درباره پاتایا

0

تصاویر شهر پاتایا

مینی سیام

مینی سیام Mini Siam یک شهر کوچک مینیاتوری است که در فضای باز ساخته شده و مدل‌های کوچک شده از ساختمان‌های مهم دنیا را به نمایش گذاشته است. این مجموعه از سال 1980 آغاز به کار کرده. در سرتاسر این زمین بزرگ، حدود 100 ماکت از ساختمان‌های تاریخی و مدرن دنیا با مقیاس 1.25 جای گرفته است. برای هریک از ساختمان‌ها یک تابلو اختصاص داده شده که جزئیات بنا در آن نوشته شده است. این پارک به دو منطقه تقسیم شده است؛ مینی سیام Mini Siam که شامل ماکت ساختمان‌های تایلند است و مینی یوروپ (اروپای کوچک) Mini Europe ماکت ساختمان‌هایی از اروپا، آمریکا و دیگر نقاط جهان را شامل می‌شود.

آکواریوم دنیای زیر آب

یکی از جاذبه های گردشگری مطرح در پاتایا، آکواریوم پاتایا معروف به دنیای زیر آب است که به زیبایی جهان زیر آب را ترسیم کرده است. در این محل می توانید انواع آب زیان را مشاهده کنید. در آکواریوم پاتایا انواع ماهی ها و کوسه ها و جانوران کف اقیانوسی را می توانید از نزدیک مشاهده کنید که هیچ وقت نمی توانید به طور آزاد آن ها را ببینید. تعداد ماهی های این آکواریوم به بیش از ۲۵۰۰ ماهی در ۲۰۰ گونه ی مختلف می رسد. انواع ماهی ها شامل، کوسه ها، مارماهی، سفره ماهی و لاک پشت دریایی و خرچنگ می باشد.

جزیره مرجانی

یکی از مهم ترین جاذبه‌های پاتایا، جزیره مرجانی است که با پاتایا حدود ۷ کیلومتر فاصله دارد و دارای سواحل شنی سفید است. هرروز صبح لنج‌هایی به طرف آن حرکت کرده و بعداز ظهر باز می‌گردند. محیط این جزیره آرام، سواحل آن بسیار زیبا و آب‌های آن دارای مرجان‌های بی‌نظیر است.گردشگران در این جزیره می‌توانند باقایق های کف شیشه‌ای‌‌، به تماشای این مرجان‌ها بروند. در آنجا امکان شنا، غواصی، حمام آفتاب، ورزش‌های آبی مثل اسکی روی آب و موج سواری برای همه وجود دارد.

معبد وانسانگ وارارام

معبد وانسانگ وارارام از نظر طراحی و ساختار دارای ویژگی های منحصر به فردی است برای نمونه اگر به ساختمان آن دقت کنید متوجه می شوید که از معماری مدرن در طراحی آن استفادع کرده اند. این معماری تلفیقی از معماری ژاپن، چین، هند، سوئیس و … است. بیشتر اهالی پاتایا و حتی برخی از توریست ها از این مرکز برای مدیتیشن استفاده می کنند چرا که اعتقاد دارند آرامش خدایگان به آرامش آنان می انجامد!

خیابان واکینگ استریت

نام خیابانی معروف و توریستی در شهر پاتایا در کشور تایلند است. اکثر حاشیهٔ این خیابان را کاباره‌ها و دیسکوها تشکیل می‌دهد که به همین سبب مورد توجه بسیاری از توریست‌ها قرار گرفته است. تردد خودروها و موتورسیکلت‌ها در واکینگ استریت از ساعت ۶ غروب ممنوع است. همچنین این خیابان توسط «پلیس توریست» محافظت می‌شود.

ساحل ناکیوا

این ساحل شمالی ترین و آرام ترین ساحل از جمله سواحل پاتایا است این ساحل از سایر سواحل پاتایا کوچکتر است و به اندازه آنها پیشرفته نیست . این ساحا نیز مانند ساحل Jomtien خانوادگی و دوست داشتنی است این محل مکان مناسبی برای موج سواری است و امکانات آن در محل قابل کرایه است.

ساحل جامتین

این ساحل در قسمت جنوبی شهر پاتایا و در قسمت اصلی شهر و حد فاصل کوه Pratumnak است . این ساحل یک منطقه تفریحی و گردشی است که شامل ساحل و هتلهای متفاوت ویلاهای گوناگون رستورانها و فروشگاههای متفاوت است. شما در این ساحل انواع فعالیتهای وزشی و تفریحی مانند قایقهای تفریحی جن اسکی کایت بالن و سایر وسایل تفریحی را پیدا می کنید.

همین الان

تور خودتو بساز