دلایل ریجکتی ویزای کانادا

دلایل ریجکتی ویزای کانادا چیست؟ قبل پاسخ به این پرسش، باید بگوییم که کانادا یکی از مقاصد برتر جهت مهاجرت یا اهداف توریستی است. به دلیل تعداد زیاد متقاضیان، کانادا به یکی از سخت ‌ترین کشورهای برای اخذ ویزا تبدیل شده است.

ریجکتی ویزای کانادا می ‌تواند یکی از نا امید کننده ‌ترین تجربیات زندگی افراد باشد. برنامه‌ های سفرتان خراب شده و امید دیدن دوباره دوستان و نزدیکانتان در معرض خطر جدی قرار گرفته است. اگر یکی از همین افراد بدشانسی هستید که به تازگی درخواست ویزای کانادا شما رد شده است، به جای سردرگمی لازم است دلایل آن را کشف کنید؛ با عالی گشت همراه باشید.

دلایل ریجکتی ویزای کانادا

دلایل ریجکتی ویزای کانادا

هنگامی که نامه ای برای رد درخواست ویزای شما به ایمیلتان ارسال می شود، دلیل ریجکتی شما با یک یا چندین عنوان و بدون جزئیات بیشتر بیان می شود. برخی از نمونه‌های ریجکتی ممکن است شامل:

 • محدودیت مالی
 • تاریخ سفر
 • هدف از سفر

دلایل ریجکتی ویزای کانادا تنها به سه مورد بالا خلاصه نمی شود، بلکه می تواند شامل موارد زیر نیز باشد:

مناسب نبودن وضعیت مالی

یکی از شرایط مورد نیاز برای درخواست ویزای مولتی کانادا، گواهی‌ نامه یا سند رسمی بانکی است. این به معنای اثبات این است که شما از نظر مالی قادر به مسافرت و اقامت در کانادا به عنوان یک توریست هستید و با کشور خود پیوند های محکمی دارید. برای ویزای توریستی کانادایی، حداقل 150 دلار در روز جهت اقامت به علاوه مقداری بودجه برای تأمین هزینه هتل و پرواز نیاز دارید.

– آنچه باید انجام دهید: حساب بانکی باید نشان دهد که شما از درآمد متوسط و ثابتی برخوردار هستید و به خوبی می ‌توانید از پس تمام مخارج سفر خود و اعضای خانواده ‌تان برآیید. سعی کنید از نظر مالی کاملاً شفاف باشید، هر گونه مورد مشکل داری به معنای ریجکتی ویزای شما خواهد بود.

ناقص بودن مدارک و اسناد

دولت کانادا با آنچه شما برای اسناد و مدارک باید ارائه دهید، رفتاری بسیار صریح و قاطع دارد. این مدارک می‌ تواند شامل:

 • پاسپورت معتبر
 • فرم‌ ها و مدارک مرتبط
 • تعداد عکس
 • اثبات درآمد و توان مالی
 • تاریخ سفر
 • هدف سفر

– آنچه باید انجام دهید: تمامی فرم و اسنادی که برای اخذ ویزا نیاز است از دوباره بررسی کنید؛ در صورت امکان یک چک لیست شخصی تهیه کنید. عدم ارائه هر یک از مدارک منجر به ریجکتی ویزای شما می ‌شود، مگر اینکه کنسول به اندازه کافی مهربان باشد که با شما تماس بگیرد و مدارک ناقص و مفقود شده را بخواهد. در صورت لزوم برای درخواست ویزا، می‌ توانید با استفاده از شرکت‎ های خدماتی اقدام به کامل کردن مدارک خود و ارسال آن‌ها کنید.

اظهارات نادرست و مدارک جعلی و نامعتبر

خود را جای افسر کنسولگری کانادا بگذارید! آیا کسی را که با مدارک جعلی قرار است به کشور شما بیاید را قبول می ‌کنید؟ جواب همیشه خیر است. نمونه‌ ای از اظهار نادرست عدم شاغل بودن شما در کشورتان است. نمونه ‌ای از جعلی بودن زمانی است که مدارک كاذب مانند گواهی اشتغال به کار تهیه می‌ كنید که ثابت کنید شاغل هستید.

– آنچه باید انجام دهید: سعی نکنید این کار را انجام دهید. این امر می ‌تواند باعث امتناع از صدور ویزای شود و این مورد در پایان با وارد شدن شما در لیست سیاه می‌انجامد. بهتر است به جای دور زدن و جعل هر کدام اسناد، واقع گرا باشید. به این معنا که هر آنچه نیاز برای اخذ ویزا هست را در صداقت کامل تهیه کنید.

عدم موفقیت برای گذراندن استاندارهای سلامت

یکی از مهم‌ترین دلایل مهاجرت افراد به کانادا، به دلیل داشتن سیستم مراقبت‌های بهداشتی بسیار کارآمد این کشور است. برای متقاضیان اقامت دائم، موقت و پناهندگان، یک «معاینه پزشکی مهاجرتی» لازم است. این معاینه جهت حفظ سلامت كانادایی‌ ها و کاهش و جلوگیری از تقاضای بیش از حد به خدمات بهداشتی و درمانی در کانادا است.

– آنچه باید انجام دهید: اطمینان حاصل کنید که در سلامت کامل هستید و در هنگام درخواست ویزا در دسته های فوق الذکر، آزمون و معاینه های پزشکی لازم را به دست آورده ‌اید تا اثبات کنید جهت درمان یا هر مشکل سلامتی پا به کانادا نمی گذارید.

عدم موفقیت در گذراندن استانداردهای امنیتی

یک پرونده جنایی در حال تعقیب یا سابقه جنایی دلیل عدم پذیرش کامل ویزای کانادا است. این به ویژه هنگامی که شما درخواست ویزای مهاجرتی می‌دهید نیز صادق است. برای ویزای توریستی، به شدت میزان جرم بستگی دارد. اگر تنها دزدی باشد، احتمال اخذ ویزا وجود دارد، اما اگر ارتباطی با تروریسم یا جرم مالی (اختلاس) با اصلاً جنایت هایی مانند قتل یا آدم ربایی داشته باشید، احتمال ریجکتی بالا خواهد بود.

آنچه باید انجام دهید: در مورد جرم خود شفاف باشید، اگر نیاز به ارائه مدارم معتبر برای پاک بودن پرونده تان وجود دارد و اینکه بعد از آخرین جرم شما سال ها می گذرد، می توانید باز هم با ارائه مدرک شانس خود را امتحان کنید.

شفاف نبودن هدفِ سفر

یکی از شایع ترین دلایل ریجکتی ویزای کانادا، نامشخص بودن هدف سفر است. افرادی که به دنبال ویزای مولتی کانادا هستند، باید بدانند که ویزای آن‌ها توریستی و تفریحی است، پس دلیل برای کار، تحصیل یا ایجاد کسب و کار در این کشور وجود ندارند. اگر به هر دلیل احساس شود شما در حال برنامه ریزی برای هدف دیگری هستید، ریجکت خواهید شد.

آنچه باید انجام دهید: لازم است به افسر کنسولگری ثابت کنید که در کشور خود کار و سرمایه مناسبی دارید و جهت اشتغال و یا هر هدف دیگری در کشور کانادا به دنبال اخذ ویزا نیستید. برای این منظور باید اثبات کنید که تنها قصد گردش و تفریح به کانادا را دارید.

عدم اعتبار دعوت نامه از سوی دوستان و آشنایان

گرچه موضوع خیلی پیچیده ای نیست، اما شیوه و متن دعوت نامه ارسالی نیز بسیار مهم است. خویشاوندان، دوستان و آشنایان شما در کانادا می توانند برای شما دعوت نامه ارسال کنند، این شیوه یکی از بهترین راه های اخذ ویزا است؛ بنابراین فرد دعوت کننده ملزم به ارائه دعوت نامه معتبر است.

آنچه باید انجام دهید: دعوت نامه نباید خیلی مختصر باشد، باید به طور دقیق و واضح بیان کند که شما در تمام مدت اقامت خود در کانادا غذا و اقامتگاه رایگان را برای شما فراهم می کند. دعوت نامه همچنین باید شامل نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد و تاریخ سفر شما را نیز تأیید کند. علاوه بر این، ضروری است که دعوت نامه باید حاوی امضاء، تلفن و آدرس فرد دعوت کننده باشد.

دلایل ریجکتی ویزای کانادا

عدم شفافیت در روابط خانوادگی

اگر کاندیدایی در کشور محل اقامت خود ارتباط خانوادگی محکمی نداشته باشد، این امر او را تشویق می کند که پس از مدت اقامت تعیین شده خود به کشورش باز گردد. اگر شرایط خانوادگی متقاضی به گونه ای باشد که او را به ماندن در کانادا تشویق کند، ممکن است درخواست ویزای او رد شود. همچنین اگر همه اعضای خانواده با هم اقدام به اخذ ویزا کنند، به احتمال زیاد ریجکت خواهند شد، زیرا چنین استدلال می‌کنند که آن‌ها برای بازگشت به کشور خود تعلقات خانوادگی ندارند.

آنچه باید انجام دهید: ارتباط خانوادگی محکم، داشتن شغل مناسب، دارایی، تحصیلات ارزشمند و موارد دیگر می توانند کمک شایانی برای دریافت ویزای کانادا باشند.

چه کار کنیم که از ریجکتی ویزای کانادا خارج شویم؟

هیچ تضمینی در مورد چگونگی پردازش درخواست ویزای توریستی شما وجود ندارد و بهتر است بدون فکر کردن به این موضوع، تمام مراحل اخذ ویزا را به نحو احسن انجام دهید؛ مانند هر برنامه مهاجرتی، هیچ تضمینی برای موفقیت وجود ندارد، اما ضروری است موارد زیرا به درستی انجام دهید:

 • اثبات اینكه شما در پایان اقامت مصوب از كانادا خارج خواهید شد.
 • اثبات کنید که از پس انداز مالی برای حفظ خانواده و بازگشت به خانه برخوردار هستید.
 • ثابت کنید بدون مجوز کار یا تحصیل نخواهید کرد.
 • اثبات عدم سابقه کیفری را ارائه دهید.
 • ثابت کنید که شما خطری برای امنیت مردم کانادا ایجاد نمی کنید.
 • کلیه مدارک لازم را ارائه دهید.
 • ثابت کنید که شما از سلامتی خوبی برخوردار هستید و از نظر پزشکی برای مردم کانادا خطری ندارید.

به طور کلی، اعتراض به دلیل ریجکتی ویزای کانادا جهت دریافت دوباره آن می‌تواند بسیار مؤثر باشد، ولی مهم بررسی دلیل رد درخواست شما است. نت آفیسر (GCMS) خدمت جدیدی است که جهت پیگیری ریجکتی شما توسط یک شخص کانادایی یا وکیل با افسری که پرونده شما را مورد بررسی قرار داده است، صورت می پذیرد.

نت آفیسر ریجکتی کانادا

اسکرول
نوع ویزا دعوتنامه انگشت‌نگاری زمان لازم برای اخذ ویزا مدت زمان اقامت نرخ بزرگسال نرخ کودک
نت آفیسر ریجکتی کانادانداردندارد30 الی 45 روز کاری80 دلار80 دلار

اطلاعات ویزا

مدارک لازم
 • عکس پاسپورت امضا شده
 • عکس از برگه ریجکنی
خدمات آژانس

به دلیل اینکه در برگه رفیوضی کانادا بطور سطحی نسبت به مشکلات پرونده

و دلایل آن توضیح داده میشود . در روش نت افیسر شخصی که پرونده شما را بررسی

نموده بصورت کامل تر توضیح مشکلات پرونده را توضیح میدهد . این پروسه حدود 40 روز

زمان میبرد اما توضیحات کاربردی به شما این اطمینان میدهد تا برای زمان اقدام بعدی

با علم بهتری نسبت به درخواست جدید خود اقدام نمایید.

از ریجکتی ویزا نترسید، بسیاری افراد در بار دوم و سوم موفق به دریافت ویزا می شوند. تنها کافی است دلیل ریجکتی به درستی مورد بازبینی قرار گیرد. این مقاله یک مشاوره حقوقی نیست، شما برای داشتن مشاوره ای حرفه ای باید با کارشناسان ما در عالی گشت تماس حاصل فرمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.