اخذ ویزای تحصیلی کانادا


لوگوی عالی گشت
ویزای تحصیلی کانادا​

ویزای تحصیلی کانادا

همواره یکی از دغدغه های دانش آموزان و دانشجویان انتخاب کشوری مناسب برای ادامه تحصیل بوده ما میدانیم که  آمریکا و انگلیس از گذشته انتخاب های رایج دانشجویان و دانش آموزان برای ادامه تحصیل بوده اند اما طی چند سال اخیر کشور کانادا نیز شدیداً مورد استقبال دانشجویان و دانش آموزان سرتاسر جهان بوده این کشور با نظام آموزشی دو زبانه (فرانسه و انگلیسی) و با بالاترین امکانات و استانداردهای آموزشی تحقیقاتی روز دنیا به یکی از ۵ مقصد اصلی دانشجویان و دانش آموزان برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا تبدیل شده است.

مقدمه :

ویزای تحصیلی کانادا به نوعی از ویزا به صورت موقت گفته می شود که شما در مدتی محدود مجاز به تحصیل و زندگی در این کشور می باشید.این ویزا خود به دو بخش مجزای ویزای دانشجویی و ویزای دانش آموزی تقسیم می شود که مسافران با دریافت این ویزا می توانند با خیالی آسوده در کنار خانواده خود به تحصیل در مقاطع مختلف در کانادا ادامه دهند.

باید توجه داشته باشید که اولین و مهم ترین شرط اخذ ویزای تحصیلی کانادا، داشتن پذیرش تحصیلی از مدرسه، دانشگاه، کالج و یا یکی از موسسه های آموزش عالی در کانادا است؛ بنابرین پس از دریافت نامه پذیرش یا اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کانادا و یا یکی از مدارس کانادا قادر به اقدام جهت اخذ این ویزای تحصیلی هستید.

ویزای دانشجویی و دانش آموزی

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی

بر اساس وب سایت سفارت کانادا مدت زمان صدور ویزای تحصیلی برای ایرانیان ۱۱ هفته (بدوم احتساب زمان مورد نیاز برای انگشت نگاری) می باشد که با احتساب زمان انگشت نگاری حدود ۳ ماه طول خواهد کشید. البته این زمان مشروط به کامل بودن مدارک شما از قبیل نامه استادی پرمیت و یا پذیرش تحصیلی می باشد، شایان ذکر است که هر اندازه در تکمیل مدارک و رعایت ضوابط لازم دقت بیشتری رو به خرج دهید طبعاً به کوتاه شدن این زمان و بیشتر شدن شانس شما کمک خواهد کرد.

۸۱۸۷۵۴۷_orig
۱۵۳۷۷۹۸۵۹

مدت اعتبار ویزای تحصیلی

پس از تایید درخواست، ابتدا ویزایی موقت برای شما صادر که به محض ورود شما به خاک کانادا، ویزای تحصیلی شما نیز صادر خواهد شد. مدت اعتبار ویزای تحصیلی کانادا بسته به مقطع و رشته تحصیلی متفاوت بوده و معمولا تا زمان پایان دوره تحصیلی معتبر خواهد بود.برای مثال اگر برای تحصیل در مقطع کارشناسی از یکی از دانشگاه‌های مورد تایید اداره مهاجرت کانادا، پذیرش تحصیلی داشته باشید، ویزای تحصیلی برای شما ۴ ساله صادر خواهد شد. البته امکان تمدید اعتبار ویزای تحصیلی کانادا و یا تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار با در نظر گرفتن شرایطی خاص نیز وجود دارد.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا​

۱) نامه ادمیشن یا همان پذیرش تحصیلی از یکی از مراکز معتبر آموزشی

۲) برنامه تحصیلی یا همان Study Plan

3) فرم‌های تکمیل‌شده درخواست ویزا (فرم ویزای تحصیلی، فرم اطلاعات خانوادگی و فرم schedule 1)

4) نامه تمکن مالی ۴ ماه اخیر

۵) اسکن صفحه اول جدیدترین پاسپورت (بعلاوه صفحاتی که مهر ویزا خورده‌است)

۶) اسکن اصل شناسنامه به همراه ترجمه

۷) اسکن اصل شناسنامه به همراه ترجمه برای همراهان در صورت تاهل

۸) دو قطعه عکس ۳.۵ در ۴.۵

۹) سند و مدارک موربوط به دارایی‌های شخصی

۱۰) نامه سابقه و بیمه کاری

۱۱) فیش واریزی تحصیلی

هزینه اخذ ویزای تحصیلی

هزینه اخذ هر نوع ویزای تحصیلی کانادا (دانش آموزی-دانشجویی)۶۰۰ دلار کانادا است. این مبلغ تمامی هزینه‌های مربوط به اخذ ویزای تحصیلی کانادا از جمله ساخت اکانت، پرکردن فرم‌ها، چک کردن مدارک، پرداخت سفارت و ارائه مشاوره رایگان برای دریافت پذیرش تحصیلی در کانادا را شامل خواهد شد.

کار حین تحصیل در محیط دانشگاه (On campus)

بر اساس قوانین موجود، تمام دانشجویان تمام وقتی که به واسطه ویزای تحصیلی کانادا وارد خاک این کشور می‌شوند می‌توانند بدون نیاز به مجوز کار در همان دانشگاه محل تحصیل در زمان‌های فراغت کار کنند. به این نوع کار دانشجویی در کانادا در اصطلاح On campus گفته می‌شود.
البته هر فردی که بخواهد در کانادا کار کند، می‌بایست (SIN (Social Insurance Number یا شماره بیمه اجتماعی داشته باشد. دریافت این شماره برای همه رایگان است البته باید توجه داشته باشید که از زمان شروع به کار با ویزای تحصیلی کانادا تنها ۳ روز فرصت دارید جهت دریافت این شماره اقدام نمایید. شماره بیمه اجتماعی کانادا یا همان SIN در واقعا کد ملی محسوب می‌شود. کدی ۹ رقمی که تمامی افراد دارای اقامت دائم، افراد دارای ویزای تحصیلی کانادا و همپنین افراد دارای ویزای کار این کشور، ملزم به دریافت آن هستند.

کار حین تحصیل خارج از محیط دانشگاه (Off campus)

بر اساس قانونی که از سال ۲۰۱۴ تاکنون در کشور کانادا به اجرا درآمده است، تمامی دانشجویان تمام وقتی که با ویزای تحصیلی کانادا در این کشور زندگی می‌کنند می‌توانند در زمان‌هایی خاص (تعطیلی دانشگاه) تا سقف ۲۰ ساعت در هفته خارج از محیط دانشگاه کار می‌کنند. البته برای کار همزمان با تحصیل در کانادا (کار بدون مجوز کار) حتما باید یکی از دو عبارت زیر روی ویزای تحصیلی دانشجو قید شده باشد:
May accept employment on or off campus if meeting eligibility criteria as per R186 (f), (v) or (w). Must cease working if no longer meeting these criteria
May work 20 hrs. Per week off-campus or full-time during regular breaks if meeting criteria outlined in section186 (v) of IRPR
و اگر روی برچسب ویزای شما عبارت زیر درج شده باشد، به هیچ وجه اجازه کار همزمان با تحصیل در کانادا نخواهید داشت:
This permit does not permit the holder to engage in off campus employment in Canada
در صورتی که دو عبارت بالا دایر بر اجازه کار در حین تحصیل در ویزای تحصیلی درج نشده باشد، باز هم می‌توانید از طریق درخواست شماره بیمه اجتماعی برای کار اقدام کنید که البته شامل مراحلی تخصصی است که از حوصله این نوشتار خارج است. همکاران بخش ویزا و وقت سفارت عالی گشت همیشه برای مشاوره و پیگیری پرونده شما آماده خواهند بود.

AALIGASHT AGENCY

مراحل اخذ ویزای دانشجویی کانادا

 پیش از هر کار باید بررسی کنید آیا شرایط لازم برای تحصیل در کانادا را دارید و یا اساسا اجازه ادامه تحصیل در این کشور را خواهید داشت. کارشناسان اجرایی دپارتمان ویزا و وقت سفارت هلدینگ عالی گشت با بهره‌مندی از دانش روز و اطلاع از آخرین آپدیت‌های مربوط به اخذ ویزای تحصیلی کانادا با تدوین فرم ارزیابی تحصیلی، کار را برای شما آسان کرده‌اند. کافی است به صفحه مربوط به ارزیابی تحصیلی ما مراجعه کرده و شرایط خود برای تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در کانادا را ارزیابی کنید. نتیجه این ارزیابی، پس از بررسی توسط کارشناسان ما از طریق ایمیل در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

مرحله بعدی پس از تکمیل فرم ارزیابی تحصیلی، اقدام برای اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا خواهد بود. از طریق این لینک می‌توانید فهرست کامل مراکز آموزش عالی (مدارس، کالج‌ها و دانشگاه‌های) کانادا که مورد تایید وزارت آموزش و پرورش و همچنین اداره مهاجرت این کشور است را دریافت کنید. در این مرحله نیز کارشناسان اجرایی پذیرش تحصیلی عالی گشت، با توجه به رشته تحصیلی و ایالت مدنظر شما، بهترین گزینه‌ها را به شما معرفی خواهند کرد و در مسیر دریافت پذیرش تحصیلی از بهترین و معتبر ترین دانشگاه‌های کانادا همراه شما خواهند بود.

 پس از دریافت پذیرش تحصیلی باید برای جمع آوری مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا دست به کار شوید. برای تکمیل مدارک باز هم می‌توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره‌مند شوید و حتی برای ترجمه نیز با مراجعه به دفتر هلدینگ عالی گشت، می‌توانید از خدمات ویژه دارالترجمه رسمی مجموعه استفاده کنید.

پس از صدور ویزای کوتاه مدت برای ورود به کانادا باید مدارک مورد نیاز برای سفر و آغاز تحصیل در این کشور را فراهم بیاورید تا با خیالی آسوده تنها به ادامه تحصیل و لذت زندگی در کانادا فکر کنید.

شرایط لازم برای دریافت ویزای همراه​

 سفر به کشوری دیگر آن هم در مقاطع ابتدایی تحصیل و شرایط زندگی فرزندان از جنبه‌های مختلف دغدغه‌ای مهم برای تمامی والدین است. اینکه فرزندان پس از دریافت ویزای تحصیلی، در شرایطی تحصیل می‌کنند، اسکان و خورد و خوراک آنها به چه شکل و کیفیتی است و در نهایت چه نظارتی بر آنها انجام می‌شود، همگی از مواردی هستند که والدین را بر آن داشته تا با بهره‌مندی از ویزای همراه کانادا بتوانند در دوران تحصیل در کنار فرزندان خود باشند.

از سوی دیگر این نگرانی در مقاطع بالاتر تحصیل نیز وجود دارد و بسیاری تاکید دارند همسر و یا فرزندانشان در دوران تحصیل در کنارشان باشند. دریافت ویزای همراه برای والدین، همسر و فرزندان محصلین و دانشجویان در کشور کانادا یکی دیگر از خدمات هلدینگ عالی گشت در زمینه ویزای تحصیلی کانادا است.

از دو طریق می‌توان برای ویزای همراه کانادا اقدام کرد:

 ویزای توریستی یا Temporary Resident Visa: در این نوع ویزا که همزمان با درخواست ویزای تحصیلی محصل در دانشگاه و یا مدرسه ارسال می‌شود، والدین دانش آموز و یا دانشجو می‌توانند ویزای همراه کانادا را با اعتباری ۶ ماهه دریافت نمایند. همچنین در این نوع ویزا که به آن ویزای TRV گفته می‌شود در صورتیکه یکی از والدین دارای ویزای کار یا ویزای تحصیلی کانادا باشد، فرزندان آنها برای دریافت ویزای تحصیلی نیازی به ارایه نامه قبولی از مدارس ندارند و میتوانند بدون مشکل برای ویزا درخواست کنند.
 ویزای اجازه کار یا OPEN WORK PERMIT: اگر متقاضی در یکی از دانشگاه‌ها و یا کالج‌های معتبر کانادا به صورت تمام وقت پذیرفته شده باشد یا با ویزای تحصیلی کانادا در حین تحصیل باشد، همسر وی می‌تواند برای ویزای کار اقدام نماید. این ویزا به همسر متقاضی این اجازه را خواهد داد که به صورت تمام‌وقت و بدون نیاز به دریافت مجوز درکانادا، کار یا تحصیل کند. برای این نوع ویزا می‌توان همزمان با درخواست ویزای تحصیلی کانادا اقدام کرد و یا پس از پذیرش تحصیلی و استقرار یکی از زوجین در کانادا برای همسر وی اقدام درخواست ویزای اجازه کار داده شود.

مدارک مورد نیاز پیش از ورود به کانادا

حاال که کار به پایان رسیده است و با دریافت ویزای تحصیلی کانادا آماده سفر به این کشور برای ادامه تحصیل هستید، مقدمات و مدارک مورد نیاز پیش از ورود به کانادا را مهیا کنید. چک لیست مهمترین مدارک مورد نیاز پیش از ورود به به کانادا عبارتند از:

 • پاسپورت با بیش از ۶ ماه اعتبار
 • نامه استادی پرمیت
 • ویزای کوتاه مدت کانادا برای ورود به این کشور
 • نامه پذیرش تحصیلی
 • نامه REFRENCE سفارت
 • بیمه مسافرتی
 • رزرو بلیط و هتل محل قامت
 • ارز و یا اسنادی که نشان دهنده توانایی شما برای تامین مخارج زندگی و تحصیل در کانادا باشد

توجه داشته باشید که در برخی موارد ممکن است برای اخذ ویزای کانادا آفیسر پرونده از شما مدارک معاینه پزشکی بخواهد که ممکن است بیش از ۳ ماه به پروسه پرونده شما اضافه کند. شما یا اعضای خانواده‌تان که همراه شما سفر خواهند کرد و بالای ۱۸ سال دارند باید گواهی عدم سوء پیشینه دریافت کنید.

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا ؟

بنا به هر دلیلی که درخواست ویزای کانادا (از هر نوع) رد یا ریجکت شود، نامه‌ای رسمی از سوی سفارت به ایمیل متقاضی ارسال خواهد شد و دلایل ریجکتی به تفکیک مشخص می‌شود. مهمترین دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا به شرح زیر است:
کافی نبودن منبع مالی برای پوشش هزینه‌ها
قانع نشدن آفیسر پرونده در خصوص اهداف تحصیل و امکان عدم بازگشت پس از پایان تحصیل
رشته تحصیلی مورد نظر
اشکال و یا تناقض در تکمیل فرم‌های درخواست ویزا و یا مشکل در فایل درخواست ویزا
برنامه تحصیلی نامناسب
موارد فوق از مهمترین دلایل ریجکت یک پرونده ویزای تحصیلی کانادا خواهد بود. با تکیه بر تجربه و دانش تیم اجرایی ویزا و وقت سفارت کانادا به سادگی می‌توانید از همان از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید و پرونده خود را با خیالی آسوده به ما بسپارید تا از بروز مشکلات بعدی جلوگیری شود.

AALIGASHT AGENCY

با ما تماس بگیرید.
۰۲۱۴۳۶۳۵

 • سهروردی شمالی نرسیده به میدان پالیزی پلاک ۶۸۳
 • Info@Aaligasht.com
 • ۰۲۱۴۳۶۳۵
 • ۰۲۱۸۸۵۴۶۵۴۷

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.