درباره لیماسول

تصاویر شهر لیماسول

کوریم/قلعه کولوسی

منطقه باستانی کوریم و قلعه کولوسی هر دو در منطقه لیماسول واقع شده اند و گردشگر می تواند در یک روز ، از آنها بازدید نماید. این دو آثار، 2 نمونه سرمایه تاریخی هستند که در قبرس کشف شده اند. تاریخ پیدایش سایت کوریم را به قرن 2 بعد از میلاد و کولوسی را به قرن 13 نسبت میدهند. ویرانه های کوریم در چشم اندازی مهیج مشرف به دریا قرار دارند. این احتمالا تماشایی ترین سایت باستان شناسی در قبرس است. شهر قدیمی کولوسی و محراب آپولو چند کیلومتر دورتر از این مکان واقع شده اند. همچنین موزه ای در نزدیکی دهکده اپیسکوپی وجود دارد که یکی از جاذبه های مهم توریستی قبرس است.

سایت باستان شناسی آماتوس

این منطقه تاریخی در 11 کیلومتری شرق لیماسول قرار دارد. "آماتوس" نقش مهمی در قبرس باستان به عنوان یکی از شهرهای سلطنتی این کشور داشته است. آماتوس شهری بندری بوده و از جاذبه‌های آن می توان به ویرانه‌های معبد آفرودیت و گورهایی که قدمت آنها به اوایل "عصر آهن" باز می گردد، اشاره کرد.

لنگرگاه پافوس و قلعه

این لنگرگاه گردشگران زیادی را در طول سال به خود جذب میکند و این امکان را برای گردشگران بوجود می آورد که با پیاده روی در امتداد اسکله و تماشای رستورانهای ماهی و کافی شاپهای متنوع ساعاتی بیاد ماندی را سپری نمایند. تماشای قایق های متعدد رنگارنگ، و همچنین قایق سواری و گشت در خط ساحلی در این بندرگاه بسیار دیدنی و سرشار از لذت است. قلعه ای که در این بندرگاه وجود دارد، بجا مانده از تخریب قلعه های متعدد می باشد. گردشگر از طریق یک پل کوچک امکان بازدید از این قلعه را خواهد داشت. ساعات بازدید: زمستان 9 صبح تا 5 بعد از ظهر، تابستان 9 صبح تا 6 بعد از ظهر می باشد.

کوریون Kourion

کوریون" در فاصله 18 کیلومتری غرب ساحل لیماسول در شهر کوچکی به نام "اپیسکوپی" قرار دارد و یکی از جاذبه‌های باستانی و مشهور لیماسول محسوب می شود. منابع تاریخی نشان می دهند کوریون یکی از شهرهای باستانی اصلی پادشاهی قبرس بوده است. همچنین، کوریون هر ساله میزبان رویدادهای موسیقی و تئاتری بسیاری در آمفی تئاتر یونانی-رومی خود است که قدمت آن به قرن دوم پیش از میلاد باز می گردد.

باغ وحش لیماسول Limassol Zoo

"باغ وحش لیماسول" در جاده ساحلی این شهر قرار داشته و تنها باغ وحش کشور قبرس محسوب می شود. این باغ وحش از تنوع جانوری قابل توجهی برخوردار است. همچنین، یک موزه تاریخ طبیعی و یک مرکز آموزشی در این باغ وحش قرار دارند.

موزه باستان شناسی

"موزه باستان شناسی منطقه لیماسول" در سال 1948 ساخته شده و بسیاری از مصنوعات فوق العاده که قدمت آنها به قرن‌های چهار و پنجم میلادی باز می گردد در آن نگهداری می شود. مجموعه‌های این موزه تقریبا تمامی دوران‌های تاریخی تا اوایل دوران عثمانی‌ها را شامل می شوند. برخی از آثار کشف شده اخیر در قبرس نیز در موزه باستان شناسی منطقه لیماسول نگهداری می شوند.

ساحل لیدیز مایل

یکی از بهترین سواحل لیماسول با شن‌های سفید و آب‌های کم عمق شفاف است. ساحل "لیدیز مایل" در نزدیکی بندر جدید لیماسول و در فاصله 15 دقیقه‌ای از مرکز شهر قرار دارد. لیدیز مایل یکی از امن‌ترین سواحل لیماسول برای کودکان محسوب شده و مکانی فوق العاده برای شنا، حمام آفتاب و پیادروی‌های آرامش بخش در امداد ساحل است.

ساحل لیدیز مایل

یکی از عجیب‌ترین جاذبه‌های گردشگری در کل قبرس، "صومعه سنت نیکلاس گربه‌ها" است که در نزدیکی دهکده آکروتیری قرار دارد. هنگامی که به این مکان می رسید، حضور صدها گربه که به نظر می رسد هیچ کاری جز آفتاب گرفتن ندارند، نظرها را به سوی خود جلب می کنند. بنابر تاریخ، جمعیت مارهای این منطقه حدود قرن چهارم میلادی بسیار زیاد شده و برای کاهش آنها، "سنت هلن" گربه‌هایی را به این مکان می آورد.

همین الان

تور خودتو بساز