جاهایی در فرانسه که نمی‌تونید ترکشون کنید

آیا کسی پیدا می‌شه که دلش نخواد بره  فرانسه؟ جواب قطعا نه هست.

فرانسه جدا از سرمایه‌گذاری روی گردشگری و فراهم کردن  امکانات عالی برای توریست‌ها، جاهای دیدنی بسیار زیادی داره و هیچ توریستی حتی یک روز تکراری رو نمی‌تونه تو فرانسه تجربه کنه. از موزه لوور و پاریس و ایفل گرفته تا روستاها و طبیعت زیبای این کشور، همه جاهایی هستند که مسافران دوست دارند حداقل یه بار در زندگیشون اونها رو ببینن.

چرا سفر فرانسه اینقدر محبوبه؟

خوب در این مطلب می‌خوایم چند تا از بهترین جاهای فرانسه رو معرفی می‌کنیم تا جواب سوال بالا رو پیدا کنید.

آگویی دومیدی

رشته کو‌های آلپ، یکی از بهترین چشم‌اندازها تو کشورهای اروپاییه. چی بهتر از این که بدون نیاز به تجهیزان کوه‌نوردی، به کمک بلندترین تله‌کابین عمودی دنیا، مستقیم برید نوک قله و یه منظره بی‌نظیر ببینید. رد شدن از بین ابرها و رسیدن به ارتفاع بیشتر از ۳۰۰۰ متر، یکی از هیجان‌انگیزترین بخش‌های این سفره.

آگویی دومیدی

اگر اولین باره می‌خواید به آگویی دومیدی (Aiguille du Midi) و این سطح ارتفاع برید،‌ حتما مطلب «چگونه در تورهای طبیعت از خودمان مراقبت کنیم». رو بخونید تا دچار ارتفاع زدگی و آفتاب سوختگی نشید.

برج ایفل

اگر همه ایتالیا رو با برج پیزا می‌شناسن، فرانسه هم بیشتر از هر چیز دیگه‌ای با برج ایفل شناخته می‌شه. فرانسوی‌‌ها این برج رو برای نمایشگاه جهانی که سال ۱۸۸۹ برگزار می‌شد، ساختند و قرار بود بعد از نمایشگاه اون رو جمع کنن. اما این برج چنان نمایی به پاریس داد و مردم چنان عاشق این بنای مدرن (حتی تا امروز) شدند که تصمیم گرفتند بذارن سرجاش بمونه. البته مدام این برج رو تعمیر و مراقبت می‌کنن که مثل ساختمون پلاسکو نشه.

برج ایفل

شب‌ها این برج رو بسته به اتفاقات سیاسی و اجتماعی به شکل‌های مختلف نورپردازی می‌کنن و جلوه زیبایی به شهر می‌ده.

فرقی نداره شما از شهر پاریس این برج رو نگاه کنید یا از بالای برج ایفل پاریس رو نگاه کنید. در هر دو صورت حتما آدم خوشبختی هستید، چون حداقل یک بار در عمرتون پاریس رو می‌بینید.

مونت سنت میشل

عجیبه که توریست‌ها این منطقه رو نمی‌شناسن،‌ چون اونایی که به مونت سنت میشل سفر کردن اعتقاد دارن که اینجا بهترین و زیباترین منطقه فرانسه است. ساحل نورماندی هم در یک کیلومتری این منطقه قرار داره؛ همون ساحل تاریخی که نبرد معروف نورماندی تو اون اتفاق افتاد. ااگر فیلم نجات سرجوخه رایان رو دیده باشید، می‌دونید تو نورماندی چه بلایی سر سربازهای آلمانی و آمریکایی اومده.

مونت سن میشل

این محل خیلی باستانی و قدیمیه و توش کلی کلیسا و بناهای قدیمی هست. مزارع بسیار زیبایی داره و مردمش خیلی مهربون هستن. آسمون زییا و روزهای آفتابی و شب‌های پرستاره مونت سنت میشل (Mont Saint-Michel) رو مسافران فرانسه و توریست‌هایی که با تور فرانسه به این محل می‌رن هرگز فراموش نمی‌کنن.

پروونس

نظرتون در مورد سفر به جایی که یه طرفش کوه‌های آلپه و یه سمتش ساحل و توش پر از آثار باستانیه چیه؟ پروونس (Provence)  یکی از اون جاهاست!

پروونس فرانسه

هوای خوب،‌مزارع رنگارگ انگور و زیتون، دشت‌های پر از گل سنبل و بنفشه و البته غذای ارزون فرانسوی،‌ اینجا رو تبدیل به بهشت مسافران فرانسه کرده. پس اگر دارید بلیط تور فرانسه رو می‌خرید، چک کنید ببین آیا شما رو به این منطقه می‌برند یا نه!

ساحل و تپه ماسه ای دون پیلا

اینجا بلندترین تپه ماسه‌ای تو اروپاست و وقتی به اونجا می‌رید،‌ احساس می‌کنید وارد یه سرزمین دیگه شدید.

دون پیلا (Dune Pilat) نزدیک شهر بوردو قرار داره. دیدن این منطقه در فرانسه کمی عجیبه چون برعکس جاهای دیگه که پر از درخت سبزه‌ است، اینجا فقط ساحل و شن هست و شما رو یاد صحراهای آفریقا می‌اندازه.

پارک ملی کالانک

پارک ملی حفاظت شده کالانک (Calanques National Park) یه نوار باریک بین تپه‌های آهکی و ساحله.

calanque of Cassis

اینجا خیلی شبیه بقیه شهرهای مدیترانه‌ایه. پیاده‌روی در جنگل‌های این منطقه واقعا لذت‌بخشه و وقتی به مرتفع‌ترین قسمت این جنگل می‌رسید، یه چشم انداز عالی از کالانک می‌بینید.

کسل هیل

قلعه هیل یا همون کسل هیل (Castle Hill) نزدیک شهر نیس فرانسه است. یه بندر زیبا، یه جنگل فوق‌العاده و یه شهر کوچک و آروم، باعث شده هر سال کلی توریست به این شهر فرانسه بیان.

کسل هیل

این قلعه تا سال‌‌های قبل، یه پادگان نظامی بوده و امروز یکی از محبوب‌ترین جاهای دیدنی در فرانسه است. در توصیف این محل فقط می‌شه گفته که کسل هیل یه کارت پستال زنده است.

دوردون

توریست‌ها میگن وقتی به دورودون (Dordogne) می‌رید، فکر می‌کنید دارید رویا می‌بینید. دوردون در جنوب غربی فرانسه است و بین کوه‌های پیرنه و دره سرسبز لویر قرار داره. تو اینجا بیشتر از هزار تا قلعه وجود داره و به همین خاطر بهش می‌گن « قصرها».

منظره خونه‌های رنگی حاشیه رود دوردون، مزارع زیبای اطراف رود و قلعه‌های زیادی که اینجا قرار داره، اینجا رو شبیه شهرهای فانتزی و زیبای فیلم‌های والت‌دیزنی کرده. مطمئنا اگر به دوردون سفر کیند، تا مدت‌ها به عکسهایی که انداختید نگاه می‌کنید و حسرت می‌خورید که چرا ارزان‌ترین تور فرانسه رو خریدید و نتونستید مدت بیشتری تو این منطقه بمونید!

فرانسه به خودی خود، بهشت توریست‌هاست، اما با این حال خیلی از مسافران فرانسه هنوز طبیعت و جاهای دیدنی و بکر فرانسه رو ندیدن. پس اگه اهل سفر هستید، از الان  به فکر پس‌انداز برای خرید بلیط فرانسه باشید!

سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان

تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.