تجربه‌ی کشاورزی توریستی

توریسم کشاورزی یکی از شاخه‌های درحال رشد صنعت گردشگری است. سفری جذاب در مزارع و باغ‌های روستایی که برای آدم‌های شهری با فعالیت‌های خاصی همراه است. از روستاهای بکر ایتالیا گرفته تا مزارع پلکانی ویتنام، این روزها پذیرای کسانی است که برای گذران اوقات فراغت و پالودن مشغله‌های زندگی شهری، استراحت و فعالیت‌های روستایی را در برنامه‌ی سفر خود قرار می‌دهند و در عین حال با کمک به روستاییان در زمینه‌ی کاشت، داشت و برداشت محصولات و تولید فرآورده‌های غذایی از آن، نه تنها به کسب مهارت می‌پردازند که به گردش اقتصادی در این روستاها نیز کمک شایانی می‌کنند.

مزارع فرح‌بخش تایوان را یکی از جذاب‌ترین مقاصد توریسم کشاورزی در آسیا می‌دانند. کاشت دانه‌های مختلف گیاهی، خانه‌های روستایی که برای اقامت انتخاب شده‌اند و آشپزی با مواد اولیه که در این روستاها تولید شده‌اند، در کنار تجربه‌ی کشاورزی در مزارع چای این مقصد را به یکی از ججذاب‌ترین مقاصد توریسم کشاورزی بدل کرده‌است.

توسکانی ایتالیا را می‌توان یکی از اولین و محبوب‌ترین مقاصد توریسم کشاورزی به حساب آورد. بدلیل واقع شدن این مزارع در حومه‌ی شهرها توریست‌های زیادی در قالب گروه‌های گردشگری به این مزاارع آمده و از مراحل کاشت و تولید محصولات کشاورزی بازدید می‌‌کنند. تجربه‌ی اقامتی آرام، تغذیه‌ای سالم با محصولات ارگانیک و همچنین تولید فرآورده‌های لبنی و دامی از دلایل محبوبیت توریسم کشاورزی در توسکانی ایتالیا است.

جزیره‌ی اسپانیایی مالورکا، یکی از مقاصد جذاب توریسم کشاورزی است که به دلیل فعالیت‌های کشاورزی و مشارکت توریست‌ها در کارهای مزرعه از محبوبیت زیادی برخوردار است. کوله‌گردان و تنهاگردان زیادی از سراسر دنیا به این روستای زیبا و مجهز می‌آیند تا در مقابل کار در مزرعه اقامتی متفاوت در خانه‌های تجهیز شده با استخر شنا و اسپا را دریافت کنند.

از مزارع گل‌های استوایی گرفته تا باغ‌های میوه و صنعت کشاورزی متنوع، باعث شده تا برزیل را یکی از بهترین مقاصد توریسم کشاورزی بدانند. مقصدی جذاب برای کسانی که هم به گردشگری فرهنگی در آمریکای جنوبی علاقه دارند و هم عاشق تجربیات جدید در کشاورزی هستند.

جزیره‌ی هاوایی به تنهایی جاذبه‌های بی‌نظیری برای سفر دارد. حال تصور کنید که در باغ‌های میوه‌ی استوایی قدم بزنید و از آبمیوه‌های طبیعی و میوه‌های خاص آن هم تست کنید. توریسم کشاورزی هاوایی بر مبنای کار  در مزارع قهوه جزیره‌ی کونا، کشاورزی در مزارع مائو و گذران تعطیلات فرحبخش در سواحل هاوایی است با نوشیدن موهیتوی تازه و آبمیوه‌های استوایی.

مزارع ادویه‌ی گرنادا با داشتن ادویه‌هایی مثل دارچین، میخک، جوز هندی، زردچوبه و وانیل و ادویه‌های خاص، یکی از جذاب‌ترین و خوشبوترین مقاصد توریسم کشاورزی در دنیا است. با سال‌ها سابقه‌ی تولید و صادرات کاکائو توانسته جای خود را در میان مقاصد محبوب کارائیب بدست آورد.

کالیفورنیا یکی از اصولی‌ترین مناطق توریسم کشاورزی در آمریکا است. بسیاری از ساکنین سواحل غربی درآمد خود را مدیون توریسم کشاورزی بوده و استفاده از مجهزترین ابزار دانشگاه کالیفرنیا برای کشاورزی، این منطقه را به یکی از خاص‌ترین تجربیات علاقمندان و محققان این سبک سفر تبدیل کرده‌است.

با جزایر متعدد و تنوع زیستی و گیاهی فراوان، فیلیپین را یکی از مقاصد توریسم کشاورزی با تنوع بالا می‌دانند. مزارع آناناس، مزارع پرورش گل‌های ارکیده، باغ‌های دراگون فروت و پاپایا، یکی از زیباترین تجربیات سفر به آسیای جنوب‌شرقی را برای مسافران فیلیپین فراهم می‌کند. یکی از مزایای خوب سفر به فیلیپین آنست که انگلیسی بعنوان زبان دوم این کشور مکالمه شده و نیاز به مترجم را در بسیاری از شهرها محدود می‌کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.