تور ویتنام

معمولاً بعد از شنیدن نام ویتنام اولین چیزی که به ذهن بیشتر ما خطور می کند تصویری از کشوری جنگ زده است که در فیلم های آمریکایی دیده ایم. جنگل هایی که سربازان آمریکایی در حال پرسه زدن در آن‌ها هستند و شهرهایی که بر اثر جنگ ویران شده اند؛ اما از همه این ها سال های زیادی می گذرد. اکنون ویتنام به یکی از پر گردشگر ترین کشورهای جنوب شرقی آسیا بدل شده.

شاید مهم‌ترین علتی که باعث شده این کشور به یکی از مقاصد اصلی گردشگران تبدیل شود ویژگی های طبیعی این سرزمین است. ویتنام پر است از جاذبه های گردشگری دیدنی که هر کدام به تنهایی دلیل خوبی برای سفر به این منطقه محسوب می شوند؛ اما فقط همین نیست. این کشور چیزی فراتر از جاذبه های طبیعی زیباست.

اگر حتی برای یک بار هم سفر به این کشور سرسبز به ذهنتان خطور کرده پیشنهاد می کنیم با ما همراه باشید تا کمی بیشتر در مورد این کشور بدانیم.

اطلاعات عمومی و مهم درباره ویتنام

کمی اطلاعات اولیه و عمومی، اما مهم، بهترین چیزی است که می توانید در مورد ویتنام بدانید. این کشور از نظر جغرافیایی در بخش جنوب شرقی آسیا واقع شده و پایتخت آن شهر هانوی است. البته از نظر وسعت هانوی بزرگ‌ترین شهر این کشور محسوب نمی شود و شهر هوشی مینه بزرگ‌ترین شهر ویتنام است.

حکومتی که اکنون در ویتنام برقرار است یک جمهوری سوسیالیستی است. واحد پول این کشور دونگ و جمعیت این کشور نیز حدود 98 میلیون است. مردم این کشور به زبان ویتنامی صحبت می کنند. دامنه رسمی این کشور با پسوند vn است و پیش شماره تلفن آن نیز +84 است. از نظر فاصله زمانی، ویتنام حدود 2 ساعت و 30 دقیقه از تهران جلوتر است.

وضعیت آب و هوای ویتنام

مطمئناً مهم‌ترین اطلاعاتی که باید قبل از سفر به یک کشور به دست بیاوریم در مورد آب و هوا است. جغرافیای طبیعی کشور تأثیر زیادی در آب و هوای یک کشور دارند.

وضعیت آب و هوای ویتنام

ویتنام همان‌طور که طبیعت شگفت انگیزی دارد، از نظر آب و هوا نیز کاملاً وضعیت مطبوعی دارد. آب و هوای این کشور از دو نوع استوایی (موسمی) و معتدل است. البته مناطق شمالی ویتنام به دلیل همسایگی با کشور چین کمتر استوایی مانند است، اما جنوب این کشور کاملاً هوایی استوایی دارد. در پایتخت ویتنام یعنی هانوی دمای هوا به طور میانگین در حدود 23 درجه و در شهر بزرگ هوشی مین حدود 26 درجه است، به این معنی که در حالت عادی هوای این کشور کاملاً مطبوع است. هوا در شهر معروف دیگر ویتنام یعنی هوئه نیز به طور میانگین حدود 25 درجه است.

به طور معمول تعداد روزهای آفتابی در ویتنام بیشتر است، اما میزان بارش باران نیز در این کشور بسیار بالاست. به طور معمول ویتنام دو فصل سرد و گرم دارد. فصل گرم سال از ماه مه شروع می شود و تا اکتبر ادامه پیدا می کند، اما فصل سرد از نوامبر آغاز شده و تا آوریل ادامه دارد.

با این وجود دارد واضح است که فصل بهار بهترین زمان سفر به این کشور است. البته می توان گفت که بهترین زمان مشخصی برای سفر به ویتنام وجود ندارد و بهترین زمان سفر باید با توجه به آب و هوای بخش های مختلف آن سنجیده شود.

هزینه های سفر به ویتنام – سفر به ویتنام به صرفه هست؟

هزینه های سفر به طور معمول شامل موارد مختلفی است. علاوه بر مواردی مثل هزینه خرید بلیت، هزینه اقامت، هزینه خورد و خوراک و بازدید از جاذبه های گردشگری باید مواردی مثل هزینه دریافت ویزا و هزینه عوارض خروج از کشور را نیز در نظر داشته باشید. ویتنام از کشورهایی است که باید برای سفر به آن ویزا تهیه کنید. البته دریافت ویزای توریستی ویتنام کار چندان سختی نیست، با این وجود ممکن است درخواست شما رد شود.

دقت کنید که در سال های اخیر به مسافران ایرانی ویزای فرودگاهی تعلق نمی گیرد و باید قبل از سفر نسبت به دریافت ویزا اقدام کنید.

هزینه های سفر به ویتنام – سفر به ویتنام به صرفه هست؟

در مجموع اگر بخواهیم هزینه های سفر به کشور ویتنام را با هزینه سفر به دیگر کشورهای جنوب شرق آسیا مقایسه کنیم، قطعاً ویتنام از به صرفه ترین مقاصد اروپایی خواهد بود، اما باز هم اگر ارزش پول این کشور را با کشورمان مقایسه کنیم هزینه سفر به ویتنام چندان هم کم نخواهد بود. در این شرایط البته راه هایی برای کاهش هزینه های سفر وجود دارد.

کاهش هزینه های بلیت و اقامت – سفر با تور ویتنام

اگر نگاهی گذرا به هزینه سفرهای خارجی داشته باشیم متوجه می شویم که در بیشتر موارد هزینه های سفر به یک کشور خارجی عمدتاً به هزینه رفت و آمد و اقامت بستگی دارد. حتی اگر هزینه بلیت هواپیما را نادیده بگیریم هزینه اقامت می تواند به تنهایی باعث افزایش هزینه های سفر شما گردد.

در این شرایط سفر به ویتنام با استفاده از تور بهترین راه حل است. مزیت استفاده از تور این است که معمولاً هزینه اقامت و بلیت هواپیما در خدمات تورهای مسافرتی بسیار کمتر از هزینه خرید بلیت جداگانه و رزرو اقامتگاه به طور جداگانه است.

معمولاً اقامتگاه هایی که برای تورهای مسافرتی رزرو می شود کیفیت بسیار بالایی دارد و قابل مقایسه با هاستل ها و اقامتگاه های ارزان قیمت نیست. در واقع اگر بخواهید بلیت خود را به طور جداگانه تهیه کنید و در اقامتگاه های ارزان قیمت ساکن شوید، تقریباً به همان میزانی هزینه می کنید که با استفاده از تورهای مسافرتی سفر کنید.

کاهش هزینه های بلیت و اقامت – سفر با تور ویتنام

هزینه خورد و خوراک در ویتنام

علاوه بر طبیعت شگفت انگیز ویتنام؛ غذاهای این کشور را می توان دومین پدیده جذاب این کشور دانست. البته ممکن است در این کشور با غذاهای عجیب و غریبی که در کشورهایی مثل چین مشاهده می کنید هم روبرو شوید، اما ویتنام عمدتاً فرهنگ غذایی مخصوص به خودش را دارد که از قضا بسیار هم جذاب است.

غذاهای ویتنامی علاوه بر اینکه فوق العاده لذیذ و جذاب هستند قیمت بسیار خوبی هم دارند. در مجموع با وجود هزینه غذا در ویتنام نیازی به نگرانی از بابت هزینه خورد و خوراک نخواهید داشت. البته لازم به ذکر است که در این کشور هم رستوران‌های لوکس و گران قیمت وجود دارند که اگر قصد داشته باشید در آن‌ها غذا میل کنید احتمالاً هزینه های سفر خود را تا حد زیادی افزایش خواهید داد.

غذاهای محلی و خیابانی، رستوران‌های معمولی و شعبه های مک دونالد گزینه های مناسبی برای صرف غذاهای مناسب با قیمت به صرفه است.

به راحتی از جاذبه های گردشگری دیدن کنید

ویتنام جاذبه های طبیعی و غیر طبیعی بسیاری دارد که مطمئناً نمی توانید در یک سفر از همه آن‌ها دیدن کنید، بنابراین سعی کنید برای بازدید از جاذبه های گردشگری این کشور اولویت بندی انجام دهید.

در صورتی که بخواهید با استفاده از تور ویتنام به این سرزمین سبز سفر کنید هزینه های سفر شما تا حد زیادی کاهش پیدا می کند، با این وجود می توانید برای بازدید جاذبه های گردشگری به راحتی هزینه کنید. علاوه بر این بسیاری از جاذبه های گردشگری ویتنام برای بازدید رایگان هستند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.