دنیای رقص و پایکوبی

رقص یک زبان فرهنگی است. جایی که زبان سامبا و سالسا اشتیاقی جدید را در روح آدمی به جای می‌گذارند و ریتمی هماهنگ با موسیقی محلی را به وجود می‌آورند شاید بهترین جا برای برگزاری جشنواره‌های فصلی است که هزاران نفر را به بازدید از خود فرا می‌خوانند. هفته‌ی فلامیکو در مادرید، سالسای کوبا و تعطیلات تانگوی بوینس‌آیرس همه و همه از مهم‌ترین و جذاب‌ترین رویدادهای فرهنگی در سراسر جهان هستند.

  • سامبا؛ برزیل

رقصی که ریشه‌ی آفریقایی دارد و امروزه یکی از جذاب‌ترین حرکات را در بین رقص‌های جهان دارد. شاید یکی از بهترین نمودهای این رقص زیبا را بتوان در جشنواره‌ی ریو دید که با لباس‌های خاص و برگزاری کارناوالی از موسیقی و مجسمه‌های غول‌پیکر در ماه فوریه برگزار می‌شود. تعداد شرکت‌کنندگان در این جشنواره گاهی به ۷۰٫۰۰۰ نفر می‌رسد که شرکت در آن برای مسافرین و مردم محلی آزاد است.

  • والس؛ وین

یکی از زیباترین و هماهنگ‌ترین رقص‌ها در جهان را می‌توان در وین در بین رقصندگان والس دید. رقصی که سنتی اشرافی از قرن ۱۹ است و در ماه‌های ژانویه و فوریه‌ی هر سال با حضور شرکت‌کنندگانی از سراسر جهان در تالار رقص مرمر، قصر طلا و عاج و خانه‌ی اپرای وین برگزار می‌شود.

  • فلامینکو؛ آندلس

ریشه‌های هندی، موریش، دورین و یهودی را در این رقص زیبا می‌توان دید. رقصی که به نام کولی‌های اسپانیا ثبت شده و همه ساله در شهرهای مختلف از سویل گرفته تا مادرید، هزاراان نفر را نه تنها برای تماشا که برای یادگیری این رقص زیبا به شهرهای اسپانیا می‌کشاند.

  • تانگو؛ آرژانتین

رقصی که در بوینس‌آیرس متولد شد و هنوز هم از طرفداران بسیاری برخوردار است. لباس زیبا، کفش‌های خاص و سنت‌های جذاب تانگو، زبانی گویا برای پیشینه‌ی کهن ای رقص است و مهر تأییدی بر اصالت و قدمت این زبان زیبا.


  • بالیوود؛ بمبئی

برای کسانی که آرزو دارند لباس‌های رنگی هندی را بپوشند، دیدن رقص‌های هماهنگ در فیلم‌های بالیوود نیز خالی از لطف نیست. شاید برایتان جالب باشد که برخی از منتقدین رقص‌های ماهنگ مایکل جکسون را نیز دارای ریشه‌ی هندی می‌دانند و بسیاری نیز برای سفر در میان این رنگ‌های زیبا و موسیقی خاص لحظه شماری می‌کنند.

  • امبالاکس؛ سنگال

حس زیبای بودن در آفریقا را می‌توان در موسیقی و رقص‌های سنگالی تجربه کرد. ریتم‌های تند و پرهیجان در نواختن سازهای مختلف باعث شده تا رقص‌های امبالاکس هم ریتمی پر انرژی به خود بگیرد و به نمایشی بدل شود که حتی کیلومترها دور از پایتخت نیز شما را به سوی خود جذب کند.

  • مرنگو؛ جمهوری دومینیکا

رقصی که یادآور دوران سخت بردگی مردمان دومینیکاست که با دستان و پاهای زنجیر شده مجبور به کار می‌شدند. استفاده از سازهای فلزی در ایجاد موسیقی نیز از دیگر نشانه‌هایسنتی بودن این رقص خاص است.

  • رقص گیشا؛ کیوتو

این رقص زیبای ژاپنی را می‌توان در نوامبر هر سال در کیوتو دید. پرفورمنسی ماهرانه همراه با موسیقی خاص و جذاب شرقی که از میراث فرهنگی و سنت‌های ججذاب ژاپن است. گروه‌های کوچک اما هماهنگ با کیمونوهای سنتی ژاپن که شما را به سفر در زمان دعوت می‌کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.