درباره کیپ تاون

پایتخت جنوب دنیا!

تصاویر شهر کیپ تاون

دماغه امیدنیک

دماغه امید نیک خشکی صخره ای اقیانوس اطلس در آفریقای جنوبی است و به عبارتی جنوب غربیترین نقطه قاره آفریقاست.

تله کابین مانتن

یکی از جاذبه‌های برتر گردشگری شهر کیپ تاون این تله کابین است که مسافرانش را تا ارتفاع 1067 متری جابجا می‌کند.از قسمت‌های مرتفع و قله این کوهستان می‌توان مناظری زیبا و دیدنی از شهر کیپ تاون و نواحی اطراف را مشاهده کرد

مرکز خرید کانال واک

مرکز خرید کانال واک یکی از معروف ترین مراکز خرید کیپ تاون می باشد که بهترین برند های دنیا به فروش می رساند ودر اینجا می توانید خرید مناسب وراحتی را تجربه کنید . مراکز تفریحی بسیاری در اینجا وجود دارد که سالیانه میلیون ها گردشگر را به خود جدب می کند.

تورهلیکوپتر

در تور هلیکوپتر سواری بر فراز کیپ تاون بازدیدکنندگان می‌توانند اقیانوس‌های هند و اطلس را در یک تور مشاهده کنند.همچنین گردشگران می‌توانند از میان کوهستان فوق‌العاده‌ی توئلو آپوستلزواطراف کوه تیبل عبور کنند، که از بزرگ‌ترین شگفتی‌های طبیعی آفریقا محسوب می‌شوند.

منطقه واتر فرانت

یکی از جذاب ترین محله ها و منطقه های کیپ تاون است، که گردشگران بسیاری را از نقاط مختلف دنیا به این نقطه می کشاند. ساحل واتر فرانت که در شیب تیبل مانتین قرار گرفته، پر است از مغازه ها، رستوران ها و محل ملاقات بسیاری از تورهای متعدد.

منطقه کمپانی گاردن

کمپانی گاردن در مرکز شهر واقع شده است و چندین موزه و مکان فرهنگی برای بازدید در آن وجود دارد. در این میان موزه‌ی Planetarium یکی از برجسته‌ترین جاذبه‌های کمپانی گاردن است.

کولونی پنگوئن های کیپ تاون

مکان های خیلی کمی در دنیا وجود دارند که شما بتوانید به این راحتی نزدیک کولونی پنگوئن ها شوید، در کنار آنها شنا کنید و از ساحل ماسه ای و شخصی آنها لذت ببرید.

استادیوم کیپ تاون

یک ورزشگاه چند منظوره در آفریقای جنوبی است.نوآوری که در ساخت سقف این ورزشگاه به کار رفته استفاده از شیشه های 16 میلیمتری برای پوشش و محافظت تماشاچیان از بادهای تند و باران است.طراحی این ورزشگاه بدین ترتیب است که تماشاگران نزدیک به جریان بازی هستند و با ارزان ترین بلیط می توانند بهترین دید را از بازی داشته باشند.

قفس کوسه

یک سفر پرهیجان و ماجراجویانه را می توان در قفس کوسه ها تجربه کرد.برای این کار 8 نفر وارد قفس محافظ می شوند و سفری بسیار هیجان انگیز را در کنار کوسه سفید بزرگ تجربه خواهند کرد.

جزیره روبن

در حدود 10 کیلومتر دورتر از شهر کیپ‌تاون می‌توان زندان سابق جزیره روبن را مشاهده کرد. این جزیره و زندان داخل آن یکی از مشهورترین شخصیت‌های آفریقای جنوبی را سال‌ها در خود نگاه‌ داشته بود، نلسون ماندلا، برنده جایزه نوبل و رئیس جمهور اسبق این کشور. زندانی بودن چندین ساله نلسون ماندلا و دیگر شخصیت‌های سیاسی آفریقای جنوبی در زندان جزیره روبن، امروزه از این منطقه جاذبه‌ای توریستی ساخته است. در حال حاضر این جزیره نه تنها به عنوان میراث جهانی یونسکو بلکه به عنوان سمبلی از آزادی آفریقای جنوبی شناخته شده است.

کیپ پوینت

دماغه کیپ پوینت در گوشه جنوب شرقی از شبه جزیره کیپ تاون واقع شده است، که به شکل یک زمین کوهستانی و خوش منظره و زیبا می باشد. کیپ پوینت نزدیک به دماغه امید نیک و دماغه آگولاس هست و کل محوطه کیپ تاون را پوشش می دهند.

همین الان

تور خودتو بساز