با سردترین شهرهای جهان آشنا شوید

آیا تا به حال به سردترین شهرهای جهان فکر کرده‌اید؟ دمای هوا در حال تغییر و رو به سرد شدن است و اکنون بهترین موقع برای آشنایی با شهرهایی است که به طرز دیوانه‌وار دمای پایین و سردی دارند. سردترین دمایی که تا به حال در ایستگاه تحقیقاتی روسیه در قطب جنوب به ثبت رسیده است، منفی ۱۲۸٫۶ درجه فرانهایت در ۲۱ جولای سال ۱۹۸۳ بوده است. شهر های زیر هیچ‌کدام به این درجه نرسیدند اما با این حال جز سردترین شهرهای قابل سکونت هستند برای آشنایی با آن‌ها با عالی‌گشت همراه شوید:

۱_شهر ورخویانسک، روسیه

طبق سرشماری سال ۲۰۰۲، جمعیت شهر ورخویانسک روسیه حدود ۱٫۴۳۴ نفر است که به سختی در قلب بیابان سیبری زندگی می‌کنند. این شهر ابتدا در سال ۱۶۳۸ به عنان یک قلعه ساخته شد و به عنوان منطقه‌ای مرکزی در پرورش گاو، معدن‌های طلا و قلع به حیات خود ادامه داد. کم‌ترین دمای ثبت شده در این شهر در

Verkhoyansk, Russia
Verkhoyansk, Russia

۲_شهر اویمیاکون، روسیه

برخلاف نظر مردم ورخویانسک که ادعا می‌کنند که در سردترین شهر نیم‌کره شمالی زندگی می‌کنند، ساکنین اویمیاکون دمای منفی ۹۰ درجه فارنهایت در تاریخ ۶ فوریه سال ۱۹۳۳ را به خوبی به یاد می‌آورند. این شهر حدود ۵۰۰ تا ۸۰۰ نفر جمعیت دارد و فاصله‌ای در حدود سه روز رانندگی تا شهر یاکوتسک (دیگر شهر سرد دنیا) دارد.

Oymyakon, Russia
Oymyakon, Russia

۳_شهر یاکوتسک، روسیه 

مردم دنیا این شهر را به عنوان سردترین شهر دنیا می‌شناسند. کم‌ترین دمایی که در قطب جنوب ثبت شده با کم‌ترین دمایی که در این شهر به ثبت رسیده است، اختلاف کمی دارد. از ماه سپتامبر تا ماه می متوسط دمای این شهر در زیر نقطه انجماد قرار دارد و تغییری نمی‌کند. میانگین دما در ماه ژانویه حدود ۳۴- درجه فارنهایت و کم‌ترین دمای ثبت شده در این شهر، ۸۱٫۴- درجه فارنهایت است.

Yakutsk, Russia
Yakutsk, Russia

۴_هاربین، هیلونگجیانگ، چین

این شهر در شمال شرقی چین قرار دارد. هاربین مرکز استان هیلونگجیان است و حدود ۱۰ میلیون جمعیت دارد. این شهر اما زمستان‌های استخوان سوزی دارد. سرما و یخبندان انگار جزی از دی ان ای (DNA) این شهر است به طوری که هر سال میزبان یکی از بزرگ‌ ترین فستیوال‌های برف و یخ به نام هاردین است. به طور معمول کم‌ترین دمای شهر در ماه ژانویه بین ۸- تا ۱۲- است(یعنی ۲۲- تا ۲۴- سانتیگراد). کم‌ترین دمایی که این شهر در طول زمستان به ثبت رسانده است، دمای ۴۴- فرانهایت است(۴۲- سانتیگراد).

HARBIN

 ۵_وینیپگ، مانیتوبا، کانادا

وینیپگ مرکز استان مانیتوباست که حدود ۷۱۵٫۰۰۰ نفر جمعیت دارد و یکی از سردترین کلان شهرهای آمریکای شمالی است. این شهر که در فلات کانادا قرار دارد، در ماه ژانویه هر سال دمایی بین ۵- تا ۹- درجه فارنهایت دارد(۲۰- تا ۲۲- درجه سانتیگراد). شهر وینیپگ در ۲۴ دسامبر سال ۱۸۷۹ با ثبت دمای ۵۷- فارنهایت (۴۷٫۸- سانتیگراد) سرد ترین روز خود را تجربه کرد.

Winnipeg
Winnipeg
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.