ده مکان فوتوژنیک جهان؛ مجموعه دوم

در مطلب قبل در مورد زیباترین مقاصد گردشگری برای عکاسان را معرفی کردیم. اگر می‌خواهید با دید عکاسان حرفه‌ای زیباترین مناطق جهان را ببینید با ما همراه شوید.

  • آلپ، سوئیس

با هوای تازه و برف‌های زیر پایتان، منظره‌ای کوهستانی و زیبا را برای عکاسی پیش رویتان قرار می‌دهد که هم در تابستان زیباست و هم در زمستان. از رخ لبه‌های پرتگاهی که بگذریم چیزی زیباتر از کلبه‌های چوبی با شومینه‌های هیزمی نمی‌توان یافت که بر فراز تپه‌های سبز گسترده شده‌اند.

  • مونوریکی؛ فیجی

یکی از جزایر خالی از سکنه‌ی فیجی که با صخره‌های آتشفشانی شکل گرفته‌است و در پناهگاهی با شاخه‌های سبز درختان قرار دارد مونوریکی نام دارد. چشمه‌های آب گرم و سواحلی با ماسه‌های سپید در کنار کروزهایی که بر امواج اقیانوس‌ها شناورند یکی از زیباترین سواحل دنیا را در خود جای داده‌است.

  • ریجاویک؛ ایسلند

خانه‌های رنگی که در میان سپیدی برف و دریاچه‌ی آبی کنتراست زیبایی را برای عکاسی بوجود آورده‌است. با کلیساییبلند قامتش که با شکوه جادویی خاص در عکس‌ها جلوه می‌کند.

  • باگان، میانمار

این سایت باستانی که یکی از مهم‌ترین میراث جهانی نیز به حساب می‌آید، به شهر معابد معروف است. فضایی سورئال با معماری عجیب در منظره‌ای فوق‌العاده برای عکاسی. پاگوداهای میانمار که در فضای وهم آلود و تاریک و روشن سیلوت تسخیر کننده‌ای را بوجود می‌آورند.

  • مورس؛ یورک شمالی، انگلستان

مورس شاید برای کسانی‌که به دنبال یک فنجان چای انگلیسی هستند مناسب نباشد اما برای کسی که به دنبال هوای پاک می‌گردد، همه چیز سبز و عالیست. اگر تمام روز را در تپه‌های مورس عکاسی کنید و یا در میان مزارع آن بگردید، می‌توانید در بار عمومی آن نیز استراحت کنید و از اوقات فراغت خود نیز لذت ببرید.

  • پارک ملی سرنگتی؛ تانزانیا

عکاسی در حیات وحش بی‌نظیر یک ساوانای بی‌انتها آرزوی هر عکاس حرفه‌ایست. مهاجرت میلیونی جانورانی که تنها سالی یکبار از پارک ملی ماسای مارا در کنیا به این منطقه می‌آیند نیز تجربه‌ای خارق‌العاده را برای شما به همراه دارد.

  • سنت پترزبورگ؛ روسیه

معماری بی‌نظیری که از عصر تزارها در این شهر زیبا باقی مانده‌است، در نوع خود بی‌نظیر بوده و برای شیفتگان هنر و معماری مقصدی ایده‌آل است. قصر زمستانی تزارها، موزه‌ی هرمیتاژ و هزاران اثر زیبا در ساحل دریای بالتیک، پتانسیل‌های عکاسی را در شما بیدار می‌کند.

  • تالاب مروارید؛ نیکاراگوئه

ساحلی زیبا با آفتابی درخشان می‌تواند زیباترین و فریبنده‌ترین مناظر را برای عکاسی شما بوجود آورد. تجربه‌ی ماهیگیری آرام و صرف شاه‌میگو و غذاهای دریایی در حالیکه در سواحل دریای کارائیب در حال آفتاب گرفتن باشید تجربه‌ای متفاوت از عکاسی از درختان نخل و پالم و نارگیل را به شما هدیه می‌دهد.

  • فورمنترا؛ جزیره‌ی بالریک، اسپانیا

مجبور نیستید برای لذت بردن از آفتاب درخشان به سواحل استوایی دور دست سفر کنید، کوچکترین، کم‌جمعیت‌ترین و آرام‌ترین سواحل اروپا را در امتداد سواحل ایبیز در اسپانیا می‌توان یافت. سواحل صخره‌ای زیبا و آرام و دنج برای لذت بردن از عکاسی طبیعت.

  • وادی روم؛ اردن

سوارکاری بر اسب‌های عربی زیبا در زمینی وسیع و خالی و یا شترسواری بر رمل‌های ماسه‌ای در حالی که شب را در زیر آسمان پرستاره‌ی کویر می‌گذرانید به تنهایی سفر در داستان‌های هزار و یک شب را برای بازدیدکنندگانش بوجود می‌آورد. نام‌های افسانه‌ای چون دره‌ی ماه هم به خوبی فضای هنری و سینمایی این وادی را به نمایش می‌گذارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.