدارک را همراه با ترجمۀ رسمی ارائه دهید.
 • مدارک مربوط به تمکن مالی از قبیل گردش حساب و اسناد ملکی
 • بلیت پرواز رفت و برگشت به کشور مقصد یا رزرو بلیت
 • بیمه مسافرتی از شرکت بیمه گذاری که نمایندۀ معتبری در کشور مقصد دارد
 • برگه تأییدیۀ هتل یا اصل دعوت نامه
 • ترجمه شناسنامه و کارت ملی
 • در مورد کودکان و افراد زیر سن قانونی، فرم درخواست ویزا امضا شده توسط پدر و مادر اگر حضانت کودک به عهدۀ یکی از والدین است، حکم رسمی دادگاه باید به همراه فرم درخواست ارائه شود، اگر کودک به تنهایی مسافرت می کند، حکم محضری رضایت والدین امضاء شده توسط پدر و مادر یا کفیل قانونی باید به فرم درخواست پیوست شود.

ویزای سینگل اسپانیا

اسپانیا جزو کشورهایی است که توافق نامه شینگن را امضا کرده است و برای کسانی که قصد سفر تفریحی به این کشور دارند، ویزای اسپانیا صادر می شود. این ویزا برای سفرهایی ست که مقصد اصلی شما اسپانیا یا بیشترین اقامتتان در آن باشد.

برای دریافت ویزای اسپانیا ابتدا باید از سفارت اسپانیا واقع در تهران وقت مصاحبه گرفت. برای این کار باید به سایت سفارت اسپانیا مراجعه کرده و پس از ساخت حساب کاربری فرم درخواست ویزای سینگل اسپانیا را تکمیل نمایید. در ثبت اطلاعات باید نهایت دقت را داشت چون در صورت بروز اشتباه ممکن است که افسر سفارت صلاحیت شما را تائید نکند و در نتیجه از ویزای شینگن اسپانیا محروم شوید.

پس از تکمیل فرم درخواست باید با بررسی لیست وقت های آزاد سفارت، وقتی مناسب را انتخاب کرد. اگر سفارت وقت انتخاب شده را تائید کند؛ برای انجام مصاحبه، تحویل مدارک و پرداخت هزینه صدور ویزای شینگن اسپانیا باید در روز و ساعت مقرر به سفارت اسپانیا مراجعه کنید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای اسپانیا

نکته: کلیه مدارک باید اسپانیایی رسمی داشته باشند.

–        شناسنامه

–        پاسپورت با حداقل اعتبار ۶ ماه و بیشتر از زمان درخواست ویزا.

از صفحه های اول و دوم گذرنامه و همین طور باقی صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده، کپی بگیرید.

–        دو قطعه عکس رنگی.

عکس رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، در ابعاد ۴*۳ که کمتر از سه ماه پیش گرفته شده و کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس همخوانی داشته باشد. طبق مقررات شنگن، عکس شما بر روی برچسب ویزا چاپ خواهد شد.

–        اسنادی مبنی بر وضعیت شغلی متقاضی

کارمندان بخش دولتی: ترجمۀ رسمی آخرین حکم کارگزینی

کارمندان بخش خصوصی: گواهی اشتغال به کار روی سربرگ رسمی شرکت

صاحبان شرکت های خصوصی: روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومۀ شرکت

دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها: کارت بین المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی. برای مشاغل آزاد: جواز کسب و یا کارت بازرگانی

–        پرینت حساب بانکی یک ماه آخر که باید روی سربرگ انگلیسی بانک و مهر شده به سفارت اسپانیا ارائه شود.

–        یک سند مالکیت، دو سری کپی از اصل مدارک فارسی

–        بلیت هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد اسپانیا

–        رزرو هتل در یک یا چند شهر اسپانیا برای کل مدت اقامت

–        بیمه مسافرتی

متقاضیان ویزا باید بیمه مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت های پزشکی، هزینه های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شنگن معتبر باشد. حداقل پوشش بیمه برای هر شخص مبلغ سی هزار یورو می باشد. شرکت بیمه گذار باید نماینده ای معتبر در کشور اسپانیا داشته باشد. در ضمن شخص دعوت کننده در اسپانیا نیز می تواند بیمۀ مسافری را با یک شرکت بیمه در اسپانیا انجام دهد.

نکات مهم:

اگر خانوادگی سفر می کنید، برای هر کدام از اعضا باید مجزا فرم پر کنید. باقی موارد این مدارک هم تا حد امکان برای هر نفر باید به صورت جداگانه تهیه بشود. تمام افراد بالای ۱۲ سال انگشت نگاری می شوند.

از تمام مدارک باید یک فتوکپی هم داشته باشید. اصل مدارک به شما بازگردانده می شود و کپی آن‌ها برای بررسی نزد بخش ویزای سفارت اسپانیا می ماند.

با توجه به مدارک ارائه شده طبق نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست گردد که تهیه و ارائه آن‌ها جهت اخذ ویزا الزامی می باشد.

زمان و هزینه صدور ویزای اسپانیا

بررسی اولیه مدارک به منظور صدور ویزا معمولاً دو هفته طول می کشد. در این مدت گذرنامه شما پیش سفارت باقی می ماند. سفارت پس از دریافت مدارک به شما رسید می دهد و در این رسید تاریخ و زمان مراجعه به سفارت برای پاسخ نهایی ذکر شده است. هنگام مراجعه مجدد لازم است که این رسید را همراه داشته باشید. هزینه ورود به سفارت 85 یورو است که زمان ارائه مدارک به صورت نقد در سفارت پرداخت می کنید. این مبلغ بابت بررسی درخواست و مدارک شماست و در هیچ حالتی سفارت این مبلغ را برنمی گرداند.

مراحـل و خدمات عالی گشت برای اخذ ویزای اسپانیا

در طول مراحل اخذ کارشناسان عالی گشت این خدمات را به شما ارائه می دهند:

 • تکمیل فرم و مدارک مورد نیاز سفارت که باید به زبان انگلیسی ترجمه شود
 • تأمین وقت سفارت که در روز تأمین شده باید متقاضی محل انگشت نگاری حضور داشته برای ارائه مدارک و انگشت نگاری.
 • همراهی نماینده در محل انگشت نگاری

آدرس های اینترنتی :

www.blog.aaligasht.com

www.aaligasht.com

www.instagram.com/aaligasht

www.telegram.me/aaliigashtFacebook


Twitter


Instagram


Telegram

آدرس دفتر :

سهروردی شمالی، نرسیده به میدان پالیزی، پلاک 683

021-43635

09122046276

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.