سفر به مسکو

سفر به مسکو ؛‌ شهر هنر ،‌ معماری و رنگ

مسکو پایتخت پهناورترین کشور جهان روی رودخانه ای به همین اسم ساخته شده. شهری که برای معماری های زیبا و منحصر به فردش معروفه و علاوه بر بر بناهای تاریخی باشکوه؛ دارای طبیعت زیبایی نیز هست؛ اما متاسفانه با شهری گرون رو به رو هستیم.

هزینه‌ها در سفر به مسکو

زبان رسمیشون روسی و واحد پولی اونا روبله. از خرید دلار برای سفر خودداری کنید و روبل باخودتون ببرید البته نگران نباشید صرافی های زیادی رو اونجا میتونید پیدا کنید.کارت های اعتباری و چک های مسافرتی رو همه جا قبول نمیکنن ؛ بیشتر جاهای گردشگری فقط پول نقد قبول میکنن. اگر کارت اعتباری همراه دارید میتونید از هتل خودتون درخواست خرید بلیط بکنید. هزینه ورودی به مکان های گردشگریشون برای توریست ها دو برابره. بهتره قبل از سفر به این کشور کمی روسی یاد بگیرید یا جملات ضروری رو حفظ کنید چون در این کشور زبان انگلیسی اصلا محبوب نیست.

ویزا

برای سفر به روسیه نیاز به ویزا دارید. برای درخواست ویزا نیازی به حضور در سفارت و انجام مصاحبه و انگشت نگاری نیست ؛ البته شرایط دریافت ویزای تجاری متفاوته و حضور متقاضی الزامیه.

در شهر

پرهزینه ترین قسمت حضور در روسیه مسئله اقامته. البته هتل های ارزون هم پیدا میکنید ولی نباید انتظار خدمات عالی داشته باشید اگه مشکلی با هاستل ها ندارید اونجا رو برای اقامت انتخاب کنید.
یکی دیگه از پرهزینه ترین قسمت های سفر به روسیه ؛ هزینه غذا و نوشیدنیه.
از رفتن به رستوران های بین المللی یا رستوران هایی که منوی انگلیسی دارن پرهیز کنید. به رستوران هایی برین که مردم عادی روسیه مشتری عمده اشونه و با قیمت معقول تری غذا بخورید.

حمل و نقل شهری

یکی از بهترین وسایل نقلیه در روسیه به خصوص مسکو ؛ متروست. هزینه استفاده ازشم کمه. در حال حاضر مترو مسکو ۱۲ خط و ۱۸۵ ایستگاه با طول مسیر ۳۰۵ کیلومتر داره. دیدن متروهای مسکو هم خالی از لطف نیست چون این مترو ها به قصر های زیر زمینی به خاطر معماری زیبا و مجسمه های هنری معروفند ؛ امروزه متروی مسکو به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری در روسیه شناخته شده.

ایستگاه مترو در مسکو

از تاکسی سوار شدن اجتناب کنید چون جزو گرون ترین وسایل حمل و نقله. البته پیشنهاد ما به شما برای گشتن در شهر اجاره دوچرخه ست.

اگه قصد گردش در شهر رو دارید به خیابان آربات معروف به شانزلیزه مسکو حتما سر بزنید. یکی از زیباترین خیابان های مسکوست که تار و پودش را باهنر بافته اند. خیابانی با سنگ فرش و ساختمان های قدیمی و زیبا و گاهی عجیب و غریب. این خیابان جایی ست که به همه هنرمندان و هنرجویان اجازه عرض اندام میدهد ؛ از موسیقی راک گرفته تا کلاسیک همه را میتوانید با قدم زدن در این خیابان بشنوید. همچنین فروشگاه های صنایع دستی زیادی پیدا می کنید که قیمت اجناسشون رونسبت به بقیه جاها ارزونتره. خانه الکساندر پوشکین شاعر معروف روسیه هم تو این خیابونه که بازدید ازش خالی از لطف نیست.

میدان سرخ مشهور ترین میدان مسکو و روسیه است و خارج از باروهای شرقی کاخ کرملین از دیگر جاذبه های روسیه قرار دارد. این میدان با مساحتی بیش از هفت هکتار در مرکز مسکوست و کفش رو با مصالح مخصوص سنگ فرش کردن. از حیث وسعت این میدان بعد از تیان آمن پکن (پایتخت چین) و نقش جهان اصفهان سومین میدان بزرگ جهان ست.

میدان سرخ مسکو

کاخ کرملین که زینت بخش اصلی میدانست در سال ۱۴۸۵ ساخته شده و بخش عمده ش توسط یک طراح ایتالیایی بنا شده. این کاخ در ضلع غربی میدان سرخ واقع شده و مهم ترین برج آن برج (اسپاسکایاست) که ساعت بزرگی بر روی آن نصب شده. در پای دیوار کرملین جسد مومیای شده لنین در بنایی از سنگ مرمر و در یک تابوت شیشه ای قرار دارد.

کاخ کرملین مسکو
در ضلع شرقی میدان سرخ هم ساختمان سه طبقه بازار (گوم) ست که به بالا بودن قیمت اجناس مشهورست.
و در اخر در ضلع جنوبی میدان سرخ کلیسای سنت باسیل ست که با داشتن گنبد های رنگارنگ در جهان شناخته شده ست.

کاخ کرملین مسکو یک قلعه تاریخی ست که به صورت مجتمع در قلب شهر مسکو بنا شده و از جنوب به رودخانه مسکو و از شرق به میدان سرخ و از غرب به باغ الکساندر مشرف ست. ساخت این بنا در سال ۱۴۸۷ به اتمام رسید.

این کاخ از ۴ قصر ؛ ۴ کلیسا ؛ دیوار کرملین به همراه برج‌های کرملین تشکیل شده ست. دیوار های کرملین و برج‌ها در طی سال های ۱۴۸۵ تا ۱۴۹۵ توسط استادان ایتالیایی ساخته شدند.

میدان کلیسای اعظم قلب کرملین بحساب میاد. این میدان توسط شش ساختمان شامل سه کلیسای اعظم احاظه شده ست. اصلی ترین کلیسای مسکو ؛ کلیسای اعظم دورمیشن ست که مراسم تاجگذاری تزارها در آن انجام می شده. در بخش جنوب شرقی ؛ میدان کلیسای اعظم آرخانگل میخائیل وجود داره که بنای آن بسیار بزرگ‌تر از سایرین ست و در داخل آن پادشاهان مسکو از ایوان کالیتا تا ایوان پنجم مدفون گردیده اند. در حال حاضر این کاخ به منظور اسکان رئیس جمهور روسیه استفاده میشه.