گرم‌ترین نقاط روی زمین

وقتی در روزهای گرم سال، تمام تنتان خیس از عرق است و به این فکر می‌کنید این جهنم گرما کی تمام می‌شود، از این موضوع قافل هستید که در بعضی از شهرهای جهان اوضاع خیلی بدتر از این است. ما در این مطلب برای شما ۵ نقطه از گرم‌ترین نقاط دنیا را لیست کرده‌ایم پس با عالی‌گشت همراه شوید:

۱_دره مرگ، کالیفرنیا

گرم‌ترین رکوردی که تا کنون برای این منطقه به ثبت رسیده است، دمای ۵۶٫۷ درجه در سال ۱۹۱۳ است. در گرمای تابستان میانگین دمای این منطقه به ۴۷ درجه  سانتیگراد می‌رسد که باعث می‌شود این بیابان را گرم‌ترین منطقه ایالات متحده بنامیم.

Death Valley, California, USA
Death Valley, California, USA

۲_عزیزیا، لیبی

پایتخت سابق منطقه جعفرا در ۲۵ مایلی جنوب طرابلس، سال ۱۹۲۲ با دمای ۵۸ درجه نام خود را به عنوان گرم‌ترین و داغ‌ترین نقطه کره زمین به ثبت رساند. میانگین دمای این منطقه در گرمای تابستان به بالای ۴۸ درجه سانتیگراد می‌رسد.

El-Azizia-Libya-desert-
El-Azizia-Libya-desert-

۳_دالول، اتیوپی

منطقه آتشفشانی دالول در اتیوپی به لطف دارا بودن نمک های معدنی و عناصر سنگین در خاک خود از چشم اندازی منحصر به فرد برخوردار است. میزان دمای ثبت شده در آتشفشان دالول اتیوپی، از سال ۱۹۶۰ تا ۱۹۶۶ به طور سالیانه، ۳۴٫۴ سانتیگراد (۹۳٫۹ فارنهایت) و میانگین روزانه ی بیشترین دمای آن در طی همین دوران ۴۱٫۱ سانتیگراد (۱۰۶٫۰ فارنهایت) بوده است.

dallol-ethiopia
dallol-ethiopia

۴_وادی حلفا، سودان

وادی حلفا که در سواحل دریاچه نوبیا قرار دارد، در طول سال هیچ بارشی ندارد. ماه‌های تیر و مرداد گرم‌ترین ماه‌های سال در این منطقه بوده و میانگین دمای هوای ۴۱ درجه را تجربه می‌کند. گرم‌ترین دمای ثبت شده برای این شهر در سال ۱۹۶۷، پنجاه و سه درجه سانتیگراد است.

Wadi Halfa
Wadi Halfa

۵_ دشت لوت ایران

این فلات صحرایی، داغ‌ترین درجه حرارت کره زمین را دارد. بین سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۰، این کویر با ثبت دمای ۷۰٫۷ درجه سانتیگراد رکورد گرم‌ترین نقطه زمین را به اسم خود ثبت کرد.این کویر در کنار شهر یزد قرار دارد و لازم به گفتن نیست که  غیر قابل تردد نیست.

Dasht-e Lut desert

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.