سفر به روح شهرها

برای جهانگردان حرفه‎‌ای که در طول سال‌ها مرزها را پیموده و شهرها را تمام و کمال درک کرده‌اند، مقایسه‌ی بین مقاصد گردشگریشان کار چندان سختی نیست. از شهرهای شلوغ و پر سر و صدا گرفته تا سواحل آرامش‌بخش و زیبا در سنین مختلف و برای سلیقه‌های مختلف، جذابند و جزو بهترین مقاصد برای گردشگری دوستانه و خانوادگی.

  • ایتالیا در قاب

کستلو دِ پترویا یک هتل چهار ستاره‌ بر فراز تپه‌ی ارگ کهن پروگیاست که چشم‌انداز بی‌نظیر آمبریا را مانند تابلوی نقاشی  رنگ روغنی به نظر می‌آورد. این سفر شگفت‌انگیز وقتی جالب می‌شود که شما در فصل مناسب و در جشنواره‌های موسیقی جاز، خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های معروف این منطقه را نیز بچشید.

  • چشمان خیره‌ی آیه آیه

یکی از بهترین مکان‌ها برای دیدن بازیگوشی‌های شبانه‌ی آیه آیه که از خانواده‌ی لمورهای نخستین در ماداگاسکار و کشف طبیعت بکر این جزیره‌ی متنوع از گونه‌های گیاهی و جانوری، درک شکوه طبیعت بکر و گستره‌ی پهناور آن در کنار پرندگان و جانوران منحصر به فردش زیبایی‌های درونی آن را برایتان نمایان می‌کند.

  • کوچیهای هند

کرالا، کارناتاکا و گوآ سه بهشت زیبای هند هستند که تجربه‌ی متفاوتی از بودن در هند را به شما ارزانی می‌دارند. شهرهای زیبایی که به تازگی برای اقامت و صرف غذاهای دریایی مجهز شده‌اند. خانه‌های شناور کرالا هم تجربه‌ای متفاوت از این کشور هفتاد و دو ملت به شما ارزانی می‌دارد.

  • موسیقی و دامنه‌نوردی در سوئیس

با شش مسیر متفاوت برای صعود به آلپ برگزاری بزرگترین کنسرت‌های دهکده‌ی گستاد در کلیساهای باروک، با نوای ویولن هندل و کنسرواتوارهای باخ را می‎‌توان از رویدادهای خاص این منطقه دانست که روح فرهنگی این شهر خاص را برای گردشگران به نایش می‌گذارد.

  • یوگا در کاستا باوارا

بر فراز دریای لاجوردی و سواحل زیبا و آفتابی یکی از زیباترین و خاص‌ترین مکان‌های مراقبات یوگا را می‌توان یافت. پالایش و سلامتی در کلاس‌های روزانه‌ی یوگا و تغذیه از مزارع ارگانیک به همراه اقامتی آرام در اتاق‌هایی ساده با شنا در استخرهای آب نمک و ماساژهای خاص می‌تواند در پاکسازی روح و روان شما مؤثر باشد.

  • بهشت پرنده‌نگری

کسانی که به گینه‌ی نو سفر می‌کنند یکی از بی‌نظیرترین تجربیات سفر به بهشتی زمینی را پشت سر می‌گذارند. جنگل‌های بارانی با پوشش گیاهی و گونه‌های جانوری خاص، خانه‌ی زیباترین پرندگان جهان است. شهدخوار کوچک، سنگ‌چشم دم بلند و سینه‌سرخ و پرندگان زیبای دیگر از زیباترین مخلوقات این منطقه‌ی زیباست. گینه‌ی نو به خاطر سنت کشت قهوه نیز جزو مقاصد گردشگری خاص به حساب می‌آید.

  • نوشیدنی‌های یونان را برای خود باز کنید

سنتی شرای‌سازی یونان را می‌توان یکی از قدیمی‌ترین فعالیت‌های بشری دانست. تنوع انگورهای کشت شده، سنت‌های فرهنگی جذاب و غذاهای خاص یونان در کنار سایت‌های باستانی و افسانه‌ها و اسطوره‎‌های یونان باستان می‌تواند فرهنگ غنی و پربار یونانیان را در اعصار گذشته به خوبی مشخص کند.

  • در کوبا سالسا بیاموزید

بدون شک یکی از خاص‌ترین سفرهای جهان، سفر به کوباست. رقص باورنکردنی و جذابیت‌های فراوان این کشور یگانه باعث شده تا سفر نکردن و حضور نداشتن در مراسم آن را می‌توان بزرگترین افسوس زندگی دانست. رقصیدن و زندگی کردن با مردم محلی که سنت‌های موسیقی خاص خود را دارند روحی که در پس رنگ و لعاب این شهرها وجود دارد را با شم به اشتراک می‌گذارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.