جاذبه‌های گردشگری هند

هند سرزمینی پرجنب‌وجوش و شگفت انگیزیه که به‌راحتی می‌شه در اون ردپای سنت و مدرنیته رو هم‌زمان دید. این کشور از لحاظ مساحت هفتمین کشور و از نظر جمعیت، دومین کشور بزرگ جهانه. از اونجا که هند میراث غنی و جاذبه‌های تفریحی و گردشگری زیادی داره در این مطلب سعی کردیم نگاهی به چند تا از جاذبه‌های دیدنی این کشور بندازیم. با «عالی‌گشت» همراه بشید.

تاج‌محل (Agra)

تاج‌محل یکی از شناخته‌شده‌‌ترین بناهای هنده که در نزدیکی اگرا در ایالت اوتار پرادش هندوستان واقع شده. این بنا ۵۸ متر ارتفاع و ۵۶ متر پهنا داره. معماری این بنا ترکیبی از معماری هندی، ایرانی و ‌اسلامی‌ است که گفته شده حدود ۲۰۰۰ هنرمند و معمار از گوشه و کنار آسیا در ساخت اون شرکت داشتن. این بنا دارای ۴ مناره بلند و ایوان‌هایی که با آیات قرآنی تزیین شدن. در ساخت و ساز این بنا از یک نوع سنگ مرمر سفید استفاده شده که در طول روز رنگ اون تغییر می‌کنه. بهترین زمان برای دیدن این بنا سپیده‌دم و یا در زمان غروب آفتابه. برای عکاسی از این بنا به شما پیشنهاد می‌کنیم که یک عکس از تاج‌محل با نمایی از رود جمنا بگیرین.

شهر مقدس بنارس

بنارس یک شهر زیارتی و مقدس برای هندوهاست که این شهر بر کرانه چپ رود گنگ در جنوب شرقی ایالت اوتارپرادش هند واقع شده که از مراکز دینی هندوهاست. قدمت اون به قبل از قرن هشتم میلادی برمی‌گرده. دلایل زیادی برای توریست‌ها وجود داره که از این شهر دیدن کنن، ازجمله معبد کاشی ویشوانا و هفت معبد جداگانه که در سال ۱۷۸۰ ساخته شده. از نکات جالبه توجه در مورد رود گنگ این هست که هندوها با وارد شدن به این آب، تن و روان خودشون رو از ناپاکی‌ها می‌شویند.

ساحل وارکالا (Varkala)

ساحل وارکالا یکی از محبوب‌ترین سواحل برای مسافرانیه که برای گشت‌وگذار، استراحت و آفتاب گرفتن به اونجا می‌رن. وارکالا ساحلی شنی‌ست که برای شنا کردن خیلی مناسبه. گفته می‌شه که شنا کردن در این ساحل دیدنی به بسیاری از بیماری‌ها کمک می‌کنه که ما بهتون پیشنهاد می‌کنیم که اگه روزی به این کشور سفر کردین حتما از این ساحل‌ زیبا دیدن کنین.

قطب منار

قطب منار دومین و بلندترین بنای آجری در جهانه که ۵ /۷۲ متر ارتفاع و ۳۹۹ پله داره و از مرمر، ‌سنگ‌های سرخ و آجر ساخته شده و در روی اون احادیث و آیاتی از قرآن حک شده. این قطب منار در سال ۱۱۹۳ توسط قطب‌الدین ایبک ساخته شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.