درباره جزیره مالدیو

تصاویر شهر جزیره مالدیو

مالدیو

یک مجموعه جزایر خیره کننده ست که در جنوب شبه قاره هند واقع شده. این مجموعه جزایر بی نظیر که از بیش از هزار جزیره تشکیل شده در آب های فیروزه ای درخشان اقیانوس هند قرار دارد. به مالدیو بهشت روی زمین لقب داده اند. اگر میخواید از شلوغی و روزمرگی به طور کامل دور بشید پس این مجمع الجزایرو توی لیستتون اول بزارید. مالدیو هم از نظر جمعیت و هم از نظر مساحت کوچکترین کشور قاره اسیاست. پایتخت این جزیره شهر ماله هست که بیشترین جمعیت رو تو این مجمع الجزایر داره با جمعیتی حدود 133.412 نفر و با مساحتی حدود 5.8 کیلومتر مربع . جمعیت کلی این کشور393.253 نفرست. واحد پولی این کشور روفیه مالدیو, زبان رسمی این کشور دیوهی ست و دین رسمی آنها اسلام ست و پیروی از ادیان دیگر در ملأ عام ممنوع و قابل پیگیریست. خوردن الکل در کنار سواحل به شدت ممنوعه و اونجا به هیچ عنوان سرو نمیشه

فرودگاه

فرودگاه مدرن این کشور نیز در همین شهر ست و توریست ها برای رفتن به جزایر دیگه از speed boat استفاه میکنن و همچنین از هواپیماهای دریایی که تاکسی هم بهش میگن استفاده میکنن.

غواصی

جالبه بدونید تویه این مجمع الجزایر هیچ تپه یا کوهی وجود نداره, دمای هواهم در تمام مدت بین 24 تا33 درجه متغیره. جزایر مالدیو از مکان های جذاب برای غواصان ست و ایستگاه های غواصی بسیاری دارد. دنیای زیر آب مالدیو بسیار زیباست و تمام توریست هارو جذب خودش میکنه تا از 2000 نوع ماهی, کوسه, نهنگ وصخره های مرجانی بی نظیر و کم نظیرش دیدن کنن. تالاب های سرپوشیده جزیره نیز مقاصدی عالی برای ماجراجویی های خانوادگی یا گشت و گذار های دو نفری عاشقانه و لذت بردن از سفرست. سه جزیره اصلی این مجموعه جزایر Paradis Island ,Sun Island وKuruma Island ست که مقصد بیشتر توریست های دنیاست.

Paradis Island

این جزیره در سال 1994 به عنوان جزیره توریستی معرفی شد و در شمال شهر ماله یعنی در فاصله 9.6 کیلومتری از فرودگاه واقع شده ست. این جزیره 1 کیلومتر طول و 230 متر عرض داره. از ویژگی های منحصر به فرد این جزیره علاوه بر هتل‌های خوش ساخت؛ سواحل فوق‌العاده و غواصی برای دیدن زندگی زیر آب اطراف جزیره می‌توان نام برد. از دیگر جاذبه‌های گردشگری این هتل میتوان به رستوران های ساحلی همراه با سرویس دهی فوق‌العاده و طیف وسیعی از بازی و سرگرمی های آبی و ساحلی نام برد

Sun Island

این جزیره باشکوه در جزیره Nalaguraidhoo واقع شده و در فاصله 100 کیلومتری از شهر ماله و فرودگاه قرار دارد. این جزیره یکی از بزرگترین جزیره‌های مالدیوست و به زیبایی و نفس‌گیر بودن مشهورست. هتل‌های این جزیره تمام امکانات مدرن و راحتی فوق العاده ای را که حتی به ذهنتان نمیرسد به شما ارائه می‌دهند. این جزیره با پوشش گیاهی گرمسیری و درختان نارگیل بلند؛ فضای سبز فوق العاده بهشتی را در خود جای داده‌ست. با وجود سواحل گسترده‌ و زیبایی که از شن‌های سفید و فوق‌العاده پوشیده شده‌ست؛ سخت نیست تا بهترین قسمت از ساحل رو برای لذت بردن از جزیره پیدا کنید.

Kurumba Island

اولین جزیره مالدیوست که در سال 1972 به عنوان جزیزه‌ای توریستی افتتاح شد. بازسازی این جزیره که در سال 2003 به اتمام رسید؛ این جزیره رو به عنوان یک جاذبه زیبا و متمایز برای استراحت و خوشگذرانی به دنیا معرفی کرد. نام این جزیره از نام درختان نارگیلی که به وفور در این جزیره رشد میکند؛ گرفته شده ست. باغ‌های استوایی زیبای این جزیره مهد گل‌های ارکیده جهان‌ست. شما در یک بازه زمانی 30 دقیقه ای میتوانید از یک سمت جزیره به سمت دیگر بروید. سواحل سفید این جزیره با موج شکن‌های مرجانی محافظت می‌شود و همراه با آب و هوایی عالی به شما یک سفر فوق العاده را مژده میدهد.

همین الان

تور خودتو بساز