رفع ریجکتی ویزا شنگن اروپا

شاید یکی از بدترین حادثه هایی که برای هر کسی می تواند اتفاق بیفتد، رد شدن درخواست ویزای او آن هم در زمانی نزدیک به برنامه های سفر او است. این ریجکتی می تواند همه برنامه های یک سفر را به هم بریزد و درخواست دوبارۀ ویزا نیز خود مستلزم شرایط و مدارکی است که باید به سفارت خانه ارائه دهید. در این مطلب قصد داریم در خصوص ریجکتی و رفع ریجکتی ویزای شینگن اروپا اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

ویزای شینگن چیست؟

پیمان شینگن در ابتدا توافقی بود که بین 5 کشور اروپای غربی به امضا رسید و کشورهای دیگر به تدریج به این پیمان اضافه شدند. تعداد اعضای این پیمان اکنون به 26 عضو رسیده و کشورهای اتریش، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، بلژیک، پرتغال، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، سوئد و سوئیس عضو این پیمان هستند. بر اساس این پیمان قانون کنترل گذرنامه در بدو ورود به این کشورها برای شهروندان این منطقه حذف شده است. مسافران نیز با دریافت ویزا برای هر کدام از این کشورها می توانند بدون نیاز به ویزا به باقی آن‌ها سفر کنند. در این سفر ها هر گونه مبادله کالا و پول به شرط قانونی بودن آزاد است. برای اخذ ویزای شینگن می توانید به سفارت خانه یکی از اعضای این پیمان مراجعه کنید و درخواست ویزا دهید. پس از کامل کردن مدارک درخواستی و مصاحبه افسر کنسولگری شما را واجد شرایط تائید ویزا می داند و یا شما را ریجکت خواهد کرد.

دلایل عمدۀ ریجکت شینگن

حالا که با ویزای شینگن و کشورهای عضو پیمان شینگن آشنا شدید می خواهیم به مهم ترین دلایل ریجکت شدن شینگن بپردازیم.

 1. از مهم ترین دلایلی که در صورت وجود باعث می شود یک افسر کنسولگری به راحتی درخواست ویزا را ریجکت کند وجود سابقه کیفری و فعالیت های مجرمانه است.
 2. در صورت وجود کوچک ترین مدرک جعلی بلافاصله در خواست شما ریجکت می شود و ممکن است این مطلب در پروندۀ شما ثبت شود.
 3. توضیحات ناکافی برای هدف و شرایط اقامت یکی دیگر از عواملی است که باعث می شود شما با ریجکت شدن درخواست ویزایتان مواجه شوید. زمانی که شما نتوانید افسر کنسولگری را برای اهداف، شرایط سفر و زمان سفر متقاعد کنید ویزای شما را ریجکت خواهند کرد.
 4. پاسپورت آسیب دیده نیز می تواند باعث ریجکت شدن ویزای شما شود. پاسپورت مهم ترین مدرک شناسایی شما در سفر های بین المللی است و اگر حتی جلد آن آسیب دیده باشد یا صفحه و صفحاتی مخدوش شده باشد با رد شدن درخواستتان مواجه خواهید شد.
 5. پاسپورت نامعتبر را نیز سفارت خانه ها به راحتی ریجکت می کنند. پاسپورتی که از اعتبار آن کمتر از 3 یا 6 ماه (بنا به قوانین آن کشور) باقی مانده باشد یا کمتر از دو صفحۀ خالی در آن وجود داشته باشد را پاسپورت نامعتبر می نامند.
 6. نامۀ مرجع نامعتبر از دیگر دلایل ریجکت شدن شما است. نامه های رسمی و مرجعی که توسط نویسنده تائید نشده، سربرگ یا آدرس و جزئیات کامل را ندارند و زمان زیادی (بیشتر از 3 ماه) از صدور آن گذشته شده باشد را نامعتبر می دانند و به دلیل نقص مدارک شما را ریجکت می کنند.
 7. عدم اثبات توانایی مالی برای امرار معاش در زمان سفر باعث ریجکت شدن شما خواهد شد. برای اثبات توانایی مالی نیاز به مدارکی مانند گزارش های مالی فراتر از یک ماه گذشته، ارائه صورت حساب کنونی، ارائه حساب جاری کنونی و مدارکی از این قبیل که توانایی مالی شما را به افسر ثابت کند خواهید داشت.
 8. بیمۀ مسافرتی نامعتبر نیز باعث می شود به راحتی درخواست شما رد شود. زمانی که بیمه کل زمان سفر شما را پوشش ندهد، تمام منطقه شینگن را تحت پوشش نداشته باشد و یا شرایط دیگری داشته باشد که از نگاه افسر کنسولگری دچار ایراد باشد درخواست شما را رد می کنند.
 9. اگر دلایل کافی برای بازگشت به کشور خود را نداشته باشید نیز ویزای شما ریجکت می شود. مطالبی مانند نامۀ اشتغال به کار، سند ملکی و بسیاری مدارک دیگر که بتواند دلیل محکمی به افسر کنسولگری مبنی بر بازگشت شما به کشور بدهد باید داشته باشید. قانع شدن او باعث می شود ویزای شما را تائید شود.
 10. سن نیز در رد شدن ویزا تأثیر مهمی دارد. اگر شما زیر 30 سال سن داشته باشید و نتوانید افسر را قانع کنید که به کشور خود باز می‌گردید قطعاً ویزای شما رد خواهد شد.
 11. ارائه ندادن مدارک اقامت و یا متناقض بودن این مدارک نیز شما را با ریجکت شدن مواجه خواهد کرد. بسیاری افراد و کارگزاران ویزا با وعده های صوری و سودجویانه مدارک اقامت جعلی به شما ارائه می دهند. اگر افسر کنسولگری به مدارک شما مانند رزرو هتل، رزرو بلیت (حتی بلیت پروازهای بین شهری در اروپا)، فیش های پرداختی تور مسافرتی و مواردی از این قبیل شک کند و یا حتی آن‌ها را مبهم تصور کند شما را ریجکت خواهد کرد.

این ها بخشی از مهم ترین عوامل ریجکت شدن شینگن شما است و بسیاری از دلایل دیگر را نیز می توان به این لیست اضافه کرد.

برخی افراد با این که مدارک کاملی را به سفارت خانه ها ارائه می دهند اما درخواست ویزای آن‌ها باز هم رد یا به اصطلاح ریجکت می شود. از جمله دلایلی که درخواست آن‌ها رد می شود می توان به شرایط فعلی سفارت و یا قوانین کشوری که برای درخواست ویزا به آن مراجعه کردید اشاره کرد. دلیل این امر این است که برخی از کشورها در مورد صدور ویزا سختگیری های بیشتری دارند. اگر درخواست شما یک یا دو بار ریجکت شده باشد احتمال ریجکت شدن در درخواست های بعدی نیز وجود دارد و حتی احتمال تائید آن بسیار کمتر از اولین بار خواهد بود؛ اما توجه داشته باشید که در صورت اقدام مجدد باید بسیار با برنامه عمل کنید و مدارک کافی و کامل را ارائه دهید و یا این که از کمک شرکت های مجرب و با تجربه استفاده کنید.

رفع ریجکتی ویزای شینگن اروپا

همان طور که تا اینجا متوجه شده اید افسر کنسولگری به راحتی می تواند شما را ریجکت کند و رد شدن درخواست ویزای شما می تواند هزینه های سنگینی مانند از دست دادن سفر و زمان مناسب برای مسافرت را به همراه داشته باشد. همچنین وجود مهر ریجکتی در پاسپورت شما خود مشکل ساز است و احتمال دریافت ویزاهای دیگر یا ویزای شینگن از طریق سفارت خانۀ کشورهای دیگر را کاهش می دهد. بهترین راه برای حل تمامی این مشکلات این است که کار را به دست کاردان بدهید. شرکت عالی گشت با سال ها تجربه در اخذ ویزاهای گوناگون برای کسانی که به دنبال دریافت ویزای شینگن هستند و یا بین 6 ماه تا 3 سال از تاریخ ریجکت ویزایشان گذشته پیشنهاد های عالی مسافرتی دارد.

 

توضیحات

عالی گشت به شما این تضمین را می دهد که در صورتی که دوباره موفق به اخذ ویزا شوید کلیۀ هزینه های تور را به شما باز می‌گرداند و در زمان ثبت نام فقط هزینۀ بلیت از شما اخذ می گردد و مابقی پرداختی پس از اخذ ویزا دریافت می شود

همچنین دقت داشته باشید پس از اخذ ویزا برای هر نفر مبلغ یک میلیارد ریال بابت ضمانت بازگشت به صورت ضمانت‌نامۀ بانکی از شما اخذ خواهد شد.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید

43635- 021

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.