توریست سلامت؛ حمام‌های بوداپست

سفر کردن این روزها به چیزی بیش از وقت گذرانی در بازارها و مراکز خرید و یا گشت و گذار در موزه‌ها و گالری‌های هنری تبدیل شده‌اند. با فرا رسیدن تابستان مقاصد ساحلی و آفتاب‌گیر در صدر مقاصد محبوب قرار گرفته و شنا و اسنورکلینگ و غواصی نیز در کنار سایر ورزش‌های محبوب آبی مورد توجه است. اما شاید زمان آن رسیده باشد که اندکی در کنار استخرهای طبیعی به استراحت پرداخته و با ماساژ مخصوص هر منطقه کمی به آرامش بدنمان توجه کنیم. در فهرست زیر محبوب‌ترین حمام‌های بوداپست را به شما معرفی می‌کنیم.

  • چچنیا

با ۱۸ استخر روباز و ۱۵ استخر در فضای بسته، یکی از مقاصد آب‌درمانی در اروپا به حساب می‌آید. در فضای زیبای قصری از دوران باروک با سونا و اتاق‌های ماساژ با بیش از یک سده عمر، این حمام فضای باز در این منطقه از محبوبیت زیادی برخوردار است و با ورودی ۱۸ دلاری خود از حمام‌های مشهور بوداپست به حساب می‌آید.

  • گلرت

در ۱۹۱۸ در محیطی زیبا بر اساس حمام‌های رومی تأسیس شد. با طاقی شیشه‌ای بلند، موزاییک‌کاری‌‌های سقف و کف خود، ستون‌های رومی و هزارتوی بخار خود از شهرت جهانی برخوردار است و با ورودی ۱۸ دلاری خود گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.

  • لوکاس

یکی از حمام‌های بوداپست که در میان بومیان بیشتر از توریست‌ها محبوبیت دارد و به خاطر امکاناتی چون زندگی شبانه‌اش اهمیت زیادی دارد. میهمانی با لیزرهای رنگیو موسیقی خاص بوداپست عنوان «حمام جادویی» را به این مکان داده و نوای هارمونیک موسیقی را در ذهن گردشگران ماندگار می‌کند. ورودی این حمام جذاب نیز ۱۳ دلار است.

  • روداس

نمونه‌ی خوبی از حمام‌های ترکی در بوداپست در این مکان قرار داشته و بازمانده‌ی حکمرانی عثمانیان در سده‌ی ۱۶ میلادی در ین منطقه است. تالار مرکزی با گنبدی ۱۰ متری و حوضی هشت ضلعی فضای خاصی را به این حمام داده و بازسازی آن در سال ۲۰۱۲ باعث شده تا این مکان به یکی از محبوب‌ترین حمام‌های بوداپست تبدیل شود.

  • کیرالی

حمامی قدیمی که در طول جنگ جهانی دوم تخریب شده و در اسل ۱۹۵۰ به یکی از میراث ارزشمند بوداپست تبدیل شود. با آب گرم طبیعی و نورپردازی خاص روزانه‌ی خود به عنوان یکی از حمام‌های محبوب بازمانده از قرون وسطی معرفی شده و با سونا و اتاق ماساژ خود مقصدی محبوب برای توریست‌های خارجی در این شهر زیباست. ورودی ۱۱ دلاری این حمام نیز قیمت مناسبی برای کسانی است که می‌خواهند به صرفه سفر کنند.

  • داگالی

بهترین گزینه برای کسانی است که شنا کردن را به غوطه‌ور شدن در خزینه‌های حمام ترجیح می‌دهند. ۱۰ استخر مجزا که در آن میان استخرهای ۵۰ متری قهرمانی هم دیده می‌شود فرصت مناسبی برای شناگران عازم بوداپست را فراهم می‌کند. استخرهایی که در فضای باغ قرار گرفته و یکی از مقاصد محبوب گردشگری بوداپست است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.