بایدها و نبایدهای سفر در فصل تابستان

تا چشم بهم بزنیم تابستون با گرمای طاقت‌فرسا و همیشگی‌اش از راه می‌رسه و تو این گرما هیچی لذت‌بخش‌تر از سفر رفتن به یک منطقه خوش آب‌وهوا نیست؛ اما سفر رفتن در هر فصلی قاعده و قانون خودش رو داره؛ چون سبک زندگی در هر فصلی متفاوته و فصل تابستون هم از این قاعده مستثنی نیست؛ پس همه ما هنگام سفر در فصل تابستون، ملزم به رعایت یک سری نکاتی هستیم که در این مطلب به اونها اشاره می‌کنیم. با «عالی گشت» همراه بشید.

چند نکته درباره سفرهای تابستونی

۱- لباس مناسب بپوشید

از اونجایی که گرما یکی از خصوصیات بارز فصل تابستونه پس باید در نوع لباس پوشیدنمون دقت زیادی داشته باشیم تا بتونیم از این طریق دمای بدنمون رو پایین نگه داریم؛ پس توصیه می‌شه که در تابستون و در طول سفر از پارچه‌های نخی و خنک استفاده کنید؛ همچنین سعی کنید که لباس‌هایی با رنگ‌ روشن بپوشید چراکه رنگ‌های روشن، نور خورشید رو کمتر جذب می‌کنن و گرمای بدن رو افزایش نمی‌دن.

۲- از کلاه، عینک آفتابی و ضد آفتاب استفاده کنید

یکی از مشکلات مسافرها در طول سفر مخصوصا سفر به مناطق ساحلی و آفتابی اون هم در فصل تابستون، خطر قرار گرفتن پوست در معرض اشعه آفتابه؛ از اونجایی که تابش شدید و طولانی‌مدت نور آفتاب به پوستِ بدن، خطراتی رو به دنبال داره؛ پس توصیه می‌شه از کلاه، عینک آفتابی و کرم‌های ضدآفتاب در طول سفر مخصوصا در زمان پیاده‌روی‌های طولانی‌مدت استفاده کنید.

۳-مصرف روزانه میوه و سبزی را فراموش نکنید

سعی کنید در طول سفر به‌صورت روزانه از سبزی‌ها و میوه‌های آبدار مثل خیار، گوجه‌فرنگی، هندونه و … مصرف کنید؛ چون خوردن میوه و سبزی در طول سفر علاوه‌بر تامین ویتامین‌های بدن، به سلامت گوارش هم کمک می‌کنه؛ فقط این رو درنظر داشته باشین که قبل از خوردن میوه و سبزی‌ها حتما اونها رو با آب فراون بشورید و کاملا ضدعفونی کنید.

۴-مایعات زیاد مصرف کنید

در فصل تابستون برای جلوگیری از خطر کم شدن آب بدن، روزانه ۸ الی ۱۱ لیوان مایعات به خصوص آب بنوشید؛ اما یادتون باشه که از آب‌های بسته‌بندی شده که سلامت اونها مورد اطمینانه استفاده کنیدو به‌خاطر داشته باشید که هیچ مایعاتی جای آب رو نمی‌گیره.

۵- از غذاهای خیابانی نخورید

درسته که خوردن غذاهای خیابونی بسیار لذت‌بخشه ولی یادتون باشه که بیشتر این غذاها به دلیل استفاده زیاد از روغن‌های سرخ کردنی از نظر بهداشتی مناسب نیست؛ پس به جای اون از غذاهای آب‌پز و تنوری استفاده کنید. همچنین توصیه می‌شه از خوردن غذاهای ناآشنا هم پرهیز کنید؛ چراکه خطر ابتلا به بیماری‌هایی مثل اسهال و مسمومیت رو افزایش می‌ده.

۶- دست‌هاتون رو مرتب بشورید.

رعایت بهداشت فردی در فصل تابستون مخصوصا در هنگام سفر واجبه؛ برای جلوگیری از بیماری حتما در طول روز و قبل از مصرف غذا، دست‌های خود را با آب و صابون بشورید.

۷- داروهای مناسب فصل رو، همراهتون داشته باشید

قبل از سفر حتما با پزشکتون مشورت کنید و از اون بخواید با توجه به سابقه پزشکی شما، داروهایی رو که ممکنه در زمان سفر مورد احتیاجتون ‌بشه، تجویز کنه.

 

تابستون خنکی داشته باشید!

سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان سفر ارزان

تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان تور ارزان

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.