تنهاگردی در ماه عسل

این سفر قطعاً من را آدم بهتری می‌کند. فاصله‌ی بین ما اشتیاق قلبی‌مان را بیشتر و بیشتر می‌کند.

تنهاگری آن‌هم برای ماه عسل ممکن است کمی تلخ  و دردناک به نظر برسد.  آن هم وقتی که عروسیتان بعد از ۱۳ سال نامزدی برگزار می‌شود. اما استفانی الیسون معتقد بود این سفر باعث رشدش می‌شود و بنابراین در انتخابش شک نکرد. استفانی درباره‌ی برنامه‌ی سفرش در گفتگو با مجله‌ی تلگراف می‌گوید: «قبل از ازدواجم  با والدینم در مورد این سفر صحبت کرده‌بودم. ایده‌ای که به نظرشان همسرم آن را قبول نمی‌کرد. اما اتفاق جالبی که افتاد این بود که همسرم خودش نیز این پیشنهاد را مطرح کرد.» نقشه‌ی سفر متولد شد. پس از ازدواج استفانی او و همسرش برای مدتی مسیرهای جداگانه‌ای را انتخاب کردند. چون همسرش مجبور بود برای ادامه‌ی کار به سیدنی بازگردد. استفانی اما برای دیدن دوستان و اقوامش به فرانسه و ایسلند سفر کرد.

«تنهاگردی کاری بود که همیشه مرا می‌ترساند اما بعد از آنکه انجامش دادم فهمیدم که می‌توانم. چون فکر می‌کردم برای سفر نیاز به همراه و همسفری داری که رابطه‌ی خوب و عاشقانه با او داشته باشی.» سفرهای بعد از ازدواج برای زوج‌ها این امکان را بوجود می‌آورد که شناخت کاملی از یکدیگر پیدا کنند. این در حالیست که برای استفانی قضیه‌ به شکل دیگر تعریف شد: «من هیچگاه فرصت نداشتم خودم را به عنوان یک فرد مستقل بشناسم. این یک تجربه‎‌ی هیجان‌انگیز بود تا لایه‌های درونی خودم را کشف کنم.»

شاید به نظر برسد حال که بعد از ۱۳ سال با هم ازدواج کردید، چطور توانستید یک ماه را به دور از هم دوام بیاورید. اما «ما فکر کردیم بهتر است وقت خودمان را داشته باشیم تا روابطمان با یکدیگر نیز مستحکم‌تر شود.» عکس‌العمل دیگران چطور بود؟ «وقتی رو در رو به افراد می‌گفتم معمولاً شوکه می‌شدند و می‌خندیدند. اما کسانی که در دنیای مجازی با آنان در ارتباط بودم، نظرات منفی زیادی برایم می‌نوشتند و بدون شناخت شروع به قضاوت می‌کردند و این من را به شدت ناراحت می‌کرد.»

استفانی نمی‌دانست که تنها کسی نیست که در اروپا تنهاگردی می‌کند. «در طول سفرم با دختر آشنا شدم که او هم تنهایی به ماه عسل آمده بود. تجربه‌ی جالبی بود. خاطراتمان برای خودمان جالب و خنده‌دار و برای دیگران با عکس‌العملی خاص همراه بود.» سفر استفانی به سرعت به پایان می‌رسید. اما استفانی در برنامه‌های زیادی شرکت کرد و به خاطره‌گویی از سفرش پرداخت. دلتان برای یکدیگر تنگ نمی‌شد؟ «هم بله و هم نه. وقتی به دلتنگی فکر می‌کردیم همزمان به این هم فکر می‌کردیم که از زمانی که برای خودمان داریم باید نهایت استفاده را ببریم. گرچه دلم برای آغوش گرم همسرم بسیار تنگ شده بود.»

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.