راه‌آهن‌های وحشتناک جهان

سفر با قطار می‌تواند جذابیتی بی‌نظیر در خود داشته باشد. جذابیتی که سفرهای هوایی آن را به ما نمی‌دهند و یا آرامشی که در قطار داریم شاید قابل مقایسه با سفرهای زمینی و اتوبوسی نباشد. برخی از ترسناک‌ترین و در عین حال زیباترین خطوط ریلی جهان را با هم ببینیم و در اولین فرصت به آن‌ها سفر کنیم.

  • اشویز-استود سوئیس

یکشنبه‌ها برای یازدید عمومی باز است. با سرعتی ۱۰ متر بر ثانیه می‌توانید از دامنه‌های آلپ بالا رفته و به دمای ۸ درجه‌ی سانتیگرادی رسید. یکی از زیباترین و بلندترین خطوط ریلی در جهان که که گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می‌کند.

 

  • ترن لاس نوبس؛ آرژانتین

در سال ۱۹۳۲ قطاری به مقصد ابرها عظیم‌ترین سفر ریلی به آمریکای جنوبی یود. ۱۶ ساعت در مسیری ۴۵۰ کیلومتری که هفته‌ای یکبار از سالتا در آرژانتین حرکت می‌کرد. قطاری که با قصد جذب گردشگران و درآمدزایی از آن تأسیس شد و از میان مزارع تنباکو عبور کرد. با داشتن ۲۹ پل، ۲۱ تونل، ۱۳ پل روگذر یکی از مرتفع‎‌ترین خطوط ریلی جهان است.

  • راه سپید از مسیر یوکان؛ کانادا و آمریکا

مسیری که از سال ۱۹۰۰ ساخته شده و دارای پل‌های متعدد، پرتگاه‌های خطرناک و مسیری پر از کوه‌های زیبا و آبشارهای خروشان است. ۱۰۰ کیلومتر راه‌آهن که مسیر بین اسکاگوی و آلاسکا را می‌پیماید.

  • نریز دل دیابلو؛ اکوادور

دماغه‌ی شیطان عنوانی است که به این مسیر ریلی اطلاق کرده‌اند. ۸۰ کیلومتر مسیر به سمت جنوب که به مسافرانش لذت بردن از راه‌های آتشفشانی را هدیه می‌دهد. دماغه‌ی شیطانی تنها بخخش کوچکی از این مسیر است و منظره‌ای رعب‌انگیز را به این مسیر می‌دهد.

  • جورجتاون؛ آمریکا

هیچگاه مسیر محبوبی برای توریست‌های این منطقه نبوده‌است. قطاری که مسافرانش را تا ارتفاع ۲۰۰ متری سطح زمین می‌برد و از تأثیرگذارترین مسیرهای ریلی در کوهستان است.

  • فلامزبانا؛ نروژ

مسیری در ارتفاع ۸۵۰ متری سطح زمین در مسیری ۲۰ کیلومتری که با ۲۰ تونل، یکی از مارپیچی‌ترین خطوط ریلی جهان است و در جابجای مسیر ریلی خود از زیر آبشارهای متعددی عبور می‌کند.

  • راه‌آهن مرگ؛ تایلند

در مسیر بین بانکوک و میانمار خط آهنی ۴۱۵ کیلومتری وجود دارد که ۱۶۰۰۰ زندانی را در پای ساخت خود به کام مرگ کشانده است و مسیری خطرناک دارد که بر روی لبه‌های پرتگاه و بر روی پل‌های چوبی مسافرانش را به وحشت می‌اندازد.

  • پل راه‌آهن پامبان

در شهر رمسوارام هند پلی ۲٫۵ کیلومتر یوجود دارد که در سال ۱۹۱۴ ساخته شده و چینای به جزیره‌ی پامبان متصل می‌کند. رمسوارام مکانی مقدس نزد بوداییان است و این مسیر ریلی توسط شمار زیادی از هندیان استفاده می‌شود.

  • قطار بامبو؛ کامبوج

یکی از ابتدایی‌ترین خطوط ریلی جهان است که توسط خود بومیان برای برطرف کردن نیازشان ساخته شده‌است. مسیری ۴۰ کیلومتری که پیمودن آن ۱ ساعت زمان می‌برد و با بتمبنگ ۱ ساعت فاصله دارد. این قطار که روزی برای جابجایی اسلحه مورد استفاده قرار می‌گرفت امروزه به یک جاذبه‌ی توریستی تبدیل شده است.

  • قطار کابلی

در فراسوی سوئیس، اتریش، آلمان و انگلیس قطاری سرگیجه‌آور وجود دارد که در شهر زیبای والپرایسوی شیلی قرار دارد و تجربه‌ای ترسناک اما زیبا از سفر ریلی است.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.