ویزای مولتی فرانسه

اخذ ویزای شنگن از اروپا

ویزای شنگن، یک نوع ویزای کوتاه مدت است که به دارنده آن اجازه می‌دهد که در هر یک از ۲۶ عضو منطقه شنگن تا ۹۰ روز برای اهداف گردشگری و تفریح اقامت داشته باشند. ویزای شنگن، رایج‌ترین ویزای اروپائی است. بیش از ۱۴ میلیون نفر از ویزای شنگن در سال ۲۰۱۷ برای سفر به اروپا استفاده کردند. این ویزا انواع مختلفی دارد که ویزای نوع C یا ویزای توریستی به متقاضی اجازه می‌دهد که به مدت مشخصی در این حوزه اقامت داشته باشد.

ویزای یک‌بار ورود تنها برای یک‌بار ورود به منطقه شنگن به مدت بین ۸ تا ۳۰ روز بسته به تصمیم سفارت، اعتبار دارد. به این معنی که اعتبار ویزای مسافر به محض ترک کردن کشوری که به آن وارد شده است، فارغ از این‌که مدت آن به پایان رسیده است یا خیر، منقضی خواهد شد.

ویزای دو بار ورود شرایطی مشابه با ویزای یک‌بار ورود دارد، با این تفاوت که مسافر مجوز دو بار وارد شدن به کشورهای شنگن در محدوده زمانی مشخص را دارد.

ویزای چند بار ورود یا مولتی مجوز هر چند بار ورود و سفر بین کشورهای عضو شنگن را صادر می‌کند. برای بار اول ورود باید از کشور محل صدور باشد ولی برای ورودهای بعدی محدودیتی در ورود ندارد. تنها محدودیت این ویزا محدودیت زمانی است که برای ۹۰ روز در هر ۶ ماه از سال، اعتبار دارد. همچنین، این ۹۰ روز به‌محض ورود به هر یک از کشورهای ناحیه‌ شنگن محاسبه می‌شود.

ویزای مولتی فرانسه

جهت دریافت ویزای مولتی فرانسه پس از تکمیل مدارک و فرم‌های سفارت  که به زبان انگلیسی است، باید وقت انگشت‌نگاری (هزینه انگشت نگاری برای بزرگسالان ۸۵ یورو است) گرفته شود و در زمان تعیین شده به سفارت مراجعه کنید. مدت زمان لازم برای اخذ ویزا از زمان ثبت نام ۳ هفته تا یک ماه است. حداقل سه هفته بعد از زمان انگشت‌نگاری اجازه ورود به فرانسه را دارید و مدت زمان ویزا بستگی به سوابق سفر  متقاضی دارد.

دریافت مدارک PDF

به دلیل تغییر در شرایط اخذ ویزا در سفارت‌های مختلف و سخت‌تر شدن آن، این ویزا نگرانی جهت اخذ دوباره ویزا را کاهش می‌دهد. برای بار اول ورود و خروجتان باید از کشور فرانسه باشد و برای دفعات بعدی محدودیتی از نظر ورود و خروج به تمامی کشورهای عضو شنگن ندارید.


ویزای مولتی هلند

جهت دریافت ویزای مولتی هلند پس از تکمیل مدارک و فرم‌های سفارت، باید وقت انگشت‌نگاری (هزینه وقت ۸۵ یورو) گرفته شود و در زمان تعیین شده به سفارت هلند مراجعه کنید.

دریافت مدارک PDF

در نظر داشته باشید که مدت زمان لازم برای اخذ وقت انگشت‌نگاری ۲ ماه و پروسه پاسخ‌دهی ۲ تا ۳ هفته است. مدت زمان ویزای هلند بسته به سوابق سفر و مدارک بین ۲۰ روز تا ۶ ماه توسط سفارت تعیین می‌شود. برای بار اول ورودتان باید به هلند و خروج به دلخواه خودتان باشد و برای دفعات بعدی محدودیتی از نظر ورود و خروج به تمامی کشورهای عضو شنگن ندارید.

ویزای سینگل ایتالیا

جهت دریافت ویزای سینگل ایتالیا پس از تکمیل مدارک و فرم‌های سفارت، باید وقت انگشت‌نگاری (هزینه وقت ۸۵ یورو) گرفته شود و در زمان تعیین شده به سفارت ایتالیا مراجعه کنید.

دریافت مدارک PDF

پروسه پاسخ‌دهی به ویزا بعد از ثبت نام ۴ تا ۵ هفته است. مدت زمان ویزای ایتالیا بسته به سوابق سفر و مدارک بین ۸ تا ۱۲ روز توسط سفارت تعیین می‌شود. حداقل زمان لازم برای ورود به کشور مقصد ۳ هفته بعد از انگشت‌نگاری است.

ویزای سینگل اسپانیا

جهت دریافت ویزای سینگل اسپانیا پس از تکمیل مدارک و فرم‌های سفارت، باید وقت انگشت‌نگاری (هزینه وقت ۸۵ یورو) گرفته شود و در زمان تعیین شده به سفارت اسپانیا مراجعه کنید.

مدت زمان لازم برای اخذ ویزا بعد از ثبت نام ۳ هفته تا ۱ ماه است. مدت زمان ویزا بسته به سوابق سفر و مدارک بین ۸ تا ۱۲ روز توسط سفارت تعیین می‌شود. حداقل زمان لازم برای ورود به کشور مقصد ۳ هفته بعد از انگشت‌نگاری است.

دریافت مدارک PDF

مدارک لازم برای ویزای شنگن فرانسه، هلند، ایتالیا، اسپانیا

۱- فرم تکمیل شده درخواست ویزا (به طور کامل و با صداقت پرشده و امضا شده باشد)

۲- اصل گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار و دو صفحه خالی روبروی هم و کپی گذرنامه‌های قبلی

۳- دو قطعه عکس پرسنلی جدید رنگی تمام‌رخ با زمینۀ سفید که با عکس ویزاهای قبلی متفاوت باشد

۴- اصل و ترجمۀ شناسنامه و کارت ملی

۵- ترجمۀ مدارک مربوط به تمکن مالی از قبیل گردش حساب و اسناد ملکی

در نظر داشته باشید گردش حساب باید برای ۳ ماهه اخیر باشد و از زمان پرینت تا ارائه آن به سفارت بیشتر از یک هفته نگذشته باشد. تمکن مالی هم نیز باید به یورو بیان شود و حداقل موجودی به ازای هر نفر ۵۰ میلیون تومان باشد.

۶- بلیت پرواز رفت و برگشت به کشور مقصد یا رزرو بلیت

۷- بیمه مسافرتی از شرکت بیمه‌گذاری که نماینده‌ معتبری در آن کشور داشته باشد.

۸- در مورد کودکان و افراد زیر سن قانونی به گواهی تولد، فرم درخواست ویزا امضا شده توسط پدر و مادر اگر حضانت کودک به عهدۀ یکی از والدین است، حکم رسمی دادگاه باید به همراه فرم درخواست ارائه شود، اگر کودک به‌تنهایی مسافرت می‌کند، حکم محضری رضایت والدین امضاشده توسط پدر و مادر یا کفیل قانونی باید به فرم درخواست پیوست شود.

۹- اگر قصد دریافت ویزای تحصیلی شنگن را دارید ابتدا جهت اخذ پذیرش تحصیلی اقدام کنید سپس همراه با مدارک دریافت ویزای شنگن و ترجمۀ مدارک دانشگاهی، مدرک آیلتس یا تافل و نامه پذیرش تحصیلی به سفارت مراجعه کنید.

۱۰- ترجمۀ مدارک شغلی رسمی مانند جواز کسب، فیش حقوقی و گواهی اشتغال به کار

– پزشک: حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار از بیمارستان یا کلینیک به انگلیسی روی سر برگ شرکت، پروانه پزشکی، کارت نظام پزشکی، فیش آخر حقوقی از محل کار، سابقه بیمه

در صورت داشتن مطب، کلینیک یا داروخانه: پروانه پزشکی، کارت نظام پزشکی، لیست بیمۀ ۳ ماه آخر کارکنان، لیست مالیات پرداخت شده دو سال آخر

– وکلا: پروانه وکالت- سوابق بیمه، گواهی اشتغال به کار، سه فیش آخر حقوقی و در صورت داشتن دفتر وکالت لیست بیمه سه ماه آخر کارکنان و مالیات دو سال آخر

– مهندسین: کارت و پروانه نظام‌مهندسی یا جواز ساخت، گواهی اشتغال به کار، سه فیش آخر حقوقی

– کارفرمایان: جواز کسب، پروانه بهره‌برداری یا آگهی تأسیس و روزنامۀ رسمی شرکت، آخرین آگهی تغییرات، لیست بیمه سه ماه آخر کارمندان، لیست مالیاتی پرداخت شده دو سال آخر

– کارمندان دولتی و غیر دولتی، معلمان، اساتید: حکم کارگزینی، گواهی اشتغال به کار، سه فیش آخر حقوقی، سابقه بیمه تأمین اجتماعی با مهر سازمان

– دانش آموزان و دانشجویان: اصل نامۀ اشتغال به تحصیل

– بازنشستگان: حکم بازنشستگی، سه فیش آخر حقوق

۱۱- ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم‌ های خانه‌ دار

کلیه مدارک برای فرانسه، هلند، ایتالیا نیاز به ترجمه انگلیسی و برای اسپانیا نیاز به ترجمه اسپانیایی دارند.

لازم به ذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست گردد که تهیه و ارائه آن‌ها جهت اخذ ویزا الزامی است.

مـا دوست داریـم که عالی‌ گشت را مشاور سفر خود بدانید، منـتظـر تـمـاس شمـا هستیـم.

09122046276

43635- 021

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.