درباره استانبول

دیدنی‌های استانبول به تنهایی می‌توانند یکی از دلایل اصلی سفر به این شهر پرجاذبه باشند. برای یک سفر کوتاه و نسبتا کم‌هزینه یا حتی زمینی، هیچ‌جا بهتر از استانبول نیست؛ شهری میان آسیا و اروپا و پر از دیدنی‌ها و تفریحات رنگارنگ؛ از قصر‌ها و مسجد‌های عثمانی تا کلیسا‌های رومی و از جنگل و جزیره و دریا تا حمام‌های تاریخی.

تصاویر شهر استانبول

جزیره بیوک آدا

بزرگترین جزیره استانبول می باشد که بیشترین جهانگرد را به خود جلب می کند. جالب است بدانید چیزی که باعث شهرت این جزیره شده استفاده از کالسکه به جای ماشین و موتور است .

خیابان استقلال

معروفترين خيابان در استانبول است،که طول آن 3کیلومتراست. اين خيابان در منطقه بی اوغلو در سمت اروپايي شهر واقع شده است.در هنگام بازديد از اين خيابان ميلیونها نفر را در سراسر خيابان مشاهده خواهيد کرد.

میدان تکسیم

شناخته شده ترین منطقه استانبول در میان ایرانیان و مردم دنیا میدان تکسیم می باشد.منطقه تکسیم استانبول محلی پر جاذبه است که تمامی برندهای معروف دنیا در این میدان دارای شعبه هستند.این محله قلب استانبول است.

آکواریوم ترکواز

بزرگترین آکواریوم اروپادر استانبول افتتاح گردید.آکواروم ترکوازازبهترین تفریحات استانبول می باشد.در این اکواریوم بیش از 10000 نوع ماهی و حیوانات دریایی مختلف نگهداری می شوند .این آکواریومواقع درمنطقه بایرام پاشا می باشد.

پارک آبی آکوادلفین

این پارک آبی شهر آبی کوچکی است که در آن استخر های مختلف از جمله استخرمواج،استخر بچه ها و سرسره و تونل های آبی مرتفع وجود دارد.این پارک آبی انواع ورزشهای آبی را ارائه می دهد و دارای امکانات گسترده ای از جمله استخر، سونا ، جکوزی ، رستوران وکافه می باشد.همچنین از نمایش زیبای دلفین ها بهره مند می شوید.

خیابان آکسارای

خیابان آکسارای از قدیمی ترین مناطق استانبول است که یکی از بهترین مراکز خرید استانبول و مراکز خرید ارزان در ترکیه میباشد.این منطقه در نزدیکی مراکز تاریخی استانبول از جمله میدان سلطان احمد ، ایاصوفیه و مسجد سلطان احمد واقع شده است.

منطقه بشیکتاش

از ناحیه‌ قسمت اروپایی استانبول ویکی از قدیمی ترین مناطق استانبول منطقه بشیکتاش استانبول است، که توجه خیلی از گردشگران تور استانبول را به خود جلب کرده است.همچنین اکثر هتل های *5 لوکس ازجمله سوییس هتل و کنراد در این ناحیه قرارگرفته اند.

خیابان مرتر

خیابان مرتر استانبول در بخش اروپایی استانبول درمنطقه زیتون برنو واقع شده است . این خیابان در نزدیکی منطقه آکسارای استانبول قرار گرفته است.این خیابان از مراکز خرید ارزان در منطقه اروپایی شهر استانبول میباشد . در این خیابان مغازه هایی مربوط به عمده فروش های پوشاک قرار دارند.

مرکز خرید اولیویوم

این مرکز خرید یک مجموعه‌ی تجاری مدرن در خیابان زیتون‌بورنوی استانبول است که بسیاری از کالاهای با کیفیت را با قیمتی ارزان‌تر از دیگر مراکز خرید شهر عرضه می‌کند.اولیویوم در حال حاضر ۱۱۸ مغازه دارد که بعضی از آن‌ها پوشاک فصل‌های گذشته‌ی برترین مارک‌ها و برندهای جهانی را با تخفیف خوبی می‌فروشند

منطقه شیشلی

منطقه شیشلی با تکسیم فاصله زیادی ندارد .این منطقه نیز برای توریست هایی که از استانبول دیدن می کنند جذاب است چون با رستوران ها و مراکز خرید تکسیم فاصله زیادی ندارد.مرکز خرید بزرگ جواهر در این منطقه قرار دارد.

مرکز خرید ایستینیه پارک

این مرکزخرید،سومین مرکز خرید مهم ترکیه میباشد.این مجتمع از دو قسمت سرپوشیده و بدون سقف تشکیل شده و در میان فضای باز آن پارکی زیبا قراردارد.اولین شعبه رین فارست کافه که رستوران بین المللی معروف با فضایی شبیه جنگل های بارانی است در این مجتمع قرار دارد.این مرکز خرید جزو مراکز مهم و لوکس استانبول می باشد که انواع برندهای مهم دنیا در این مرکز خرید وجود دارد.

مرکز خرید جواهر

مرکز خرید جواهر بسیار بزرگ است و قیمت‌های مناسبی دارد.این مرکزخرید در مرکز شهر واقع شده است.این مرکز خرید دارای فروشگاه ها و مراکز خرید متنوع با انواع برندها می باشد.از نظر دسترسی یکی از راحت ترین مراکز خرید در استانبول است.بسیاری از مارك‌های معروف بین‌المللی چون: بنتون، ماسیمو دوتی، آدیداس، لیوایز، ریبوك، اسپریت و ... در این مركز شعبه دارند.فودکورت بزرگ و متفاوتی با ارائه انواع فست فودهای لذیذ در طبقه آخر این مرکز خرید وجود دارد.

همین الان

تور خودتو بساز