درباره بنتوتا

بنتوتا ،ساحل رویایی

تصاویر شهر بنتوتا

باغ بریف

این باغ با مناظر بی عیب و نقص و شگفت انگیز خود، در زمینی به مساحت 3 – 2 هکتار، در 8 کیلومتری بنتوتا قرار داره. باغ بریف که در سال 1929 تأسیس شد، دارای باغچه های بسیار زیبا و مسحورکننده ای به سبک باغ های ژاپنی و چمن زارهایی به سبک دوران استعماریه. اینجا زمانی محل زندگی بویس باوا، معمار مشهور سریلانکایی بوده. بسیاری از کارهای او و بقیه هنرمندان سریلانکایی و همچنین هنرمندان خارجی تو این باغ به نمایش گذاشته شده.

تماشای وال آبی

سواحل میریسا بهترین مکان برای تماشای وال‌های آبیه. این ساحل هلالی شکل جدا شده از جزیره تنها در فاصله 200 کیلومتری از خط استوا قرار داره. این منطقه بهترین جای دنیا برای تماشای وال‌های آبیه. برای اینکه این موجودات جذاب رو از نزدیک ببینید، باید خودتونو به کشتی‌های صبح زود برسونید.

جزیره ی سینامون(دارچین)

جزیره‌ی دارچین یکی از جاذبه‌های پرطرفداریه که نزدیک بنتوتا قرار داره. کشت دارچین تو این جزیره از سال‌های دور، توسط یک خونواده آغاز شد که برای نسل‌های متوالی ادامه پیدا کرد. تو این جزیره شما با روند تولید دارچین جهت مصارف مختلف آشنا می‌شید. همچنین توصیه می‌شه حتماً زمانی رو به گشت و گذار در محدوده ی این جزیره اختصاص بدید.

گشت رودخانه ی بنتوتا

در طول گشت چند ساعته بر روی رودخانه‌ی بنتوتا، سومین رود بزرگ سریلانکا، می‌تونید از معبد بودایی 800 ساله‌ی واناواسالا دیدن کنید. در حال حاضر در این رودخانه بعضی وقتا کروکودیل دیده می‌شه، اما پرندگان دریایی به وفور وجود دارن.

سواحل بنتوتا

شهرهای ساحلی سریلانکا با شن‌های طلایی و درخت‌های شاه نارگیل، به صورت نواری بهم پیوسته در امتداد هم قرار دارن. یکی از این شهرهای زیبای سریلانکا بنتوتاست. بنتوتا به هیج وجه شبیه به مقاصد توریستی دیگر نیست! سواحل این منطقه تلفیقی از شن های بکر طلایی و شکوه و عظمت اقیانوس هنده. جدا از سواحل خیره کننده، شما می تونید از انجام تفریحات و ورزش های آبی جذاب در سواحل این منطقه لذت ببرید.

مزرعه ی پرورش لاک پشت کاسگودا

سواحل سریلانکا پر از لاک پشته. از اونجایی که گونه‌هایی از لاک‌پشت‌ها در معرض خطر انقراض قرار دارن، مرکز پرورش لاک پشت کاسگودا تاسیس شد تا با حمایت از این گونه‌ها، اونا رو نجات بده. تو این مرکز لاک‌پشت‌ها در شرایط ایده‌آلی نگهداری می‌شن و خوبه برای دیدنشون از نزدیک، از این مرکز دیدن کنید. این مرکز در ازای پرداخت پول؛ از ماهیگیرا تخم‌ لاک‌پشت هارو که از ساحل جمع‌ کردن می‌خره. سیاست کاسگودا اینه که از این سخت‌پوستان، حداکثر تا سن 4 سالگی مراقبت کنه و بعد اونارو تو ساحل آزاد کنه تا به زیستگاه اصلی خودشون برگردن و این چرخه ادامه داره.

همین الان

تور خودتو بساز