راهنمای سفر به هند

یک سفر و هزار تجربه

هندوستان سرزمین، رنگ‌ها و طعم‌های تند، موسیقی پرهیجان و کشور زبان‌ها، نژادها و ادیان فراوان است. این کشور فرهنگی غنی و تاریخی پربار دارد که ریشه‌های آن به ۳۰۰۰ سال پیش از میلاد مسیح می‌رسد.

تاثیر فرهنگ و زبان فارسی در بخش‌های مختلف این کشور پیداست و این تاثیرات در گویش، فرهنگ و عادات مردم هند کاملا قابل تشخیص است. زبان فارسی در دوره غزنویان وارد هند شد و پس از به روس کار آدن سلسله گورکانیان، فارسی زبان رسمی این کشور شد.

بالیوود و صنعت فیلم‌سازی یکی از بارزترین خصوصیات هنری و فرهنگی امروز هندوستان است و هر سال در این کشور بیشتر از ۹۰۰ فیلم ساخته می‌شود که از این حیث از رقیب سرشناس خود هالیوود هم پیشی می‌گیرد.

راهنمای سفر به هند

اطلاعات عمومی برای سفر به هند

بهترین فصل سفرهمه ماه‌ها به‌جز ژوئن تا سپتامبر (فصل بارش در هند)

پایتختدهلی‌نو
پول رایجروپیه
زبان رسمیهندی، انگلیسی/td>
پیش‌شماره تلفن+۹۱
شهرهای مهمبنگلور، چنای، بمبئی، جیپور، دهلی‌نو، کوالام، گوا، آگرا
اختلاف ساعت با ایران
آب آشامیدنی شهریخیر
پریز برقمعمولی ۲۲۰ تا ۲۴۰ ولت

توجه: در هند افراد فقیر بسیاری وجود دارند که برای یک وعده غدا محتاج کمک هستند. اگر کمی پول خرد همراه داشته باشید، می‌توانید با کمی پول به آنها کمک کنید تا غذایی بخورند. تا جایی‌که می‌توانید به رانندگان  توک-توک یا اتوریکشا (موتور سه‌چرخ هندی) و یا کارگرانی که استخدام می‌کنید، انعام دهید.

آب و هوا

آب و هوای هندوستان، مانند همه خصوصیات دیگر این کشور، تنوع فراوانی دارد. در شمال این کشور و در مجاورت رشته‌کوه‌های پربرف هیمالیا، دمای هوا همیشه سرد است، مناطق میانی و جنوبی این کشور داری آب و هوای گرم حاره‌ای است و در قسمت غربی هند نیز یک کویر خشک و بی‌آب وجود دارد.

میزان بارندگی و دمای هوای در طول سال به این صورت است:

  1. سرد و خشک از ماه دسامبر تا فوریه
  2. گرم و خشک از ماه مارس تا ماه می
  3. بارش از ماه ژوئن تا سپتامبر
  4. هوای معتدل در ماه‌های اکتبر و نوامبر

میزان بارش باران در هندوستان به‌طور میانگین بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ میلی متر در سال است. این آمار مربوط به کل هندوستان است اما به عنوان مثال در سواحل و شمال شرقی هند سالانه  ۲۵۰۰ میلیمتر باران می‌بارد و در بنگال غربی سالانه بیش از ۱۱ هزار میلیمتر در سال باران می‌بارد.

غذا 

غذاهای هندی بسیار تند هستند و اگر به طعم تند فلفل و ادویه هندی عادت ندارید، توصیه می‌کنیم در روزهای اول در رستوران‌های بین‌المللی مثل مک‌دونالد غذا بخورید.

البته توصیه می‌کنیم مطلب «چرا باید غذای هندی رو تجربه کنیم؟» را بخوانید و غذاهای هندی را امتحان کنید.

مراسم و جشن‌های هندوستان

جشن‌هایی که توریستهای هند نباید از دست بدهند

در آیین هندو روزهای مقدس زیادی وجود دارد و  به بهانه هر کدام از این مناسبت‌ها جشن‌های مخصوصی برپا می‌شود. اغلب این جشن‌ها با انگیزه نزدیک شدن به خدا و به شکل مراسمی شاد و پرامید اجر می‌شود. هندوها اعتقاد دارند این آیین‌ها باعث پاک شدن گناهان می‌شود.

اگر به فکر سفر به هند بدون تور هستید، حتما زمانی سفر کنید که حداقل یکی از این جشن‌ها رو ببنید.

در مطلب جشن‌های موردعلاقه توریست‌ها برای سفر به هند می‌توانید با مراسم‌ها و فستیوال‌های هندی و تاریخ برگزاری آنها آشنا شوید.