سفر به لهستان کشور قلعه‌های تاریخی

لهستان کشوری با قدمت بسیار زیاده و این رو از تعداد بالای قلعه‌های قدیمیش می‌شه فهمید. بعضی از این قلعه‌ها خیلی قدیمی و مخروبه هستند و بعضی دیگه بازسازی شدند و الان تبدیل به کاخ‌های مجلل شدند.

در این مطلب ما در آژانس هواپیمایی عالی‌گشت، می‌خوایم شما رو با قلعه‌های لهستان آشنا کنیم تا اگر روزی با تور سفری به لهستان داشتید، هیچ کدوم از اونها رو از دست ندید.

آشنایی با قلعه‌های لهستان

قلعه Czocha

قلعه Czocha در لهستان

این قلعه دقیقا همون چیزیه که در داستان‌های مصور یا فیلم‌های تخیلی در مورد قلعه‌های مرموز دیده‌ایم. این قلعه به دژ دفاعی در برابر دشمن بوده و بعدها توسط سربازان در طول جنگ جهانی دوم غارت شد. حالا این قلعه تعمیر شده و به محلی برای جذب توریست به لهستان تبدیل شده.

قلعه Ogrodzieniec

قلعه Ogrodzieniec در لهستان

این قلعه در قرن چهاردهم توسط یه خانواده معروف و معتبر ساخته شد تا اینکه در جنگ جهانی دوم آلمان‌ها تصمیم گرفتندی یه دستی به سر و روش بکشن و نابودش کنن. بعد از جنگ‌جهانی دولت لهستان تنها کاری که تونست کنه این بود که خرابه‌های این قلعه فدیمی رو حفظ کنه تا تن اون خانواده سرشناس که این قلعه رو ساختن،‌ تو گور نلرزه.

قلعه Kwidzyn

 قلعه Kwidzyn در لهستان

قلعه Kwidzyn در قرن سیزدهم میلادی و به سبک معماری دوران شوالیه توتن ساخته شده. ظاهر عجیب این قلعه با پلی که بهش وصل شده عجیب‌تر هم به نظر می‌آد. اگر به اینجا رفتید حتما داخل برید و موزه و کلیسای جامع اون رو هم ببینید.

قلعه Bedzin

قلعه bedzin در لهستان

این قلعه در قرن یازدهم با چوب ساخته شد اما بعدها در قرن یازدهم فهمیدن که باید از اول با سنگ ساخته می‌شد! اینه که کلا از اول ساختنش. دیوارهای چند لایه این قلعه  قرار بود مانع نفوذ دشمن بشه، اما سوئدی‌ها در قرن ۱۷ و آلمان‌های نازی در جنگ جهانی دوم اون رو فتح کردند و حسابی تخریبش کردند. با این حال هنوز این قلعه سرپاست و مسافران لهستان از اون دیدن می‌کنند.

 

قلعه Wawel Royal

قلعه wawel royal در لهستان

وقتی کراکوف پایتخت لهستان شد،‌ نمای زیبای این قلعه باعث شد خانواده سلطنتی از اینجا جنب نخورن و کلی از پادشاهانی که بین قرن چهاردهم تا هجدهم زندگی می‌کردند،‌ این قلعه رو به عنوان اقامتگاه انتخاب کنند. در موزه جواهرات این قلعه می‌تونید زیورآلات خانواده‌های سلطنتی لهستان رو ببنید

قلعه Moszna

 قلعه Moszna در لهستان

فیلم‌سازها و عکاس‌ها عاشق این قلعه و ۹۹ برج اون هستند. قلعه Moszna در قرن هفدهم و به سبک باروک سنتی ساخته شد و بعدها مدام چیزهای دیگه‌ای بهش اضافه کردند تا زیباتر بشه.

قلعه Malbork

قلعه Malbork در لهستان

فلعه  Malbork یکی از بزرگترین قلعه‌های مربوط به قرون وسطی در اروپاست، دلیلش هم ایه که اینجا در واقع یه دژ نظامی بوده که در قرن سیزده تا پانزده میلادی و به دستور شوالیه‌های توتنی ساخته شده. از اونجایی که قلعه بین دو رودخانه ساخته شده، نفوذ به اون خیلی سخت بوده و محل خوبی برای اقامت بزرگان بوده.

قلعه Niedzica

قلعه Niedzica در قرن سیزدهم و در ارتفاعات ساخته شد تا دژ مطمئنی در برابر دشمن باشه. معماری این قلعه شاهکاره و اگر سری به اون بزنید می‌تونید لباس راهب‌ها رو بپوشید و در غذاخوری‌های قرون وسطی با وسایل چوبی غذا بخورید.

اگر قصد سفر به لهستان رو دارید، حتما بناهای تاریخی و طبیعت زیبای اون رو ببنید و مطمئن باشید از خرید تور لهستان پشیمون نمی‌شید.

سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان

تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.