تور رم

چرا به ایتالیا سفر کنیم؟

ایتالیا یکی از پرطرفدار ترین و رؤیایی ترین مقصدهای سفر در قاره اروپا است که بیشتر عاشقان سفر مشتاق دیدن آن هستند. طبیعت زیبای ایتالیا در کنار تاریخ و هنر غنی این کشور و بناها و موزه های بی نظیر آن، باعث شده تور ایتالیا همیشه جزو محبوب ترین سفرها باشد. سواحل زیبا، هوایی دل‌نشین، غذاهای متنوع با طعم هایی فوق العاده، همه و همه این مکان را بی مانند کرده است. شهرهای رم، میلان و فلورانس جز پر بازدید ترین مکآن‌ها در کشور ایتالیا هستند.

تور 4 شب پاریس و 3 شب رم

تاریخ رفت

1398-10-06

تاریخ برگشت

1398-10-13

اقامت

7 شب

هواپیمایی

ترکیش

شروع قیمت از:

5990000 تومان  + 1390 یورو

تاریخ رفت

1398-11-11

تاریخ برگشت

1398-11-18

اقامت

7 شب

هواپیمایی

ترکیش

شروع قیمت از:

5990000 تومان  + 1390 یورو

تاریخ رفت

1398-12-02

تاریخ برگشت

1398-12-09

اقامت

7 شب

هواپیمایی

ترکیش

شروع قیمت از:

5990000 تومان  + 1390 یورو

برنامه سفر

اسکرول

:

هوایی

مبدا:

تهران

مقصد:

پاریس

زمان حرکت:

01:15

مدت:

7 ساعت

مسافربری:

ترکیش

کلاس:

Economy

:

هوایی

مبدا:

پاریس

مقصد:

رم

زمان حرکت:

11:30

مدت:

2 ساعت

مسافربری:

ترکیش

کلاس:

Economy

:

هوایی

مبدا:

پاریس

مقصد:

نهران

زمان حرکت:

15:25

مدت:

7 ساعت

مسافربری:

ترکیش

کلاس:

Economy

اطلاعات هتل‌ها

اسکرول
اطلاعات هتلدوتختهیک تختهکودک با تختکودک بدون تخت

RENAISSANCE

پاریس

4 ستاره

BB

5990000 تومان  +  1390 یورو 5990000 تومان  +  1990 یورو 5690000 تومان  +  1290 یورو 5690000 تومان  +  590 یورو

NO NAME

رم

4 ستاره

BB

اطلاعات تور

نوع سفر
هواپیمایی ترکیش
مدارک لازم

✅ کلیه مدارک نیاز به ترجمه انگلیسی دارند، بدون نیاز به تائیدیه دادگستری و امور خارجه
1) اصل گذرنامه با امضاء، به همراه گذرنامه های قبلی
ب) ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی می باشد
ج) داشتن دو صفحه سفید روبروی هم
الف)مدت اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ ورود
2)دو قطعه عکس4*3 رنگی،تمام رخ با ز مینه سفید ،کاملا از روبه رو ،بــدون لبخنــد، بــدون عینــک ، گــردی صــورت کامــلا ً مشخص شده باشد،حداکثر برای 6 ماه اخیر(عکس با پاسپورت و ویزاهای قبلی یکــی نباشــد.)
3) اصل و ترجمه شناسنامه به همراه کپی از کلیه صفحات آن
4) اصــل گواهــی حســاب بانکــی بــا مهــر و امضــاء بانــک فقــط بــه زبــان انگلیســی (زمــان صــدور گواهــی حســاب بانکــی حداکثــر 10 روزقبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشــدو و ســایز پرینــت بانکــی۴A باشد.)
الف) حسابهای جاری: کارکرد سه ماه اخیر به زبان انگلیسی
ب) گواهــی تمکــن بــه زبــان انگلیســی بــرای ســپرده های بانکــی بــه همــراه گــردش ســه ماهــه ســودبه زبــان انگلیســی همــراه بــا مهــر شــعبه و امضای بانک
✅ باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 500/000/000ريال باشد
6 ) اصل و ترجمه مدارک شغلی
الف) پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی از بیمارستان، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی
ب) وکلا: پروانه وکالت
ج) مشــاغل دولتی: حکم کارگزینی، آخرین فیش حقوقی و یا نامه از ســازمان مربوطه با ذکر مدت اشــتغال، ســمت و میزان حقوق دریافتی وتاییدیه مرخصی، و ســابقه تامین اجتماعی با مهر ســازمان
د) بازنشسته¬ها: ارائه حکم بازنشستگی، ارائه آخرین فیش حقوقی
ه) مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان
و) در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب / آخرین آگهی تغییرات
ی) معلمــان ، اســاتید و اعضــاء هیئــت علمــی دانشــگاه: اصــل حکــم کارگزینــی یــا گواهــی اشــتغال بــه کار بــه همــراه فیــش حقــوق و ســابقه بیمــه تامیــن اجتماعــی بــا مهــر ســازمان
ز) دانش آموزان، دانشجویان، ( اصل و ترجمه نامة اشتغال به تحصیل )
✅ جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه بر نامة اشتغال به تحصیل، ارائه اصل و ترجمه رضایت نامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی می باشد
بــرای فرزنــدان زیــر18ســال کــه بــدون همراهــی یکــی از والدیــن ســفر مــی کننــد رضایت نامــه محضــری الزامی اســت.(رضایتنامه محضــری علاوه بر ترجمــه نیــاز بــه تائیــد دادگســتری و امور خارجــه دارد.)
8) اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم های خانه دار

خدمات آژانس

✈️ پرواز هواپیمایی  ترکیش
◀️8 روز اقامت در هتل به همراه صبحانه
◀️ گشت شهری طبق برنامه سفر
◀️ بیمه مسافرتی و ترانسفر فرودگاهی
◀️خدمات ویزای شنگن
◀️برنامه سفر به شرح زیر می باشد:
روز اول : حضور در فرودگاه امام خمینی جهت پرواز به پاریس، انتقال به هتل
روز دوم: گشت شهری پاریس شامل بازدید از خیابان شانزه لیزه ، طاق پیروزی ، برج ایفل، میدان تراکادرو، مقبره ناپلئون، منطقه موزه نظامی پاریس، میدان وندام همراه با راهنمای محلی و فارسی زبان
روز سوم: گشت شهری پاریس شامل بازدید از منطقه سن میشل ، سن ژرمن، دانشگاه سوربن، پارک لوکزامبورگ، کلیسای نتردام، منطقه مونت مارت همراه با راهنمای محلی و فارسی زبان
روز چهارم : وقت آزاد- تور انتخابی دیزنی لند
روز پنجم : انتقال به فرودگاه جهت پرواز به رم ، انتقال به هتل
روز ششم: گشت شهری رم شامل بازدید از میدان سن پیتر ، چشمه عشاق ، معبد پانتئون، پله های اسپانیایی، میدان زیبای ناوونا، میدان ونیز، خیابان دل کورسو برای خرید همراه با راهنمای محلی و فارسی زبان
روز هفتم:وقت آزاد- تور انتخابی کلیسای واتیکان
روز هشتم:انتقال به فرودگاه جهت پرواز به تهران

توضیحات تکمیلی

☎️ آژانس عالی گشت همه روزه از ساعت 9 لغایت 19:00 جوابگوی شما عزیزان می باشد با شماره 43635-021 تماس بگیرید.
♦️ در صورت داشتن هرگونه سوالی در ساعات غیر اداری با شماره 09122046276 ☎️ تماس حاصل فرمایید.

دیدنی های تور رم

شهر زیبای رم با قدمتی بیش از ۲۵۰۰ سال یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان است که لقب شهر ابدی را از آن خود کرده است. این شهر بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهر ایتالیا است و روزگاری پایتخت امپراطوری رم بود. امروزه این شهر با بناهای تاریخی، موزه های بی نظیر و آثار هنری خاصی که دارد مهم ترین مقصد گردشگری در کشور ایتالیا است. با عالی گشت همراه باشید تا با بعضی از جاذبه های تور رم آشنا شوید.

کولوسِئوم (Colosseum)

کولوسئوم در شهر رم که تاریخ بنای آن به قرن اول میلادی می رسد نقطه عطف معماری ایتالیا است. این بنا با ظرفیتی معادل ۴۵۰۰۰ صندلی، از برترین جاذبه های گردشگری جهان در ایتالیا و بزرگ ترین تماشاخانه در رم است که امروزه به نمادی برای کشور ایتالیا و رم مبدل تبدیل شده است. کولوسئوم در زمآن‌هایی نه خیلی دور، میزبان جنگ های گلادیاتوری، جنگ با حیوانات وحشی و محلی برای اعدام مسیحیان اولیه بوده است. نام کلسئوم از مجسمۀ عظیم و باشکوه کلسئوس نرویوس که در نزدیکی استادیوم قرار داشته نشئت گرفته اما غیر از آن با نام آمفی تئاتر فلاوین یا فلاویوس هم مشهور است.

پانتِئون (The Pantheon)

معبد ٢٠٠٠ ساله که در حال حاضر کلیسا پانتئون است، جز بهترین بناهای بزرگ روم باستان بشمار می رود. این معبد در سال ۱۱۸ پس از میلاد مسیح به دستور امپراتور هادریان ساخته شد. گنبد این بنا بزرگ‌ترین دستاورد معماری رم و بزرگ‌ترین گنبد تقویت نشده بتنی است که تا به حال در دنیا ساخته شده است. این گنبد از داخل با مجموعه ای از نقوش سنگی تزئین شده است و یک حفرۀ مرکزی نور را به داخل می تاباند. قسمت بیرونی آن شامل ١٦ ستون قرنتس است.

رومن فروم (Roman Forum)

این میدان بزرگ‌ترین و باشکوه ترین بقایای فرومی است که در نزدیکی ساختمان قصر امپراطوری رم قرار گرفته است. در طول قرن ها این انجمن مکانی برای برگزاری مراسم پیروزی و انتخابات، محل برگزاری سخنرانی عمومی، محاکمه جنایی و مسابقات گلادیاتور ها و هستۀ امور تجاری در رم بود. در رومن فروم می توانید از معابد، میادین و طاق های مختلفی مانند معابد زحل، تیتوس و وِستا و همچنین طاق سِوِروس بازدید کنید. بخش اعظم این بناها هنوز پابرجاست و می توانید بیشتر طاق ها، پایه ها و دیواره های ساختمآن‌ها را ببینید. مجموعۀ رومن فروم سالانه ۵/۴ میلیون گردشگر را به خود جذب می کند و یکی از زیباترین و باشکوه ترین آثار بجای مانده از امپراطوری عظیم روم است.

طاق کُنستانتین (Arch of Constantine)

طاق کنستانتین در شهر بین کولوسئوم و تپه های پالاتینه واقع شده است. قدمت این بنا به سال ۳۱۵ پس از میلاد مسیح برمی گردد و ازجمله قدیمی ترین بناهای شهر رم است که هنوز بسیاری از جزئیات هنری کارشده روی آن پابرجاست. این طاق با ارتفاع ۲۱ متر توسط مجلس سنای روم وقت به مناسبت پیروزی کنستانتین یکم بر ماکسنتیوس در نبرد میلویان ساخته شد. روی برخی پایه های طاق تصویر سربازان نقش بسته است و روی برخی دیگر می توانید شاهد تصاویر زندانیان و صحنه هایی از جنگ باشید.

حمام کاراکالا (Baths of Caracalla)

حمام کاراکالا بر اساس سبک معماری رومی ساخته شده و دومین حمام بزرگ رومی در سراسر جهان به شمار می آید. این حمام از جمله آثار باستانی باقی مانده از دوران امپراتوری روم باستان به حساب می‎آید که به خوبی از آن‌ها محافظت شده است. این مکان دومین حمام عمومی بزرگ روم باستان محسوب می شد و به حدود ۱۶۰۰ نفر خدمات رسانی می کرد. حمام های کاراکالا، ۲ کتابخانه و چندین باغ بزرگ هم داشت. علاوه بر آن، یک استخر تفریحی را هم در این ناحیه ایجاد کرده بودند تا امکانات آن تکمیل شود. خوشبختانه باغ های این مکان هنوز هم سر جایشان هستند و می توانید میان آن‌ها قدم بزنید. در هر حال امروزه این حمام یکی از بهترین مکان‌های دیدنی در شهر رم به شمار می آید و بازدید از آن تصورتان را از بناهای رومی تغییر خواهد داد.

آب نمای ترِوی (Trevi fountain)

فواره تروی یکی از معروف ترین و محبوب ترین مکان‌های توریستی شهر رم است. این بنای تاریخی نه تنها یک آب‌نما، بلکه یکی از شاهکارهای هنری عصر باروک است. به درستی می توان این فواره را جواهری از سنگ و آب نامید. کمتر آب نمایی در جهان است که به اندازۀ این آب نما هنرپردازی شده باشد. آب نمای ترِوی را نیکولا سالوی در سال ۱۷۶۲ ساخت. این آب نما خدای اقیانوس ها را سوار بر ارابه ای نشان می دهد که توسط تریتون ها (پیام رسان‌های دریا) کشیده می شود. جزئیات این پیکره ها تحسین برانگیزند و کل مجموعه یک اثر هنری تمام عیار است. ساخته شدن این فواره بزرگ در یک میدان کوچک باعث می شود فواره تروی بسیار با ابهت جلوه کند.

پله های اسپانیایی (Spanish Steps)

پله های اسپانیایی، معروف ترین راه پله شهر رم هستند. این محل نه تنها محبوب ترین محل اجتماعات شهر رم است، بلکه یکی از بلندترین و عریض ترین راه پله های اروپا نیز به شمار می آیند. ۱۳۵ پله پهن و زیبا میدان اسپانیا در پایین را به میدان و کلیسای با شکوه ترینتا دی مونتی در بالا وصل می کنند. هر یک از این پله ها دارای لبۀ سنگی پهن با دیواره های سنگی است. در بالای پله ها اوبِلیسکی با نماد صلیب و سنگ نوشته قرار دارد. از این بالا می توانید، کلیسای ترینیتی دِی مونتی را نیز ببینید که خود از جاذبه های گردشگری شهر است. در پایین هم میدان دی اِسپاگنا قرار دارد که با تعداد زیادی مغازه و کافه جایی بسیار دیدنی است.

 

 

 

مراکز خرید در تور رم

اگرچه رم برای خرید شهر نسبتاً گرانی است اما در تور رم خرید هم جزء برنامه های خود قرار دهید. اجناس متنوع این شهر از لباس و جواهرات گرفته تا لوازم هنری و عتیقه همگی زیبا و چشم نوازند. چرم های ایتالیایی از مرغوب ترین چرم های دنیا هستند و خرید کیف و کفش از رم مطمئناً بسیار وسوسه کننده است. رم علاوه بر مغازه های سنتی، مراکز خرید مدرن خوبی هم در مرکز شهر و حومه اش دارد. مراکز خرید محلی مثل ویا دل گووِرنو وکیو، کامپو د فیوری، مارینی، بازارهای موقتی رم و ویا کوندوتی برای خرید سوغات ایتالیا بهترین گزینه هستند. اگر به دنبال خرید لوکس هستید به مرکز خرید بورسالینو، پاپیروس، کوین، گالریا پورتا دی روما ایتالی، مرکز خرید پورتارم، یوروما ۲ و ریناسنت سر بزنید.

سوغات در تور رم

سوغاتی های ایتالیا به دو دسته صنایع دستی و هنری وخوراکی های محلی تقسیم می شوند. خوراکی های سنتی ایتالیا در سراسر جهان شناخته شده هستند و بهترین هدیه از ایتالیا برای دوستان و خانواده محسوب می شوند. وسایل بی شماری برای خرید در ایتالیا وجود دارد و در هر ناحیه متفاوت هستند اما فروشگاه هایی هم دیده می شوند که سوغاتی های سراسر کشور را یک جا جمع کرده اند. انواع پنیر، پاستا، انواع پوشاک برند، چرم، عطر، چاقو، شیشه های مورانو، کتاب عکس، رومیزی پروجا و عروسک خیمه شب بازی جزء سوغات های معروف رم هستند.

شکم گردی در تور رم

حتی اگر پرخور هم نباشید باز هم نمی توانید انکار کنید که شکم گردی، تفریح لذت بخشی نیست. در تور رم می توانید غذاهای متنوعی با طعم های متفاوت را تست و امتحان کنید. در رستورآن‌های محلی و لوکس رم مثل انتیکو فورنو روشولی، ایل سوپلی، پیتزا فروشی ایل پینسره، لامبورگریا دی ایتالی، پاناتونی، کافه لیترو، فروشگاه محلی Pro Loco DOL، اوستریا بونِلی، موردیه وای و فلاویا ال ولاوودتو؛ انواع غذاها و دسرهای ایتالیایی مانند آرانچینو، لازانیا، پاستا، جلاتو، تورینی، تیرامیسو، شیرینی زپولا، استیگیولا، آرانچینی، پانزروتی، توپک زیتونی و سوپلی؛ سرو می شود.

 

جاذبه های رم بسیار زیاد است و در چند پاراگراف نمی گنجد. مطمئن باشید سفر به ایتالیا و رم برای شما خاطره انگیز ترین سفر خواهد بود.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.